همه چیز درباره بودجه سازمان تامین اجتماعی از زبان آقای رئیس


به گزارش خبرنگار شبکه مردمی اطلاع رسانی(شمانیوز) :  سید تقی نوربخش، مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی در مراسم اختتامیه جشنواره سازمان تأمین اجتماعی و رسانه که امروز(دوشنبه)برگزار شد، اظهار داشت: منابع و مصارف سازمان تأمین اجتماعی متکی به بودجه عمومی کشور و منابع حاصل از نفت و مالیات نیست.

وی تصریح کرد: سازمان تأمین اجتماعی علاوه بر پرداخت مستمری به مستمری‌بگیران، مهمترین نیاز شهروندان در بحث درمان، به وسعت 18 خدمت بیمه‌ای را ارائه می دهد.

نوربخش ادامه داد: 18 نوع خدماتی که سازمان به بیمه شدگان ارائه می‌دهد در قالب حوادث ناشی از کار، از کارافتادگی، بیکاری و هزینه‌های بن‌خانوار، حق مسکن و غرامت دستمزد هستند.

وی افزود: سازمان تأمین اجتماعی در ایجاد امنیت اجتماعی و اقتصادی کشور نقش کلیدی را ایفا می‌کند بطوری که این سازمان نه تنها صندوق بازنشستگی بلکه تأمین درمان 42 میلیون نفر از جمعیت کشور را برعهده دارد.

مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی با بیان اینکه در حال حاضر 5 هزار و 200 هزار مستمری‌بگیر اصلی و تبعی وجود دارد، تصریح کرد: تلاش کردیم تا به دور از حواشی‌ها ، با شرکا تعامل برقرار کنیم که با وجود گستردگی وظایف سازمان، بدون اتکا به منابع عمومی توانسته‌ایم در هر 24 بند، سیاست‌های اقتصاد مقاومتی را دخیل کنیم.

وی ادامه داد: اقدامات موثری در حوزه پاسخگویی انجام شد که در این حوزه بر اساس اصل برنامه محوری، پاکدستی، شفاف سازی و قانونمداری رفتار کرده‌ایم.

نوربخش با اشاره به احیای معاونت فرهنگی و اجتماعی، بیان کرد: این حوزه در مدیریت گذشته، منحل شده بود که با احیای آن، توانستیم با شرکای سازمان تعامل موثری برقرار کنیم.

وی تاکید کرد: در حال حاضر سیستم پاسخگویی آنلاین برای بیمه‌شدگان به منظور مشاوره فعال است و هیچ محدودیتی برای حضور دستگاه‌های نظارتی وجود ندارد.

مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی با اشاره به ادامه کار روزنامه خورشید، گفت: تمامی روزنامه های کشور رسانه تأمین اجتماعی هستند بنابراین دیگر نیازی به ادامه کار روزنامه خورشید نیست.

[ منبع این خبر سایت شما نیوز می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

تبلیغات