نیمی از مراکز پیش دبستانی کشور غیرمجازند


به گزارش جام جم آنلاین، مجتبی زینی وند در مصاحبه با خبرگزاری صداوسیما افزود: از 8 هزار مراکز پیش دبستانی در کشور فقط 4 هزار و 300 مرکز مجوز فعالیت رسمی دارند و بقیه به صورت غیرمجاز مشغول به فعالیت هستند.

وی افزود: اگر تا مهلت اعلام شده این مراکز برای دریافت مجوز به آموزش و پرورش مراجعه نکنند از طریق مراجع قضایی با آنها برخورد قانونی خواهد شد.

زینی وند با اشاره به اینکه تنها مرجع صدور مجوز فعالیت مراکز پیش دبستانی، وزارت آموزش و پرورش است تاکید کرد: در مراکز پیش دبستانی غیرمجاز مطالب آموزشی غیراستاندارد ارائه می شود و ما از مدیران این آموزشگاه ها درخواست می کنیم هرچه زودتر برای دریافت مجوز قانونی اقدام کنند.

مدیرکل آموزشگاه ها و مراکز پیش دبستانی آموزش و پرورش گفت: شهریه مراکز پیش دبستانی در هر منطقه متفاوت است و بین 60 تا 80 درصد شهریه مدرسه غیردولتی در همان منطقه است.

زینی وند به فعالیت 12 هزار آموزشگاه زبان و علمی آزاد در کشور اشاره کرد و افزود: همه آموزشگاه هایی که فراگیران زیر 20 سال دارند باید طبق قانون از آموزش و پرورش مجوز دریافت کنند.

وی تصریح کرد: متاسفانه این قانون در بسیاری از آموزشگاه ها رعایت نمی شود و این مراکز با مجوز سایر نهادها در حال فعالیت هستند که کاملا غیرقانونی است.

زینی وند خاطرنشان کرد: در صورتی که هر آموزشگاه بدون تابلو و مشخصه مشغول به فعالیت باشد فعالیت آن غیرمجاز و غیرقانونی است.

وی افزود: در حال صدور کد شناسایی برای هر آموزشگاه آزاد هستیم که براساس آن شهریه و نحوه فعالیت هر آموزشگاه در هر منطقه مشخص می شود.

[ منبع این خبر سایت جام جم آنلاین می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

تبلیغات