ساندویچ خوب چه خصوصیاتی دارد ؟


با دیگران به اشتراک بگذارید

ساندویچ خوب چه ویژگی هایی دارد ؟

ویژگی های یک ساندویچ سالم

ساندویچ یکی از شایعترین و ساده ترین غذاهای متداول در ایران است. این غذای متنوع، به خصوص در بین کودکان و نوجوانان طرفداران زیادی دارد. گاهی میبینیم که در تمام روزهای هفته نوجوانان و جوانان از ساندویچ به عنوان غذای اصلی بهره میگیرند. ساندویچ اگر به طرز صحیح آماده سازی، طبخ و آماده شود، قادر هست جزء غذاهای مفید به حساب آمده و به تأمین نیازهای تغذیه ای شخص یاری رساند، البته انتخاب نوع ساندویچ نیز بسیار اهمیتی می دارد ، گاه امکان می دارد برخی افراد انواعی از ساندویچ را برگزند که برای تندرستشان مفید نباشد و آنان را مبتلا به پاره ای پیامد و اختلالات بنماید.

در بررسی دلایل گرایش زیاد افراد به ساندویچ می بینیم که ساندویچ ها اکثراً طعم دار و باب طبع مردمان هستند و از آنجایی که طعم و مزه غذا اصلیترین عامل در انتخاب غذا است، بنابراین اشخاص اکثراً تمایل زیادی به مصرف ساندویچ نمایان میکنند.

انواع ساندویچ به آسانی در دسترس همگان است و در اکثر غذاخوریها و دکه های به فروش رسان مواد غذایی به آسانی پیدا میشوند.

تصویر و عکس ساندویچ خوب چه ویژگی هایی دارد ؟

ساندویچ یکی از شایعترین غذاها در بین مردمان است

مواد تشکیل دهنده یک ساندویچ سالم :

از نظر کارآزمودگان تغذیه یک ساندویچ خوب چه ویژگی هایی دارد به عقیده آن ها مصرف ساندویچ در چه شرایطی عالی و سالم خواهد بود امروزه فست فودها قوت غالب ما را تشکیل میدهند و طرفداران زیادی برای خود دست و پا کرده اند یک ساندویچ خوب از چه موادغذایی تشکیل شده است و در کنار آن چه خوراکی ها و نوشیدنی هایی باید به کار برده شوند تا به تندرستی مصرف کنندگان زیانی وارد نشود .توضیحات بیشتر در این باره را در ادامه مطلب می خوانیم.

این متخصص تغذیه،؛ اطراف اهمیت سلامت مواد تشکیل دهنده ساندویچ بیان داشت:همه مواد تشکیل دهنده ساندویچ ها اعم از نان، محتویات و ادویه جاتی که در آنها به کار برده میشود، باید از سلامت کامل برخوردار باشند.
وی در خصوص ویژگی های نان ساندویچ نقل کرد:نان ساندویچ ها باید از آرد کامل و غنی آماده شده باشد و هنگام تهیه آنها تا حد ممکن از نان های سبوس دار و غلات کامل بهره گرفته شود.

وی در مورد اهمیت سلامت محتوای درون ساندویچ ها تاکید کرد:هنگام تهیه ساندویچ ها باید از غذاهای سرخ کردنی، گوشت ها فرآوری شده و پرچرب مانند سوسیس و کالباس ها پرهیز کرد و به مکان آن از گوشت های سفید و سالم بهره گرفته شود.

این متخصص تغذیه نقل کرد:باید به همراه ساندویچ ها از سبزیجات و صیفی جات جدید و متنوع بهره گرفته شده و از مصرف سس های پرچرب و نمک فراوان به همراه آنها خودداری کرد.
وی در ادامه با اشاره به کالری دریافتی از طریق مصرف ساندویچ ها بیان داشت:وزن و وضعیت فیزیکی هر فرد هنگام تهبه ساندویچ از عوامل کلیدی به حساب مییاید؛ افرادی که دچار اضافه وزن می‌ داری و اضافه وزن هستند، باید از مصرف مواد سرخ کردنی و فرآوری شده در تهیه ساندویچ ها بپرهیزند و در مقابل منع چندانی برای افراد لاغر از بابت کالری دریافتی ناشی از خوردن ساندویچ ها وجود ندارد.
وی بیان داشت:در صورتی که ساندویچ نیازهای غذایی فرد و میزان کالری مورد نیاز را تامین کند و در تهیه آن از مواد سالم بهره گرفته شود، قادر هست به عنوان یک قول غذایی کامل در مدرسه، دانشگاه و محل کار مود استفاده قرار گیرد.

ساندویچ خوب چه ویژگی هایی دارد ؟

____________________________________

گردآوری از : گلنار ت.

تغذیه سالم و مناسب در بخش تغذیه و سلامت سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

دوای تو دوای توست حافظ
««« »»»
لب نوشش لب نوشش لب نوش

ساندویچ خوب چه خصوصیاتی دارد ؟

TT / 92 — TP / 16%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال