ساخت نخستین رایانه خود یاد گیر دنیا


با دیگران به اشتراک بگذارید

ساخت اولین کامپیوتر خود آموز جهان

شرکت DeepMind از سال ۲۰۱۴ رسما یکی از زیر شاخه های گوگل بوده و حوزه تخصصی فعالیتش تکنولوژی هوش مصنوعی است،این شرکت به تازگی کامیاب شده است تا سطح هوش مصنوعی موجود در کامپیوتر ها را به مرحله بعدی ارتقا دهد.
وب سایت کلیک: هوش مصنوعی یکی از داغ ترین مباحث موجود در جهان تکنولوژی است و شرکت های زیادی سعی در گشودن پای خود به این حوزه دارند،اما گوگل به عنوان یکی از پیشتازان این عرصه قادر بوده تا هوش مصنوعی را به سطح پیچیده تری ازتقا دهد.
تصویر و عکس ساخت اولین کامپیوتر خود آموز جهان

شرکت DeepMind از سال ۲۰۱۴ رسما یکی از زیر شاخه های گوگل بوده و حوزه تخصصی فعالیتش تکنولوژی هوش مصنوعی است،این شرکت به تازگی کامیاب شده است تا سطح هوش مصنوعی موجود در کامپیوتر ها را به مرحله بعدی ارتقا دهد.

DeepMind که یکی از شاخه های بخش Alphabet 1 Umbrella شرکت گوگل است،به تازگی کامیاب شده کامپیوتری را دیزاین کند که می تواند از حافظه خود به منظور آموزش و آموزش مسائل بهره گرفته و سپس از آموزه های حاصل از تجزیه و تفسیر اطلاعات نگه داشته شده در حافظه اش برای پاسخ دادن به مسائل پیچیده استفاده نماید.

این خبر یکی بی شک بزرگ ترین پیشرفت تکنولوژی هوش مصنوعی را در طول عمر تشکیلش رقم خواهد زد،چرا که کامپیوتر مجهز به این نوع از هوش مصنوعی خواهد توانست تا بدون نیاز به یاد گرفتن همه پاسخ های ممکن پرسشهای انسان را پاسخ دهد.

شرکت DeepMind درباره پلتفرم هوش مصنوعی تازه خود که DNC و یا کامپیوتر وابسته به اعصاب قابل تشخیص نام دارد نقل میکنید که این دستگاه می تواند با در اختیار داشتن بسته های اطلاعاتی ای چون شجره نامه یک خانواده بزرگ و یا نقشه شبکه تاسیسات زیرساختی شهر لندن به سوالات پیچیده ای در رابطه با نحوه رابطه آیتم های موجود در این بسته های اطلاعاتی پاسخ دهد.

برای مثال قادر هستید از این کامپیوتر سؤال بکنید که”چنانچه از تقاطع خیابان Bond و George به سمت شمال شروع به حرکت کنیم و با عبور از دو ایستگاه وارد خیابان Circle line شویم و بعد از عبور از ۴ ایستگاه و با ورود به خیابان Jubilee دو ایستگاه دیگر را به سمت غرب حرکت کنیم به کجا می رسیم؟”این دستگاه قادر هست با استفاده از هوش مصنوعی توسعه یافته خود در کسری از ثانیه به این پرسش پاسخ دهد،مسئولان شرکت DeepMind همچنین معتقدند که این پلتفرم قادر هست با انتخاب کردن تمامی فاکتور های دخیل به صرفه ترین مسیر نگاه کن محله Moorgate و سیرک Piccadilly شهر لندن را به لحاظ مصرف سوخت،وقت و انرژی به کاربر شناساند.

این دستگاه قادر هست به همین شکل سوالاتی را در رابطه با اعضای یک خانواده بزرگ پاسخ دهد،برای مثال قادر هستید شجره نامه یک خانواده بزرگ و پر جمعیت را به این دستگاه بدهید و سپس از او سؤال بکنید:”عموی بزرگ مادری فری چه نام دارد”؟

این پیشرفت بزرگ شبیه سازی شبکه عصبی انسان در کامپیوتر را محقق می کند و دانشمندان بعد از سال ها خواهند توانست تا از کامپیوتری بهره گیرند که برای بر آن شوی و پردازش اطلاعات خود رویه ای شبیه به مغز انسان را دنبال می کند؛گفتنی است که تا پیش از این به منظور آموزش یک کامپیوتر مجهز به درک عمیق ضروری بود تا تمام پاسخ های محتمل برای یک سوال به دستگاه داده شود ولی از این به بعد ابر کامپیوتر ها خواهند توانست تا از روی الگوهای موجود در اطلاعات در دسترسشان پاسخ پرسشهای ما را یابند.

کامپیوتر مجهز به هوش مصنوعی ساخت شرکت DeepMind به نام AlphaGo اخیرا کامیاب شده است تا قهرمانان سخت ترین بازی فکری جهان و یا Go را غلبه کند،اما AlphaGo به منظور رقابت در این بازی پیش از شروع آن ۳۰ میلیون حرکت و ترفند این بازی را از مهندسان شرکت DeepMind آموخته بود،ولی از این به بعد نیازی به ایجاد الگوهای آموزش خودروای نخواهد بود و کامپیوتر با قوه تجزیه و تفسیر خود خواهد توانست بدون نیاز به انسان و تنها از روی اطلاعات داده شده به آن هر چیزی را بیاموزد و نتیجه این سبک تازه پردازشی در ابر کامپیوتر های مجهز به هوش مصنوعی قادر هست انجام پردازش های شگفت انگیز سنگین تر از سطح فعلی در توان کامپیوتر ها را در کسری از ثانیه را محقق سازد.

مهندسین شرکت DeepMind امیدوارند که پلتفرم تازه به وجود آمده در هوش مصنوعی که از آن به عنوان “کامپیوتری که برای آموزش نیازی به برنامه نگاری ندارد” یاد می شود بتواند اطلاعات در دسترسش را به شکل مورد های مرتبط به هم دسته بندی کند و از این نکته ها و درک خود برای حل معضلات استفاده نماید.

______________________

تهیه و تدوین : روشنك و.

تازه های علمی در بخش دانش و فناوری سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

ای جوان سروقد گويی ببر
««« »»»
پيش از آن کز قامتت چوگان کنند

ساخت نخستین رایانه خود یاد گیر دنیا

TT / 110 — TP / 14%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال