هر چندین وقت یک بار باید لیف خود را تغییر داد؟!


با دیگران به اشتراک بگذارید

هر چند وقت یک بار باید لیف خود را عوض کرد؟!

لیف

لیف که یک اسم ناجی برای پاکی است، در واقع آنچه که به چشم مییاید نیست. علت آن هم این است که سلول های فوت شده پوست در گوشه و کنار لیف مخفی می شوند. بعد شما آن ها را در محیط گرم و مرطوب حمام ول میکنید که این محیط نا عالی محل خوبی برای رشد باکتری و مخمر ها است.

در یک مطالعه در مجله ی میکروب شناسی بالینی انتشار داده شده است؛ لیف میزبان طیف گسترده ای از گونه های باکتری ها بوده  و محل رشد آن ها به معنای قرار می داری است. اما موضوع بدتر این است که در صورت بهره گیری از چنین لیفی، باکتری یک فرصت برای فرو رفتن در شکاف های بدن را دارد که قادر هست منجر به التهاب و عفونت شود.

 اگه شما قادر نیستید بدون لیف حمام بکنید، می توانید اقدامات احتیاطی در رابطه با آن را به انجام رسانید.برای اطمینان از پاکی آن، ۳ تا ۴ هفته یکبار نوع الیاف طبیعی آن و هر دو ماه یک بار نوع پلاستیکی آن را تعویض کنید.برای خشک کردن و پیش گیری از رشد باکتری و قارچ آن را در محلی خشک تر مانند یک پنجره باز نگهداری کنید یا می توانید آن را با سفید کننده ضد عفونی کنید.

 محققان در مطالعه ی انجام شده پیشنهاد داده اند که لیف را یک بار در هفته به مدت ۵ دقیقه در یک محلول سفید کننده رقیق شده بخیسانید و ابکشی کنید.شما همچنین می توانید دو لیف را برای حمام انتخاب بکنید و آن را با تیپها شسته و خشک کنید که با این کار باکتری شانس کمتری برای رشد مییابد.

دکتر سلام

نظرات شما کاربران عزيز براى ما بسيار مهم و سازنده خواهد بود

گردآورنده: آريامنش ح.

آرایش و زیبایی در بخش دنیای مد و زیبایی سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

من ترک عشق شاهد و ساغر نمی‌کنم
««« »»»
صد بار توبه کردم و ديگر نمی‌کنم

هر چندین وقت یک بار باید لیف خود را تغییر داد؟!

TT / 42 — TP / 15%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات