۵ باور اشتباه در زمینه پیلاتس (۳ عکس)


با دیگران به اشتراک بگذارید

۵ باور اشتباه در مورد پیلاتس

گوئینت پالترو، مدونا و بسیاری از بازیکنان ۲ متری بسکتبال حرفه ای، چه وجه اشتراکی دارند؟ همه آنها پیلاتس انجام می‌دهند.
وب‌سایت تناسب اندام: گوئینت پالترو، مدونا و بسیاری از بازیکنان ۲ متری بسکتبال حرفه ای، چه وجه اشتراکی دارند؟ همه آنها پیلاتس انجام می‌دهند.
اگرچه من هوادار هر چیزی هستم که به شما کمک می‌کند یک سبک زندگی سالم و فعال داشته باشید اما درست مانند یوگا، باورها و تصورات غلط زیادی در رابطه با پیلاتس وجود دارد. در این مطلب ۵ مورد از رایج‌ترین باورهای غلط در رابطه با پیلاتس را اظهار می‌کنیم.
باور غلط شماره ۱: پیلاتس، یک راه خوب برای کاهش وزن است

چند تحقیق نشان می‌هند که یوگا در سوزاندن کالری بطور مستقیم یا کاهش وزن قابل توجه، نسبتا بی تاثیر است. در حالیکه پیلاتس در بر می داری مزایای مسلمی است، اما قوی‌ترین مزیت آن، قطعا کاهش وزن نیست. مطالعه سال ۲۰۱۶ دریافت که وزن بدن و چربی بدن در بانوان بزرگسال با در پیش گرفتن یک روال منظم پیلاتس، بطور قابل توجهی تحت تاثیر قرار نگرفت.

تصویر و عکس شماره ۱ ⇩
تصویر و عکس 5 باور اشتباه در رابطه با پیلاتس
و مطالعه سال ۲۰۰۴ دریافت که پیلاتس قطعا به بهبود انعطاف پذیری کمک می‌کند، اما حتی بعد از ۶ ماه تمرین، تاثیر قابل توجهی بر مخلوط بدن نمی‌گذارد. بنابراین زمانی بحث کالری سوزی خالص و کاهش چربی به میان می‌آید، دویدن روی تردمیل، دوچرخه سواری یا وزنه زدن، اثرگذار تر از پیلاتس خواهند بود.

اما از آنجا که پیلاتس در تقویت مرکز بدن، کاهش خطر زیان دیدگی و بهبود انعطاف پذیری، مناسب عمل می‌کند، به پیش گیری از مصدوم شدن شما و کناره گیری از تمرین یاری خواهد رساند، این آگاهی دار معناست که شما می‌توانید بطور منظم تری ورزش کنید. همچنین به احتمال بیشتری از راه‌های دیگر ورزش خواهید کرد، چون اغلب برای شرکت در کلاس پیلاتس به یک باشگاه یا کلوپ تندرست مراجعه می‌کنید.

باور غلط شماره ۲: پیلاتس فقط برای خانم‌هاست

از آنجا که پیلاتس در تقویت عضلات پایین شکم و عضلات لگن که برای زایمان، تولید مثل و عملکرد ادراری یک زن اهمیتی می دارند، مناسب عمل می‌کند، یا از آنجا که پیلاتس به وزنه‌های سنگین و بزرگ نیاز ندارد، اغلب بعنوان یک فعالیت صرفا زنانه انتخاب کرده می‌شود.

اما این کاملا نادرست است. اولا پیلاتس توسط یک فوت شد (جوزف پیلاتس) اخترع شد. دوما بسیاری از ورزشکاارن فوت شد (از جمله خود بنده) از حرکات پیلاتس بعنوان یک مکمل ایده آل برای تمرین وزنه و کاردیو استفاده می‌کنند. دلیل بیشتری می‌خواهید؟ له برون جیمز، کوبه برایانت، تایگر وودز، هیو قیمتیت و سایر ورزشکاران و سلبریتی‌های فوت شد چطور؟ آنها از پیلاتس برای حفظ قدرت مرکز بدن، انعطاف پذیری و کارایی استفاده می‌کنند.

باور غلط شماره ۳: شما برای پیلاتس، به دستگاه‌های خاصی نیاز دارید

این درست است که یک نوع از تمرین پیلاتس، به بهره گیری از دستگاه‌های خاصی نیاز دارد، لوازمی عجیب و غریب با نام‌های غیر متداولی مانند ریفورمر، کادیلاک و صندلی وندا. این کلکسیون از فنرها، میله‌ها، قرقره‌ها و تسمه‌ها می‌توانند به شما یک تمرین پربار پیشنهاد کنند، اما کاملا لازم نیستند، زیرا نوع دیگری از پیلاتس وجود دارد که روی یک زیر انداز ساده انجام می‌شود. تمام اصول حرکات اساسی پیلاتس می‌توانند در یک تمرین روی حصیر جای داده شوند. بنابراین شما مجبور نیستید برای بهره مندی از مزایای پیلاتس، یک استودیوی پیلاتس خاص یابید و تجهیزات پیچیده و گرانقیمت تهیه بکنید.

باور غلط شماره ۴: پیلاتس، شما را بسیار قوی تر خواهد کرد

پیلاتس بطور قابل توجهی، استقامت عضلانی شکمتان را بهبود خواهد بخشید، زیرا شما بخش زیادی از یک کلاس پیلاتس را صرف انجام تمرینات ویژه عضلات شکم، کمر و مرکز بدن می‌کنید. چنانچه شما در یک سطح پایین‌تر تناسب اندام یا یک مرکز بدن ضعیف، پیلاتس را شروع کرده باشید، قطعا می‌توانید این نواحی را با پیلاتس قوی‌تر کنید.

اما شما نباید به پیلاتس بعنوان راهی برای بهبود قدرت کل بدنتان تکیه کنید، بخصوص چنانچه فقط تمرینات روی حصیر انجام می‌دهید. علتش این است که برای قویتر کردن یک عضله، مفصل یا استخوان، شما باید آن ناحیه از بدنتان را در معرض یک حرکت (تمرین) استرس زا و دشوار گذارید، مانند بردن وزنه بالای سر برای شانه‌های قوی‌تر، هل دادن (فشار دادن) با پاهایتان برای ران‌های قویتر یا کشیدن یا خم کردن برای بازوهایی قوی‌تر.

این درست است که در بسیاری از تمرینات پیلاتس مبتنی بر خودرو، شما امکان می دارد این حرکات را به انجام رسانید، اما یک کلاس پیلاتس متداولی در باشگاه، فقط روی انعطاف پذیری و استقامت عضلانی کمر و شکمتان تمرکز می‌کند، نه روی قدرت کل بدن.

تصویر و عکس شماره ۲ ⇩تصویر و عکس 5 باور اشتباه در رابطه با پیلاتس
بنابراین چنانچه پیلاتس، تنها متد عمده ورزشی است که در پیش گرفته اید، من به شدت پیشنهاد می‌کنم ۲ تا ۳ بار در هفته، یک روال تمرین بدنسازی کل بدن به انجام رسانید. و از یاد نبرید که اینتروال کاردیو را نیز در برنامه‌تان گنجانید، زیرا پیلاتس، شامل فعالیت قلبی عروقی زیادی نیست.

باور غلط شماره ۵: پیلاتس فقط برای عضلات شکم شماست

همانطور که در این مقاله آموختید، پیلاتس یک راه خوب برای تقویت تمام قسمت‌های گوناگون عضله شکم شماست که نقش اهمیتی می داری در ساخت یک شکم صاف دارد. اما پیلاتس علاوه بر تقویت مرکز بدن شما، مزایای دیگری نیز دارد. در درجه اول، ۶ عمده که یک کلاس خوب پیلاتس باید بر اساس آن پایه ریزی شود، عبارتند از:

۱. تمرکز بر مرکز بدن – هدایت کردن تمرکز به مرکز بدنتان، که می‌تواند به شما آموزد چطور از عضلات مرکز بدنتان برای اجرای حرکات ورزشی یا موثر بهره گیرید.

۲. توجه زیاد – توجه کامل به هر حرکت و آموختن آن که چطور تمرکز با کیفیت داشته باشید.

۳. مهار – انجام یک حرکت با مهار که می‌تواند به شما یاد بگیرد چطور ظریف‌تر حرکت کنید.

۴. دقت – داشتن خودآگاهی نسبت به حرکات کوچولو بدنتان و آگاهی از هم ترازی یک بخش بدن نسبت به بخش‌های دیگر بدن و این که چطور بدنتان در میان فضا حرکت می‌کند، که می‌تواند به ورزش گرایی یاری رسانند.

۵. تنفس – بهره گرفتن از یک تنفس بسیار عمیق در تمریناتتان و اندیشیدن به ریه‌ها بعنوان یک «فانوسی» که هوا را با قدرت، بطور کامل در داخل و خارج از بدن شما پمپاژ می‌کند. این امر می‌تواند در فعالیت‌های دیگری مانند ورزش‌ها یا تکنیک‌های رهایی از استرس به کار گرفته شود.

۶. جریان – به انجام رساندن حرکاتتان به شیوه‌ای ظریف و روان که می‌تواند به شما یاری رساند به یک ورزشکار یا رقصنده بهتر مبدل شوید یا حتی پوسچر روزمره تان را بهبود ببخشید.

همانطور که می‌بینید، پیلاتس می‌تواند به قوی‌تر کردن عضلات شکم شما یاری رساند یا به شما استقامت عضلانی خوب تری در مرکز بدنتان بدهد. همچنین می‌تواند به شما یاری رساند با انعطاف پذیری و ظرافت بیشتری حرکت کنید، تمرکز کنید و نفس بکشید. در یک کلاس ریفورمر، شما می‌توانید قوی‌تر نیز شوید. اما پیلاتس به شما یاری نخواهد رساند که وزن قابل توجهی از دست دهید و یک کلاس پیلاتس روی حصیر، کل بدن شما را بطور قابل توجهی قوی‌تر نخواهد کرد.

تصویر و عکس شماره ۳ ⇩تصویر و عکس 5 باور اشتباه در رابطه با پیلاتس
حرف آخر: پیلاتس مناسب است، اما بعنوان تمرین اصلی‌تان به آن تکیه نکنید، بخصوص برای سوزاندن مقدار قابل توجهی چربی روی آن حساب نکنید.

****با نظرات خود به ما در پيشرفت خدمات به شما، يارى نماييد****

نگارش از: پانته‌آ ش.

تناسب اندام در بخش سلامت سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

خيز و جهدی کن چو حافظ تا مگر
««« »»»
خويشتن در پای معشوق افکنی

۵ باور اشتباه در زمینه پیلاتس (۳ عکس)

TT / 167 — TP / 14%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

تبلیغات