http://www.webiruni.ir/uploads/qt6c60h3v17rpqhcvz1olirx02snnio4.jpg http://www.webiruni.ir/uploads/qu2k3pw281p5ov5hwlsxd07x37w8nzgb.jpg

تغییرات گسترده در موتور جستجوی شرکت گوگل

تغییرات گسترده در موتور جستجوی شرکت گوگل

با دیگران به اشتراک بگذارید

تغییرات گسترده در موتور جستجوی گوگل

گوگل برای پیاده سازی تغییرات عمده در موتور جستجوی خود تهیه میشود. این شرکت قصد دارد جستجوهای انجام شده با گوشی های موبایل را در اولویت گذارد.
وب‌سایت کلیک: گوگل برای پیاده سازی تغییرات عمده در موتور جستجوی خود تهیه میشود. این شرکت قصد دارد جستجوهای انجام شده با گوشی های موبایل را در اولویت گذارد.

تصویر و عکس تغییرات گسترده در موتور جستجوی گوگل
به نقل کرده “گریه کن ایلیس” تحلیلگر سرویس وبسمتر ترندز گوگل، این شرکت فرایند ایجاد ایندکس (فهرست نتایج) تازه ای را برای گوشی های موبایل آغاز کرده است که به ایندکس عمده جستجو ها مبدل میشود. این یعنی جستجو هایی که با سیستم های موبایلی انجام می شود، نتایج جدید و جدیدتری را به شما ارائه می کند، چرا که گوگل ایندکس گوشی های موبایل را با سرعتتر جدید می کند.

گوگل قبلا نیز از چنین برنامه ای حرف زده بود، ولی گفتمانهای ایلیس برای اولین بار نمایان میکند که این شرکت قرار است به زودی برنامه های خود را پیاده سازی کند.

در این جا ضروری است تا طرز کار موتور جستجوی گوگل را برای شما توضیح دهیم. ربات های جایزی گوگل با گشت و گذار در وب و ردیابی بیش از ۶۰ تریلیون صفحه اینترنتی و لینک های آن همه چیز را زیر نظر می گیرند. سپس این صفحات بر اساس فاکتور های متعدد و گوناگون در ایندکس (فهرست) های عظیمی طبقه بندی می شوند. این ایندکس ها همراه با به کارگیری کلکسیونی از الگوریتم ها به گوگل اجازه می دهد هنگامی که شما جستجویی به انجام میرسانید، نتایج ارتباط می داری را برایتان به اکران قرار بدهد.

در حال حاضر گوگل تنها از یک ایندکس برای تمام جستجو ها، صرف نظر از پلتفرم دستگاه جستجو کننده، بهره میگیرد. اما طبق بیانات ایلیس، در جدید رسانی آینده، گوگل یک ایندکس جداگانه و ویژه موبایل بوجود مییاورد که در جستجو ها نقش ایندکس عمده را ایفا می کند. فعلا طرز کار دقیق این سیستم جدید و نتایج آن مشخص نیست، ولی به طور ساده باید گفت که کاربران رایانه ها و گوشی ها نتایج فرق می داری را برای جستجو هایشان خواهند دید و گوگل منابع بیشتری به نسخه موبایل موتور جستجوی خود اختصاص می دهد.

در حالی که برخی این اقدام گوگل را به نوعی تضعیف رایانه های شخصی قلمداد می کنند، می توان برای اولویت بخشی به گوشی های موبایل در جدید رسانی جدید توسط گوگل دلایلی منطقی یافت. برای مثال، اکنون موبایل ها بخش اعظم جستجو های انجام شده با موتور جستجوی گوگل را به خود اختصاص می دهند، بنابر این، بهره گیری از ایندکسی که به طور اختصاصی برای رایانه های شخصی به وجود آمده است، دیگر عاقلانه نیست.

یک لحظه به جستجو هایی که خودتان به انجام میرسانید اندیشید: زمانی شما با بهره گیری از گوشی همراه خود از گوگل بهره میگیرید، اغلب به دنبال کشف کردن جواب هایی سه سوته برای پرسش خود در آن لحظه هستید. به همین ترتیب، اگه شما بخواهید در رابطه با یک موضوع تحقیق مفصل تری که نیاز به بررسی نتایج موجود در چند صفحه داشته باشد، به انجام رسانید، احتمالا شما از رایانه بهره میگیرید. پس شاید به همین دلیل است که گوگل می خواهد نتایج تازه تر و تازه تر را ابتدا برای گوشی های موبایل پیشنهاد کند.

همچنین، این تغییر قادر هست به دلیل بهبود گیرا تجربه کاربری صاحبان گوشی های موبایل باشد. همه ما با وب سایت های اذیت کننده ای مواجه شده ایم که بعد از کشف کردن آن ها در نتایج جستجوی گوگل، امکان باز کردنشان در گوشی های موبایل به دلیل نبود سازگاری با آن ها وجود ندارد.

بنابر این، این جدید رسانی به صورت تئوری قادر هست از روی دادن این اتفاق پیش گیری کند، چرا که گوگل قادر هست به محتوا هایی که با گوشی های موبایل سازگاری دارند حتی بیشتر از گذشته اولویت ببخشد. ما قبلا علامت هایی از این اقدام را به ویژه با AMP دیده ایم، که به ناشران و سایر افراد اجازه می دهد تا نسخه های سریع گشوده شونده ای را از مطالب شان بوجود آورده و در صفحه نتایج جستجو به اکران قرار بدهند.

اگه چه ما باید برای پخش جزییات بیشتری از گوگل صبر بکنیم تا نگاه بکنیم عارضه های پیاده سازی چنین تحولی چه خواهد بود، ولی به چشم مییاید این تغییرات با سرعتتر از گذشته انجام شود. به نقل کرده ایلیس، ایندکس جدید گوگل طی چند ماه آینده مورد استفاده قرار داده میشود.

–با نظرات خود به ما در پيشرفت خدمات به شما عزيزان، يارى نماييد–

نگارنده: ماندانا ت.

تازه های علمی در بخش دانش و فناوری سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

مژدگانی بده ای خلوتی نافه گشای
««« »»»
که ز صحرای ختن آهوی مشکين آمد

تغییرات گسترده در موتور جستجوی شرکت گوگل

TT / 143 — TP / 19%

با دیگران به اشتراک بگذارید

منبع: سرزه
تبلیغات
تبلیغات
آخرین مطالب
دوست داشتن همسر بدون خطا
روزنامه استخدامی استان خراسان شمالی و شهر بجنورد | سه شنبه ۴ آبان ۹۵
استخدام کارمند،نیرو جهت لباس و عروسک تنپوش،پیک باموتور
درخواست مهریه از دامپزشک بیـکار
هر ۹ ثانیه یک خشونت در ایران رخ می‌دهد
درمان درد سینوس با این 10 روش خانگی
روزنامه استخدامی استان خراسان رضوی و شهر مشهد | سه شنبه ۴ آبان ۹۵
«تاریکی شب، روشنایی روز» داستانی عاشقانه در بستر سیاسی
جدول/ قیمت انواع مونوپاد در بازار
استخدام شرکت پتروشیمی آبادان سال ۹۵ (اصلاحیه شرایط آزمون)
سالن نیمه کاره سام و زال بزودی تکمیل می شود
پراید سواری یونانی (تصاویر)
رقابت چشم آبی ها برای رسیدن به سردار جنگل!
آوارگی ۱۶۰۰ پناهجو همزمان با آغاز تخریب ارودگاه «کاله» در فرانسه
گوگل و بنیانگذار مایکروسافت گوشت تولید می کنند
عکس/ کامیون، زانتیا را مچاله کرد
برای داشتن شکم تخت چه بخوریم؟
۳۰ هزار دانش آموز خراسان رضوی به اردوی راهیان نور اعزام می شوند
چگونه خودرو را در برابر سرقت ایمن کنیم؟
آخرین قیمت محصولات ام جی +عکس
تبلیغات