http://www.webiruni.ir/uploads/qt6c60h3v17rpqhcvz1olirx02snnio4.jpg http://www.webiruni.ir/uploads/qu2k3pw281p5ov5hwlsxd07x37w8nzgb.jpg

زد و بند داعش با مافیای ایتالیا

زد و بند داعش با مافیای ایتالیا

به گزارش ایرنا به نقل از لاستمپا، شهر بندری 'جویا تائورو' در جنوب ایتالیا تبدیل به مرکز خرید و فروش و معامله آثار باستانی ربوده توسط داعش در لیبی شده است، جاییکه گروه های مافیایی 'اندرنگتا' و 'کامورا ' به معامله و خرید و فروش آثار باستانی ربوده شده از لیبی توسط عناصر داعش پرداخته و به آنها سلاح تحویل می دهند. 

این روزنامه نوشت: افراط گرایان داعش از طریق همکاری با گروه مافیایی اندرنگتا اثار باستانی ربوده شده از لیبی را در ایتالیا با اسلحه (کلاشینکوف، آر پی جی ضد تانک) معامله می کنند. 

این سلاح ها توسط مافیای روسیه از 'مولداوی' و 'اوکراین' به ایتالیا می رسد. واسطه ها و فروشندگان این سلاح ها نیز متعلق به خانواده های اندرنگتا در 'لامتزیا' و 'کامورا' در کامپانیا در جنوب ایتالیا هستند. حمل و نقل نیز توسط مافیایی چینی از طریق کشتی ها و کانتینرهایشان تضمین می شود.

خبرنگار این روزنامه که خود را به عنوان یک خریدار بالقوه و کلکسیونیست آثار باستانی معرفی کرده و در پی کشف ارتباط میان مافیا و داعش بود، در این گزارش به روایت داستان خود در میان جنایتکاران مافیایی و افراطگرایان پرداخته و نوشت: افراط گرایان داعش آثار باستانی را از مناطق تحت کنترل خود در لیبی ربوده و در پی فروش آن به خریداران بالقوه با همکاری مافیا هستند. 

در ادامه آمده است: آنها در ازای فروش آثار باستانی، سلاح دریافت می کنند. قبلا مرکز این مبادلات در شهر ناپل بود اما اکنون به بندر جویا تائورو منتقل شد. افزایش مهاجرت های غیر قانونی از مسیر مدیترانه منجر به کنترل بیشتر آب های جنوب ایتالیا توسط پلیس شده است.

قاچاقچیان آثار باستانی حتی به فروش آثار ربوده شده در خاورمیانه نیز با قیمت بیشتر می پردازند. 

این روزنامه افزود: ائتلاف باورنکردنی میان داعش و گروه مافیایی اندرنگتا ایتالیا در هر گامی قابل روعیت است. تا مدتی پیش خریداران آمریکایی، موزه ها و مجموعه داران خصوصی به خرید آثار می پرداختند اما از زمانی که کشف کردند که این پول ها برای خرید سلاح برای داعش است، امریکایی ها همه چیز را متوقف کردند و اکنون مشتریان این آثار در روسیه، چین، ژاپن و امارات هستند. 

خبرنگار لاستمپا داستان خود را برای دو مشاور بین المللی امنیتی تعریف کرد و آنها نیز پیشنهاد یک مسیر دیگری را دادند که به سوی یک خیمه شب بازی تکان دهنده دیگری می برد. قاچاق آثار باستانی در حقیقت توسط سرویس های روسیه و وارثین Kgb مدیریت می شود. یک نشانه دیگر نیز در نمودارسازمانی جنایی به سوی چچن ها و ازبکی ها می رود. 

لاستمپا در پایان نوشت: تنها یک دولت و یا یک ابرقدرت قادر به حرکت دادن چنین ترافیک و قاچاق پیچیده ای است و نه تروریست هایی که در یک جنگ بدون مرز فعالیت می کنند.

منبع: رجا
تبلیغات
تبلیغات
آخرین مطالب
استخدام فوق لیسانس معماری جهت دکوراسیون داخلی
سامسونگ سنگاپور تایید کرد که گلکسی اس ۷ اج آبی مرجانی ۱۵ آبان عرضه میشود
با مواد غذایی خاص نفخ را از بین ببرید و به جنگ نفخ بروید!
اعدام 3 متجاوز به عنف در شیراز
چرا گوگل پیکسل محکوم به شکست است؟!
اظهارات بی پرده علی جنتی در مراسم خداحافظی اش
جمشید مشایخی راهی بیمارستان شد+تصویر
استخدام مسئول انبار، انباردار و فروشنده در خراسان رضوی
خواننده پاپ طلبکار جدید باشگاه پرسپولیس
آیا کاهش اسپرم خطرناک است و باید نگران کم شدن اسپرم شویم؟
دلایل بی‌وفایی مردان به همسرانشان/ ۸ توصیه برای پیشگیری از خیانت
تاکتیک بریتانیا برای هک کردن داعش در موصل
DeNA استودیوی خود در سن فرانسیسکو را تعطیل کرد
دولت احمدی‌نژاد رکورددار اقتصاد پنهان در تاریخ اقتصادی ایران
استخدام طراح و گرافیست آقا مسلط به نرم افزارهای مربوطه
ناراحتی مورینیو از خوشحالی کونته
دانلود قسمت ۹ نهم سریال سفر سبز با لینک مستقیم شبکه سه
نشانه‌های مهمترین بیماری‌ شایع ناتوان کننده
میوه‌های صادراتی ۶۰ درصد ارزان شدند!
ستایشی دیگر/دیدن این عکس برای کودکان و افرادی که بیماری قلبی دارند توصیه نمی شود
تبلیغات