http://www.webiruni.ir/uploads/qt6c60h3v17rpqhcvz1olirx02snnio4.jpg http://www.webiruni.ir/uploads/qu2k3pw281p5ov5hwlsxd07x37w8nzgb.jpg

موگرینی خیال همه را درباره تحریم‌ روسیه راحت کرد

موگرینی خیال همه را درباره تحریم‌ روسیه راحت کرد

وی در عین حال گفت اتحادیه اروپا ممکن است تصمیم بگیرد که مجازات‌های بیشتری علیه سوریه وضع کند. موگرینی در بدو ورود به لوکزامبورگ به خبرنگاران گفت: «دیدم که در رسانه‌ها زیاد به این موضوع (تحریم روسیه به خاطر اوضاع حلب) پرداخته شده است اما این موضوع در نشست‌های ما مطرح نبود. در هیچ یک از نشست‌ها، این موضوع حتی از جانب تنها یک کشور عضو مطرح نشد.»

 

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در عین حال گفتگو درباره وضع تحریم‌های بیشتر علیه سوریه را منتفی ندانست و گفت: «مطمئنا گفتگوهایی در این باره وجود خواهد داشت.»

 

ژان مارک اِرو وزیر امور خارجه فرانسه نیز به نوبه خود اعلام کرد در این نشست که پرونده سوریه احتمالا بخش اعظم آن را به خود اختصاص خواهد داد، «ما همه گزینه‌هایی را که امکان اعمال فشار بیشتر بر رژیم بشار اسد همچنین متحدانش را فراهم می کند، بررسی خواهیم کرد.» موگرینی همچنین خاطر نشان کرد اتحادیه اروپا «ابزار زیاد دیگری» به غیر از تحریم در اختیار دارد. او بار دیگر بر ضرورت یافتن راه‌حلی سیاسی برای جنگ سوریه و دسترسی آزاد کاروان‌های بشردوستانه به قربانیان تأکید کرد.

 

ژان اسلبورن Jean Asselborn وزیر امور خارجه لوکرامبورگ نیز گفت در مورد تحریم‌های احتمالی علیه روسیه «ما به اجماع نخواهیم رسید. الان زمان مناسبی نیست. چنین کاری غیرسازنده خواهد بود.» لازم به ذکر است که اتحادیه اروپا پیش‌ از این تحریم‌هایی علیه روسیه به خاطر نقش مسکو در اوکراین و ضمیمه کردن کریمه در سال 2014 وضع کرده است. روز یکشنبه در لندن جایی که کشورهای حامی مخالفان سوری گردهم آمده بودند، جان کری وزیر امور خارجه آمریکا اعلام کرده بود در حملات به محله‌های شرق حلب که در دست مخالفان (تروریست ها) است، «جنایت بر ضد بشریت»صورت گرفته است. وی همچنین گفته بود که «تدابیر بیشتر» علیه «رژیم سوریه و آنهایی که از آن حمایت می کنند» اتخاذ خواهد شد.

منبع: رجا
تبلیغات
تبلیغات
تبلیغات