همه آن چیزی که باید درباره نشاسته مستحکم بدانید (۳ عکس)


با دیگران به اشتراک بگذارید

همه آن چیزی که باید در مورد نشاسته مقاوم بدانید

بیشتر کربوهیدرات‌های موجود در تغذیه، نشاسته هستند. نشاسته‌ها زنجیره‌های بلندی از گلوکز هستند که در غلات، سیب‌زمینی و خوراکی‌های گوناگون وجود می دارند.اما همه‌ی نشاسته‌ای که می‌خوریم جذب نمی‌شود. گاهی بخش کوچولوای از آن بدون تحول و تغییری از دستگاه گوارش رد می‌شود؛ به‌عبارتی دیگر نسبت به گوارش مقاوم است.
وب‌سایت علم ورزش: بیشتر کربوهیدرات‌های موجود در تغذیه، نشاسته هستند. نشاسته‌ها زنجیره‌های بلندی از گلوکز هستند که در غلات، سیب‌زمینی و خوراکی‌های گوناگون وجود می دارند. اما همه‌ی نشاسته‌ای که می‌خوریم جذب نمی‌شود. گاهی بخش کوچولوای از آن بدون تحول و تغییری از دستگاه گوارش رد می‌شود؛ به‌عبارتی دیگر نسبت به گوارش مقاوم است.

تصویر و عکس شماره ۱ ⇩
تصویر و عکس همه آن چیزی که باید در رابطه با نشاسته  مقاوم آگاهی بدارید

این نوع نشاسته، نشاسته مقاوم به هضم نامیده می‌شود که شبیه فیبر محلول عمل می‌کند. مطالعات زیادی روی انسان‌ها نمایان کرده که نشاسته مقاوم به هضم می‌تواند خواص زیادی برای تندرستی داشته باشد که شامل بهبود حساسیت انسولینی، کاهش میزان قندخون، کاهش اشتها و خواص گوناگون برای گوارش می‌شود.

نشاسته مقاوم به هضم موضوعی هست که این روزها بحث‌های زیادی درموردش صورت می‌گیرد. در چندین ماه گذشته، صدها نفر تحت آزمایش قرار گرفتند و با اضافه کردن این نوع نشاسته به رژیم غذایی‌شان، بهبودهای گیراای مشاهده گردید.

۴ نوع نشاسته مقاوم به هضم وجود دارد

۱. نوع یک که در غلات، دانه‌ها و بنشن پیدا شده و در برابر گوارش مقاوم است زیرا با دیواره‌های فیبردار سلول مخلوط می‌شود.

۲. نوع دوم که در برخی غذاهای نشاسته‌ای یافت می‌شود مانند سیب‌زمینی خام و موزهای سبز و نارس.

۳. نوع سوم زمانی تشکیل می‌شود که غذاهای نشاسته‌داری چون سیب‌زمینی و برنج، طبخ شده و سپس خنک می‌شوند. فرایند خنک شدن، برخی از نشاسته‌های قابل هضم را طی فرایندی به‌نام retrogradation به نشاسته‌های مقاوم به هضم تبدیل می‌نماید.

۴. نوع چهارم که ساخته‌ی دست بشر است و طی یک فرایند شیمیایی تولید می‌شود.

طبقه‌بندی این نوع نشاسته‌ها کار ساده‌ای نیست، چون انواع متفاوت و مختلفی از آن‌ها می‌تواند در یک نوع غذا وجود داشته باشد. بسته به چگونگی تهیه و آماده‌سازی غذا، مقدار نشاسته‌های مقاوم به هضم آن تحول می‌کند. مثلاً اگه اجازه دهیم یک موز رسیده شود (زرد شود) از میزان نشاسته مقاوم به هضم آن کاسته شده و به نشاسته‌های متداولی تبدیل می‌گردد.

نشاسته مقاوم به هضم به چه صورت عمل می‌کند و مکانیسمش چه چیزی است؟

علت عمده مفید بودن این نوع نشاسته این است که مانند فیبر محلول و قابل تخمیر عمل می‌نماید. نشاسته مقاوم به هضم بدون این‌که گوارش شود از معده و روده عبور می‌کند و در نهایت به روده بزرگ می‌رسد، مکانی که باکتری‌های مفید آن را تغذیه می‌نماید. بیشتر غذاهایی که می‌خوریم تنها ۱۰ درصد از سلول‌های‌مان را تغذیه می‌کند، در حالی‌که فیبرهای قابل تخمیر و نشاسته‌های مقاوم به هضم، ۹۰ درصد باقیمانده را تغذیه می‌کنند.در روده‌های ما صدها نوع باکتری مفید وجود دارد و در دهه‌های گذشته، دانشمندان تعداد و نوع باکتری‌هایی که می‌توانند تأثیری بنیادی بر سلامت ما قرار بدهند را یافته بودند.

تصویر و عکس شماره ۲ ⇩ تصویر و عکس همه آن چیزی که باید در رابطه با نشاسته  مقاوم آگاهی بدارید

نشاسته مقاوم به هضم با تغذیه باکتری‌های مفید روده تأثیر مثبت روی کیفیت و همچنین تعداد آن‌ها می‌گذارد. زمانی باکتری‌ها نشاسته‌های مقاوم به هضم را گوارش می‌کنند، ترکیبات متنوعی شکل می‌دهند مانند گازها و اسیدهای چرب کوتاه زنجیره و قابل توجه‌تر و مهم‌تر از همه، نوعی اسیدچرب به‌نام بوتیرات. بوتیرات در واقع خوب ترین سوخت برای سلول‌های مخاط روده است.

بنابراین نشاسته مقاوم به هضم، هم باکتری‌های مفید را تغذیه می‌کند و هم غیرمستقیم با افزایش مقدار بوتیرات، سلول‌های کولون را تغذیه می‌نماید. نشاسته مقاوم به هضم تأثیرات مفید مختلفی بر روده بزرگ دارد؛ میزان pH را کم می‌کند، از التهاب می‌کاهد و منجر به تغییرات مفید زیادی می‌گردد که ریسک سرطان کولون را هم پایین می آورد، سرطان کولون چهارمین علت مرگ‌های سرطانی در تمام دنیاست. اسیدهای چرب زنجیره لغزش که توسط سلول‌های کولون به‌کار برده نمی‌شوند، وارد جریان خون، کبد و باقی قسمت‌های بدن می‌گردند در نتیجه خواص گوناگون زیادی از خود به‌جا می‌گذارند.

همه آن چیزی که باید در رابطه با نشاسته‌ مقاوم به هضم بدانیدنشاسته مقاوم به هضم، به‌دلیل اثرات درمانی‌اش بر روده بزرگ، می‌تواند برای ناهنجاری‌های مختلف گوارشی مفید باشد، که شامل سندرم روده تحریک‌پذیر مانند کولیت روده و بیماری کرون، یبوست، دیورتیکولیت (دیورتیکول یک کیسه حباب مانند است که در اثر افزایش فشار داخل رودهٔ بزرگ و وارد شدن آن به جدار روده و ایجاد بیرون‌زدگی‌های بادکنک شکل نازک از میان بخش‌های ضعیف شدهٔ جدار روده بزرگ، پدید می‌آید) و اسهال. با این‌ وجود پیش از هر توصیه‌ای باید مطالعات گسترده‌تری روی انسان انجام شود. در آزمایشاتی که روی حیوان‌ها صورت گرفت، نشاسته مقاوم به هضم باعث افزایش جذب مواد معدنی نیز شده بود.

نشاسته مقاوم به هضم موجب افزایش حساسیت انسولینی، کاهش میزان قندخون و تقویت سلامت متابولیسم می‌گردد

نشاسته مقاوم به هضم خواص متعددی برای سلامت سوخت وساز بدن ما دارد. مطالعات گوناگون نمایان کرده که این نوع نشاسته می‌تواند واکنش بدن نسبت به انسولین را بهتر کند و همچنین برای کاهش قند خون پس از خوردن غذا، بسیار مفید است. نشاسته مقاوم به هضم تأثیر جانبی دیگری هم پس از میل غذا دارد، یعنی اگه شما آن را همراه ناشتایی بخورید، مانع افزایش قندخون‌تان پس از خوردن نهار می‌شود.

تأثیر این نشاسته بر متابولیسم گلوکز و انسولین بسیار قابل توجه است. برخی مطالعات نشان داده‌اند پس از چهار هفته مصرف روزانه ۱۵ تا ۳۰ گرم نشاسته مقاوم به هضم، حسایت انسولینی به میزان ۵۰ درصد افزایش یافته‌است. اهمیت حسایت انسولینی را نمی‌توان نادیده گرفت. داشتن حساسیت انسولینی پایین (مقاومت انسولینی)، علت عمده بیشتر بیماری‌های جدی دنیاست، مانند سندرم متابولیک، دیابت نوع دوم، اضافه وزن می‌ داری، بیماری‌های قلبی و عروقی و بیماری آلزایمر.

نشاسته مقاوم به هضم، با افزایش حساسیت انسولینی و کاهش قندخون، می‌تواند به شما یاری رساند از بیماری‌های مزمن جلو گیری کرده و طول عمر بیشتر و زندگی با کیفیت‌تری داشته باشید. با این ‌وجود، تمام مطالعات توافق نظر ندارند که نشاسته مقاوم به هضم این اثرات مثبت را داشته باشد، امکان می دارد بسته به خودِ فرد، دوز مصرفی و شیوه به‌کاربردن این نشاسته، تأثیرات نیز فرق داشته باشد.

نشاسته مقاوم به هضم می‌تواند با کمک به احساس سیری، باعث کاهش وزن شود

نشاسته مقاوم به هضم، نسبت به نشاسته‌های متداولی، کالری کمتری دارد. بنابراین هر چه میزان نشاسته مقاوم به هضم موجود در غذا بیشتر باشد، آن غذا در بر می داری کالری کمتری است. امتحانات نمایان کرده مکمل‌های فیبر محلول می‌توانند منجر به کاهش وزن شوند، به این علت که احساس سیری را بیشتر کرده و اشتها را کم می‌کنند، ظاهراً نشاسته مقاوم به هضم نیز همین اثرات را داشته باشد.

تصویر و عکس شماره ۳ ⇩ تصویر و عکس همه آن چیزی که باید در رابطه با نشاسته  مقاوم آگاهی بدارید

تحقیق‌هایی که روی جانداران صورت گرفت نشان داد، نشاسته مقاوم به هضم می‌تواند منجر به کاهش وزن شود اما روی انسان هنوز مطالعه دقیق و کاملی انجام نشده ‌است.

نشاسته مقاوم به هضم را به چه صورت به تغذیه‌مان افزاییم؟

۲ راه برای این‌کار وجود دارد؛ می‌توانید آن‌ها را از غذاها گیرید و یا سراغ مکمل‌های آن بروید. غذاهای زیادی هستند که بهره گیری از آن‌ها معمول بوده و نشاسته مقاوم به هضم بالایی دارند؛ مانند سیب‌زمینی خام، سیب‌زمینی پخته‌شده و سپس خنک شده، موز سبز، انواع بنشن و حبوبات، بادام هندی و جودوسر خام. یک مورد اصلی این‌که اگه تحت رژیم بسیار کم کربوهیدرات هستید، نمی‌توانید از این خوراکی‌ها بهره گیرید چون همگی جزو پُر کربوهیدرات‌ها هستند.

یعنی می‌توانید نشاسته مقاوم به هضم را به رژیم غذایی‌تان اضافه بکنید بدون این‌که هیچ‌گونه کربوهیدرات قابل هضم بخورید. برای همین خیلی از کارشناسان پیشنهاد می‌کنند، سیب‌زمینی خام به کار برید. نشاسته سیب‌زمینی خام حاوی تقریباً ۸ گرم نشاسته مقاوم به هضم در هر قاشق غذا خوری بوده و تقریباً هیچ کربوهیدارت قابل هضمی ندارد. خیلی هم کم هزینه است! مزه خاصی هم ندارد و می‌توانید به شیوه‌های مختلفی آن را با غذاهای‌تان همراه کنید؛ با مخلوط آن با غذای‌تان، مخلوط آن با آب و یا با استفاده آن در اسموتی‌ها و …

۴ قاشق غذا خوری نشاسته سیب‌زمینی خام، ۳۲ گرم نشاسته مقاوم به هضم دارد. بسیار خوب است که با مقادیر کمتر شروع کنید، چون زیاد آن می‌تواند باعث نفخ و احساس رنجش شود. بیشتر خوردن آن ایرادی ندارد زیرا زمانی به میزان ۵۰ تا ۶۰ گرم در روز برسید، زیادی آن دفع می‌شود. تولید اسیدهای چرب کوتاه زنجیره شاید ۲ تا ۴ هفته زمان ببرد تا شما شاهد تمام خواص آن باشید، پس صبور باشید!

———————————-

مسئول متن : فرشاد ق.

تغذیه سالم و مناسب در بخش تغذیه و سلامت سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

عرصه بزمگاه خالی ماند
««« »»»
از حريفان و جام مالامال

همه آن چیزی که باید درباره نشاسته مستحکم بدانید (۳ عکس)

TT / 185 — TP / 13%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال