آنچه باید در رابطه با ساندویچ ها دانست


با دیگران به اشتراک بگذارید

آنچه باید در مورد ساندویچ ها دانست

ساندویچ‌ها که در اغلب موارد به عنوان میان ‌وعده مصرف می‌شوند، در صورتی که نیازهای بدن را به طور کامل تامین کنند، قول غذایی عمده محسوب می‌شوند.

تصویر و عکس آنچه باید در مورد ساندویچ ها آگاهی داشت

محمدرضا وفا متخصص تغذیه، در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان؛ اطراف اهمیت تندرست مواد تشکیل دهنده ساندویچ بیان داشت: همه مواد تشکیل دهنده‌ ساندویچ‌ها اعم از نان، محتویات و ادویه‌جاتی که در آنها مصرف می‌شود، باید از تندرست کامل برخوردار باشند.
وی در خصوص ویژگی‌های نان ساندویچ نقل کرد: نان ساندویچ‌ها باید از آرد کامل و غنی آماده شده باشد و هنگام تهیه آنها تا حد ممکن از نان‌های سبوس‌دار و غلات کامل بهره گرفته شود.
وفا در مورد اهمیت تندرست محتوای درون ساندویچ‌ها تاکید کرد: هنگام تهیه ساندویچ‌ها باید از غذاهای سرخ‌کردنی، گوشت‌ها فرآوری شده و پرچرب مانند سوسیس و کالباس‌ها پرهیز کرد و به مکان آن از گوشت‌های سفید و سالم بهره گرفته شود.
این متخصص تغذیه نقل کرد: باید به همراه ساندویچ‌ها از سبزیجات و صیفی‌جات جدید و متنوع بهره گرفته شده و از مصرف سس‌های پرچرب و نمک فراوان به همراه آنها خودداری کرد.
وی در ادامه با اشاره به کالری دریافتی از طریق مصرف ساندویچ‌ها بیان داشت: وزن و وضعیت فیزیکی هر فرد هنگام تهبه ساندویچ از عوامل کلیدی محسوب می‌شود؛ افرادی که دچار اضافه وزن می‌ داری و اضافه وزن هستند، باید از مصرف مواد سرخ‌کردنی و فرآوری شده در تهیه ساندویچ‌ها بپرهیزند و در مقابل منع چندانی برای افراد لاغر از بابت کالری دریافتی ناشی از خوردن ساندویچ‌ها وجود ندارد.
محمد رضا وفا بیان داشت: در صورتی که ساندویچ نیازهای غذایی فرد و میزان کالری مورد نیاز را تامین کند و در تهیه آن از مواد سالم بهره گرفته شود، می‌تواند به عنوان یک قول غذایی کامل در مدرسه، دانشگاه و محل کار مود استفاده قرار گیرد.
خبرگزاری باشگاه خبرنگاران

این مطلب صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر شده و محتوای آن لزوما مورد تایید تبیان نیست .

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال