شب وداع تماشاخانه ها به یاد سعید کشن فلاح (۳ عکس)


با دیگران به اشتراک بگذارید

شب وداع تماشاخانه ها به یاد سعید کشن فلاح

شب گذشته اجرای آثار جدید خانه نمایش اداره تئاتر آن سیب سرخ و آخه اینجا نزدیکتره به خدا آغاز و به سعید کشن فلاح تقدیم شد

عکس شماره ۱ ⇩

عکس   شب وداع تماشاخانه ها به یاد سعید کشن فلاح

به گزارش خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران تسنیم «پویا»، شب گذشته تماشاخانه های تهران با گرامی داشت یاد مرحوم سعید کشن فلاح نمایشهای خود را روی صحنه بردند. همچنین به مناسبت شب نخست درگذشت این استاد تئاتر یادمانی برای او برپا شد.

در خانه نمایش محمود فرهنگ، مدیر دفتر کانون نمایشهای دینی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در افتتاح نمایش «آن سیب سرخ» به کارگردانی شهاب راحله با بیان آنکه خوشحال است اجراهای کانون نمایشهای دینی با موضوعات مذهبی دوباره آغاز شد، گفت: این روزها در غم از دست دادن هنرمند بزرگ سعید کشن فلاح هستیم و امیدوارم که روحش شاد باشد.

عکس شماره ۲ ⇩ عکس   شب وداع تماشاخانه ها به یاد سعید کشن فلاح

کوروش زارعی، مدیر مرکز هنرهای نمایشی حوزه هنری نیز با ابراز خوشحالی ازرونق فعالیتهای کانون نمایشهای دینی درباره سعید کشن فلاح گفت: او معلمی با اخلاق، مهربان و دلسوز بود و قبل از بعد از انقلاب اسلامی خدمات بسیاری به تئاتر کرد. شاگردان بسیاری تربیت کرد که الان هر کدام در عرصه هنر فعالیت می کنند. روحش شاد و با اجازه گروه اجرا را به روح بلند سعید کشن فلاح تقدیم می کنم.

خانه نمایش میزبان اجرای نمایش «آخه اینجا نزدیکتره به خدا» به کارگردانی حامد هوشیاری نیز بود. پیش از اجرای نمایش محمود فرهنگ گفت: چند دوره جشنواره صاحبدلان برگزار شد و آثاری در تهران و شهرستان ها به شکل غیررقابتی اجرا شدند . امسال نیز کانون نمایشهای دینی از بیست اثر حمایت کرده و قرار است، نمایشهایی در شهرهای مختلف اجرای عمومی داشته باشند و دو اثر در خانه نمایش اجرا می شوند.

کریم اکبری مبارکه، بازیگر پیشکسوت تئاتر نیز گفت: قبل از انقلاب تعداد سالنهای تئاتر کم بود مثلاً مولوی، تئاتر شهر، سنگلج و کارگاه نمایش را داشتیم؛ اما بعد از انقلاب خوشبختانه تعداد سالنها بیشتر شد .قبل از ایام محرم هر شب صد نمایش روی صحنه می رفت .این نشان می دهد تئاتر خانواده بزرگی دارد .

وی نیز این اجرا را به سعید کشن فلاح تقدیم کرد.

عکس شماره ۳ ⇩ عکس   شب وداع تماشاخانه ها به یاد سعید کشن فلاح

تئاتر خسوف نوشته ابوالفضل حاجی علی خانی و کارگردانی شقایق فتحی و ابوالفضل حاجی علی خانی نیز با تقدیم به هنرمند فقید و تازه درگذشته تئاتر استاد سعید کشن فلاح آغاز شد. خسوف را ۲۵ مهر تا ۱۵ ابان هر شب ساعت ۱۹ در تماشاخانه سنگلج ببینید.

در تماشاخانه های سنگلج، مولوی و خانه نمایش نیز یادمانی به یاد آن استاد فقید برپا کردند.

-با نظرات خود به ما در پيشرفت خدمات به شما، کمک کنيد-

تهیه کننده: پويان ذ.

فرهنگی هنری در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

احاديا بجمال الحبيب قف و انزل
««« »»»
که نيست صبر جميلم ز اشتياق جمال

شب وداع تماشاخانه ها به یاد سعید کشن فلاح (۳ عکس)

TT / 0 — TP / 0%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال