تولید انبوه دستگاه کاهنده آلودگی هوا آغاز شد


به گزارش جام جم آنلاین دکتر صفایی مجری پروژه گفت: دستگاههای رسوب زدای الکترونیکی علاوه بر استفاده در تاسیسات گرمایشی و سرمایشی ساختمانها در صنایع نفت ، گاز ، پتروشیمی و صنایع سنگین کاربرد وسیعی دارد که از این پس با تولید آن، کشور از واردات این فنآوری کاملاً بی نیاز خواهد شد .
وی افزود: استفاده از این دستگاهها در تاسیسات ساختمانها و صنایع علاوه بر کاهش هزینه های نگهداری و مصرف انرژی گاز ، برق و آب موجب افزایش راندمان تولید شده و کاهش استهلاک تجهیزات سالانه میلیاردها تومان صرفه جویی برای صنایع بدنبال دارد.

صفایی ادامه داد: تولید دستگاههای رسوب زدای الکترونیکی در کشور سبب کاهش چشمگیر بهای تمام شده این دستگاهها نسبت به دستگاههای مشابه خارجی می شود .کیفیت دستگاههای ایران با اخذ پنج تاییدیه فنی معتبر به خوبی با دستگاههای مشابه خارجی برابری می کند و از محل صادرات آنها ارز قابل توجهی بدست خواهد امد .
این مهندس الکترونیک گفت: نصب دستگاههای رسوب زدای الکترونیکی در تاسیسات ساختمانهای شهرهای بزرگ موجب 5 تا 10 درصد کاهش آلودگی هوا در ایام سرد سال می شود زیرا 90 درصد انرژی یک ساختمان در ایام سرد مصرف می شود و با تشکیل رسوب در تاسیسات بطور متوسط 20 درصد مصرف انرژی افزایش می یابد .
وی افزود: با نصب دستگاههای رسوب زدای الکترونیکی در برخی ساختمانهای دولتی و مسکونی و صنایع کشور طی پنج سال گذشته از انتشار 420 هزار تن گازهای گلخانه ای جلوگیری شد و بیش از یک میلیارد و 520 میلیون مترمکعب نیز در مصرف گاز صرفه جویی به عمل آمد .

[ منبع این خبر سایت جام جم آنلاین می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال