راه اندازی قطار مستقیم ایران – آلمان


راه اندازی قطار ایران – آلمان

راه اندازی قطار مستقیم ایران - آلمان

عضو هیات مدیره راه آهن اعلام کرد: ‌با لغو تحریم‌ها ایران مذاکرات خود با طرف‌های خارجی را برای افزایش تبادلات ریلی آغاز کرده که آلمان یکی از اصلی‌ترین طرف‌های این مذاکرات بوده است و پیش‌بینی می‌شود در آینده‌ای نزدیک با نهایی شدن این مذاکرات، قطار مستقیم میان دو کشور آغاز به کار کند.

حسین عاشوریی در نشست سرمایه‌گذاری ریلی ایران و اتحادیه اروپا اظهار کرد: خوشبختانه با توجه به اتفاقات مثبتی که در طول ماه‌های گذشته برای ایران افتاده حجم مذاکرات مستقیم با کشورهای خارجی به طور قابل توجهی افزایش یافته است و برگزاری جلسات مشترک با چهار منطقه کشور در تهران یکی از این نتایج است.

به گفته وی، در حال حاضر نمایندگان چهار کشور ترکیه، قزاقستان، ترکمنستان و تاجیکستان به ایران آمده اند تا در جریان جلساتی پنج جانبه با جمهوری اسلامی شرایط را برای افزایش همکاری‌ها و هماهنگی برای تردد واگن‌های CIS فراهم کنند.

عضو هیات مدیره راه آهن همچنین از تداوم مذاکرات با کشورهای اروپایی خبر داد و گفت: در حال حاضر شرکت DHL و دیپی کاربوی آلمان مذاکراتی جدی با راه آهن ایران انجام می‌دهند که یکی از اصلی‌ترین آنها راه‌اندازی قطار آلمان به ایران است که امیدواریم ظرف چند ماه آینده اولین قطار آزمایشی در این مسیر کار خود را آغاز کند.

به گزارش ایسنا، در طول ماه‌های گذشته هر چند گردشگران اروپایی در قالب چند قطار به ایران سفر کردند اما در سال‌های گذشته هیچ قطار برنامه‌ای میان ایران و کشورهای اروپایی در جریان نبوده است.

ایران سفرهای ریلی خود به ترکیه را نیز به دنبال بر هم خوردن امنیت در این مسیر متوقف کرد تا پل ارتباطی ریلی با کشورهای اروپایی متوقف شود. در صورتیکه برقراری قطارهای مستقیم میان ایران و اروپا در دستور کار باشد یا باید به استان‌های شمالی برای برقراری این ارتباط فکر کرد و یا بار دیگر مسیر ریلی ترکیه را بازگشایی کرد.

یکی از اصلی‌ترین سیاست‌های راه آهن ایران در طول سال‌های گذشته افزایش راه‌های دسترسی ریلی به کشورهای همسایه بوده که در این راستا برقراری ارتباط با عراق، افغانستان و آذربایجان به طور رسمی در دستور کار قرار گرفته و گزینه‌های اتصال به ارمنستان نیز در حال بررسی است.

مطالب پیشنهادی

فهرست با ارزش ترین بازیکنان فوتبال در پایگاه آماری CIESفهرست با ارزش ترین بازیکنان فوتبال در پایگاه آماری CIESمحرم نویدکیا از دنیای فوتبال خداحافظی کرد + تصاویرمحرم نویدکیا از دنیای فوتبال خداحافظی کرد + تصاویراین خودروی شاسی بلند جای پراید را می گیرد؟این خودروی شاسی بلند جای پراید را می گیرد؟حقوق کارمندان در سال 96 – 1396 چقدر بیشتر می شود؟حقوق کارمندان در سال 96 – 1396 چقدر بیشتر می شود؟اسامی گرسنه ترین کشورهای دنیا 2016اسامی گرسنه ترین کشورهای دنیا 2016تعطیلی مسجد رأس الحسین (ع) در مصرتعطیلی مسجد رأس الحسین (ع) در مصرشهرک راهبردی الدیرخبیه در ریف دمشق آزاد شد + عکسشهرک راهبردی الدیرخبیه در ریف دمشق آزاد شد + عکسآخرین آمار از سرشماری سال 95 – 1395آخرین آمار از سرشماری سال 95 – 1395خوانندگی علی دایی و مهدی مهدوی کیا + عکسخوانندگی علی دایی و مهدی مهدوی کیا + عکسغلام کویتی‌پور(مداح مشهور) : مگر بهروز وثوقی چه گناهی کرده است؟غلام کویتی‌پور(مداح مشهور) : مگر بهروز وثوقی چه گناهی کرده است؟عکس لیلی صرافان زن ایرانی با اوباما + ماجراعکس لیلی صرافان زن ایرانی با اوباما + ماجراهشدار سپاه به عربستان: به آب های ایران نزدیک نشویدهشدار سپاه به عربستان: به آب های ایران نزدیک نشوید

[ منبع این خبر سایت جدیده می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال