انس بن الحرث کیست؟


با دیگران به اشتراک بگذارید

انس بن الحرث کیست؟

خبرگزاری فارس: انس بن الحرث کیست؟

انس بن الحرث در روز عاشورا در حالی که شالی بر کمر بسته و ابروان سپیدش را با پیشانی بند بسته بود وارد میدان شد. او بعد از قره بن ابی قره الغفاری به میدان شتافت و بعد از کشتن چهارده یا هجده تن به شهادت رسید.

خبرگزاری فارس ـ گروه تاریخ: انس بن الحرث(حارث) بن نبیه بن کاهل بن عمرو بن مصعب(صعب) بن اسد بن خزیمه (حزیمه) اسدی کاهلی (کاهل تیره ای از بنی اسد است) که با عناوین انس بن ابی سحیم (سلیم)، مالک بن مالک بن انس و انس بن کاهل اسدی از وی یاد شده است.

برخی وقت پیوستن انس بن الحرث(حارث) بن نبیه بن کاهل را در کاخ بنی مقاتل و بسیاری در کربلا، حدود روز ششم دانسته‌اند. انس بن الحرث در روز عاشورا در حالی که شالی بر کمر بسته و ابروان سپیدش را با پیشانی بند بسته بود وارد میدان شد. او بعد از قره بن ابی قره الغفاری به میدان شتافت و بعد از کشتن چهارده یا هجده تن به شهادت رسید.

انس بن الحرث(حارث) در غزوات پدر و حنین شرکت داشت به همین علت مورخان سن وی را باید حدود ۸۰-۷۸ سال عنوان کردند. خود و پدرش از اصحاب پیامبر بودند. او راوی روایات پیامبر بوده است. پدرش حارث از اصحاب صفه بوده است. انس در غزوات بدر و حنین و در عصر امیرمومنان و امام حسن(ع) یاور آنان بود. انس عابد و زاهد بود. بصیر در دین و قرآن شناس، حافظ و قاری و شجاع و جنگاور و پاکباز بود.

انس در کربلا ماموریت کشف کرد تا پیام امام حسین(ع) را به عمر سعد برساند. او بر عمر سعد سلام نکرد. عمر سعد سؤال کرد چرا سلام نکردی؟آیا ما را کافر و منکر خدا پنداشته اید؟ نقل کرد: به چه صورت منکر خدا و پیامبر نیستی که برای ریزش خون بچه پیامبر کمر بسته‌ای؟ عمر سعد سر به زیر انداخت و سپس نقل کرد: به خدا سوگند، آگاهی میدارم که قاتل حسین و یارانش در دوزخ است، ولی فرمان عبیدالله باید اطاعت شود.

—-انتها—-

تهیه کننده : سرور ا.

تاریخ در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

ترک گدايی مکن که گنج بيابی
««« »»»
از نظر ره روی که در گذر آيد

انس بن الحرث کیست؟

TT / 26 — TP / 7%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال