http://www.webiruni.ir/uploads/qt6c60h3v17rpqhcvz1olirx02snnio4.jpg http://www.webiruni.ir/uploads/qu2k3pw281p5ov5hwlsxd07x37w8nzgb.jpg

بانوان از سفر مجردی در اربعین پرهیز کنند

بانوان از سفر مجردی در اربعین پرهیز کنند

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از مهر، حجت‌الاسلام حمید احمدی که در نشست خبری شورای راهبردی فعالیت های بانوان ستاد اربعین با اشاره به آغاز فعالیت های بخش بانوان به طور مستقل در ستاد اربعین افزود: در سال های گذشته از این موضوع غفلت شده بود و کمتر از زنان در حوزه های فرهنگی و اربعین استفاده می شد، اما امسال قرار است بخش بانوان با توجه به اینکه درصد زیادی از زائران اربعین را بانوان تشکیل می دهند، فعالیت کند.

وی افزود: شورای راهبردی بانوان ستاد اربعین اقدامات مثبتی در طول فعالیت خود داشته است و قرار است بخشی از نیازهای فرهنگی و عقیدتی بانوان در این شورا برنامه ریزی و اجرا شود.

رییس کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد اربعین تاکید کرد: امسال شاهد اقدامات مفیدی هستیم از جمله برگزاری مراسم ویژه برای بانوان، برنامه های قرآنی و مبلغان، برنامه‌های رسانه ای و آثار فرهنگی از سوی شورای بانوان به اجرا در خواهد آمد.

حجت‌الاسلام احمدی خاطرنشان کرد: این شورا با حضور نمایندگان همه دستگاه های عضو ستاد اربعین تشکیل شده است و از پرکارترین بخش های فرهنگی این ستاد است.

وی با اشاره به حضور ۵۰۰ هزار نفر از بانوان زائر در اربعین سال گذشته گفت: با توجه به مخاطرات و چالش های پیش رو بانوان در پیاده روی اربعین حضور زنان در این مراسم را تبلیغ نمی کنیم و معتقد نیستیم که زنان به صورت گسترده در پیاده روی اربعین شرکت کنند زیرا علاوه بر مسائل فرهنگی، چالش هایی هم وجود دارد.

رییس کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد اربعین طولانی بودن مسیر پیاده روی، نبود وسیله نقلیه مطمئن و مسائل امنیتی را از مهمترین چالش های حضور بانوان در مراسم اربعین دانست و افزود: بانوان سعی کنند و به صورت گروهی و همراه با محارم در پیاده روی اربعین شرکت کنند.

حجت‌الاسلام احمدی توصیه کرد: بانوان در این مراسم مسائل امنیتی را رعایت کنند و از مسیرهای اصلی فاصله نگیرند و حتی الامکان از ویزای فردی استفاده نکنند. همچنین ضروری است بانوان پیش از اتمام مراسم اربعین، خاک عراق را ترک کنند.

وی همچنین به بانوان توصیه کرد که از سفر مجردی به مراسم اربعین پرهیز کنند.

رییس کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد اربعین از راه اندازی اولین برنامه «راویان واقعه کربلا» از میان بانوان خبر داد و گفت: راویان واقعه کربلا هر سال از میان آقایان اعزام می شدند و امسال هم ۶۰ گروه از میان مردان و تعدادی گروه از میان بانوان برای این موضوع اعزام خواهند شد.

وی با اشاره به راه اندازی چندین موکب ویژه بانوان در طول مسیر و همچنین در کربلا و نجف خاطرنشان کرد: امسال علاوه بر وجود این موکب ها تعدادی موکب فرهنگی برای بانوان پیش بینی شده است که یکی از آنها در نجف و در شارع‌الرسول و دیگری در کربلا در مجاورت هتل جواهر پیش بینی شده است.

حجت‌الاسلام احمدی اضافه کرد: در اربعین امسال، توسعه گیت های مرزی را خواهیم داشت، اما طرف عراقی محدودیت هایی دارد و باید با هماهنگی دو طرف انجام شود. همچنین گیت های ویژه بانوان برای جلوگیری از اختلاط مرد و زن در مرز پیش بینی شده است.

منبع: جام جم آنلاین
تبلیغات
تبلیغات
آخرین مطالب
کارت پستال و عکس های روز کوروش بزرگ
مقایسه آمار MSN و BBC در فصل 17-2016
مقایسه آمار MSN و BBC در فصل 17-2016
قیمت نهایی مسکن مهر پردیس مشخص شد
خواب زمستانی مسکن در پاییز
در ایران کسب و کار آسان‌تر است یا کشورهای خاورمیانه؟
فیلم کلیپی قشنگ از شلیک ۳ توپ نیرومند ac 130 ( آپارات ) -دانلود و پخش
مخالفت آمریکا با ملت ایران تازگی ندارد
ویدیو فیلم حرکت ناو جنگی در دریای خروشان ( آپارات )
دانشجویان با بصیرت افزایی از انقلاب و نظام اسلامی پاسداری کنند
فیلم ماشین آلات تجهیزات خط تولید سنگ مصنوعی نانو سمنت پلاست ( آپارات ) -دانلود و پخش
مدافعان حرم، مدافعان انقلاب و کشور اسلامی ما هستند
ویدیو فیلم دخانیات الکترونیکی به زبان محققین اروپایی ( آپارات )
پیام زیارت اربعین در حاشیه ها گم نشود
ویدیو فیلم جعبه باز کنی و کار با موتو ۳۶۰ ( آپارات )
فیلم میکسر ،میکسر سنگ مصنوعی، میکسر سنگ مرمر گرانیت مصنوعی ( آپارات ) -دانلود و پخش
فیلم سازش | عکس بازیگران و داستان فیلم سازش
فروشنده بهترین فیلم از نگاه تماشاگران جشنواره فیلم بمبئی + عکس
چرا واکسن سرماخوردگی وجود ندارد؟
استخدام راننده | شنبه ۸ آبان ۹۵
تبلیغات