تفاوت میان خجالتی بودن و درونگرایی چه چیزی است؟ (۳ عکس)


با دیگران به اشتراک بگذارید

فرق بین خجالتی بودن و درونگرایی چیست؟

تصویر و عکس شماره ۱ ⇩
تصویر و عکس فرق بین خجالتی بودن و درونگرایی چه چیزی است؟

برای بسیاری از افراد پرسش است که درونگرایی و خجالتی بودن چه فرقی دارد.درونگرایی یکی از ویژگی های شخصیتی فرد به حساب مییاید که قابل تحول نمی باشد و تلاش برای تحول فرد درونگرا و تبدیل آن به یک شخص برونگرا فقط باعث ایجاد استرس و نابود شدن عزت نفس او می گردد

 

و هرگز قابل تحول نیست همچون ویژگی هایی مانند رنگ چشم و یا رنگ مو . این افراد از تنها بودن صفا میکنند. اما افرادی که کم رو هستند از تنهایی صفا نمیکنند و فقط زمانیکه در جمع قرار می گیرند کمی شرمسار هستند که این خجالت هم با چندین تکنیک ساده قابل حل است.

 

سعی کنید با دیگران از طریق رسانه های اجتماعی مرتبط شوید و در تمام کارهای گروهی که از این طریق انجام می شود همکاری کرده باشید. این کار باعث می شود تا در دنیای جایزی افراد کامیابی را کشف بکنید که بتوانید بعداٌ با آنها ارتباط و همکاری حضوری خود را ادامه دهید.

 

چنانچه فرد درونگرایی هستید، مطمئنا از طریق نوشتار آسانتر با دیگران ارتباط برقرار می کنید.در حالی که افراد برونگرا افکار خود را بلند اعلام می کنند، شما ترجیح می دهید پیش از اظهار هر چیزی آن را کاملا مورد بررسی گذارید. پیش از حضور دیگران و شرکت در هر نشستی، سعی کنید

 

تصویر و عکس شماره ۲ ⇩ تصویر و عکس فرق بین خجالتی بودن و درونگرایی چه چیزی است؟

 

تمام افکار و نظرات خود را بنگارید.در شرایط کاری، یادداشت و یا خلاصه ای از تمام مواردی که قصد دارید مورد خطاب گذارید را تهیه کنید. در روابط اجتماعی، سعی کنید در رابطه با تمام موضوعاتی که قابل اظهار هستند به خوبی اندیشید. این راهکار به شما یاری میرساند تا درهنگام صحبت مکث نکنید و تپق نزنید.

 

سعی کنید تا مکانی که امکان دارد در محیط های اجتماعی حاضر باشید. اکثر افراد برونگرا حتی پس از یک روز کار ی سخت هم امکان می دارد به نگاه کردن دوستان خود بروند و اوقات خوبی را با آنها طی بکنند. هرگز سعی نکنید به فراخوان دیگران جواب منفی دهید و تمام اینها را فقط به آخر هفته موکول کنید.

 

از روابط و تعاملات اجتماعی در طول هفته هم صفا بکنید. سعی کنید خوب ترین و مفیدترین فعالیت ها و گرو ها را برای حضور خود برگزید و از آنها نهایت استفاده را ببرید.همانطور که در رابطه با توضیح داده شد، برقراری روابط شبکه ای منجر به ایجاد روابط موثر اجتماعی می شود و این کار برای افراد درونگرا بسیار مفید است.

 

این کار حتی روشی عالی برای شروع رابطه ای صمیمی با کسانی است که قبلا آنها را نگاه نکرده اید. پیش از حضور در هر جلسه و یا گروهی در رابطه با اعضای آن به خوبی تحقیق کنید.سعی کنید از طریق شبکه های اجتماعی اینترنی نقاط مشترک تان را کشف بکنید و از پیش بوسیله ایمیل تمایل خود برای دیدار آنها را اظهار کنید.

 

تصویر و عکس شماره ۳ ⇩ تصویر و عکس فرق بین خجالتی بودن و درونگرایی چه چیزی است؟

 

این کارها باعث می شود مقدمات یک ارتباط موثر چیده شود و ارتباط گفتاری بیشتری با آنها برقرار کنید.امکان می دارد گاهی در جمعی قرار گیرید که تمام اطرافیان شما افراد برونگرایی هستند، در چنین شرایطی طبق تمایلات درونی خود رفتار نکنید و به دیگران اجازه ندهید که فقط آنها حرف زنند.

 

سعی کنید در جلسات مشاوره یا سخنرانی هایی که در رابطه با نحوه غلبه بر این ویژگی منفی به شما آگاهی می دهند شرکت کنید و آمادگی و مهارت های مورد نیاز برای حضور موثر در گروه های اجتماعی را کسب کنید. مهارت های گفتاری خود را تقویت کنید تا از اعتماد به نفس کافی برای غلبه بر موانع درونی خود برخوردار شوید.

 

زمانی در چنین جهانی، ویژگی شخصیتی برونگرایی شما را از مزیت های زیادی برخوردار می سازد، سعی کنید برای کسب چنین سلاح نقش می داری روی قابلیتهای خود تمرکز کنید. شما به عنوان یک فرد درونگرا، نسبت به دیگران نیرومند به دریافت اطلاعات بیشتری هستید، سعی کنید

 

زمانی وقت فعالیت گروهی می رسد با اظهار چیزهایی که دیگران درک نکرده اند، این قابلیت بالای خود را به معرض اکران قرار بدهید. تا حد امکان از این توانایی به نفع خود بهره گیرید. سعی کنید نسبت به تواناییهای افراد درونگرا آگاهی یابید و نهایت سعی خود را برای تقویت و بهره گیری از آنها بکنید.

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال