خمیازه طولانی تر به معنای مغز بزرگتر است؟


خمیازه طولانی تر به معنای مغز بزرگتر است؟

به گزارش دانشمندان، خمیازه بزرگتر فعالیت مغز را ترویج داده و موجب رشد دیگر بخش های آن می شود.

به گفته “اندرو گالوپ”، روانشناس دانشگاه ایالتی نیویورک و تیم او از روی متوسط مدت زمان خمیازه می توان وزن مغز و تعداد نورون های بیرونی آن را پیش بینی کرد.

از آنجا که بزرگی این پاسخ به احتمال زیاد مرتبط با درجه تغییر فیزیولوژی عصبی (نوروفیزیولوژی) می باشد، فرض ما بر این است تنوع در مدت زمان خمیازه با تفاوت در زمینه عصبی مرتبط است.

با توجه به تحقیقات در دسترس میانگین و واریانس مدت زمان خمیازه در پستانداران به جهت سنگین بودن وزن مغز و تعداد نورون های موجود بیشتر است.

گالوپ در گزارش خود می گوید به همین دلیل است که پستانداران نسبت به دیگر موجودات تمایل بیشتری برای کشیدن یک خمیازه طولانی دارند.

خمیازه طولانی تر به معنای مغز بزرگتر است؟گزارش مذکور حاصل نتیجه گیری در ۱۰۹ نمونه گیری مجزا از ۱۹ گونه مختلف اعم از انسان ها، میمون ها، فیل های آفریقایی و موش ها می باشد.

اثر خمیازه کشیدن بر روی مغز

خمیازه طولانی تر به معنای مغز بزرگتر است؟در سال ۲۰۰۷ موسسه گالوپ یک نظریه ارائه داد که می گفت باز کردن فک و گرفتن هوای سرد یک نوع راه اندازی جدید برای مغز جانداران محسوب می شود.

خمیازه کشیدن به سادگی با جایگزین کردن خون گرم در خون سرد از قلب و دادن حرارت به محیط بازدم باعث افزارش جریان خون در مغز می شود.

خمیازه طولانی تر به معنای مغز بزرگتر است؟تنها یک سوال است که هنوز بی پاسخ باقی مانده است: “اگر شما نسبت به شخص دیگری خمیازه طولانی تری بکشید به این معناست که مغز بزرگتری نسبت به دیگری دارید؟” گالوپ در پاسخ به این سوال می گوید: “تنها همین سوال تجربی بی پاسخ مانده است.” که با ادامه تحقیقات پاسخ داده می شود.

شما می توانید جذاب ترین اخبار و مقالات دنیای تکنولوژی را در کانال تلگرام زوم تک دنبال کنید. برای عضویت در این کانال، اینجا کلیک کنید.

این مطلب در سایت "زوم تک" منتشر شده است.

[ منبع این خبر سایت سایر می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال