کمدی؛ گزینه های نوبل ادبیات و وزارت ارشاد


با دیگران به اشتراک بگذارید

طنز؛ گزینه های نوبل ادبیات و وزارت ارشاد

آیدین سیارسریع در روزنامه شهروند نگاشت:

شنبه بیست و چهارم مهرماه‌هزار و سیصد و نود و پنج را درحالی شروع می‌کنیم که اخبار درحد شایعات منتشر می‌شوند. اول شایعه شد که آقای علی جنتی از وزارت ارشاد برکنار می‌شود. بعد شایعه شد که سوسن تسلیمی وزیر ارشاد سوئد می‌شود. نقل کردند سوئد که وزارت ارشاد ندارد. اصلاح کردند که سوسن تسلیمی وزیر فرهنگ سوئد می‌شود. بعد مشخص شد که خبر برای ‌سال ٢٠٠٩ بود. بعد شایعه شد که مصطفی کواکبیان گزینه جدی برای وزارت ارشاد است. بعد شایعه شد که کروکودیل حرف می‌زند. بعد نقل کردند: ما یه کفتر داریم انتگرال می‌گیره.

احتمال می‌رود شایعه سازان اهداف شومی را پی‌ریزی کرده باشند. البته در این دوره و زمانه هیچ چیز قابل پیش‌بینی نیست. مثلا چنانچه یک هفته قبل می‌گفتیم باب دیلن به دلیل ترانه‌هایش نوبل ادبیات می‌گیرد، همه هجوم می‌کردند که فلانِ فلانِ شایعه‌ساز. ولی نگاه کردیم که هیأت انتخاب نوبل هم مثل همه ما حال کتاب خواندن ندارند و بیشتر آهنگ گوش می‌کنند و ترجیح شان این است که در توئیتر و تلگرام و اینستاگرام چرخ بزنند. شایعه شده ‌سال بعد هم یکی از شاخ‌های اینستاگرام که قادر بوده بدون ه کسره و غلط املایی و نگارشی جمله «یک روز مناسب با دوستان شامپوسکولی و نازم» را بنگارد برنده نوبل ادبیات خواهد شد.
از همین‌رو وزارت کواکبیان هم زیاد دور از ذهن نیست. یک احتمال دیگر هم این است که نوبل ادبیات‌ سال بعد را به کواکبیان بدهند. استاد اعظم فرهنگ و ادب و سینما و تئاتر که پس از درگذشت عباس کیارستمی با جمله تکان‌دهنده «در فصل گیلاس، آفریننده طعم گیلاس به آفریننده عمده گیلاس پیوست» یکی از کاندیداهای عمده نوبل ادبیات است. البته سوسن تسلیمی و آقای علی جنتی هم گزینه‌های دیگری هستند که می‌شود روی آنها حساب کرد. از نوبل که بگذریم یکی از گزینه‌های وزارت ارشاد می‌تواند مدیرمسئول هفته‌نامه نشریه یا لثارات باشد.
شما اندیشید وزیر فرهنگ هر دفعه بیاید کلی فحش بدهد به اهالی فرهنگ و هنر بعد همه چیز را توقیف کند و ببندد و چراغ‌ها را خاموش کند و برود خانه. می‌بینید چقدر این‌جوری همه چیز خوب تر است؟ توی زمان و انرژی و برق و همه چیز صرفه‌جویی می‌شود.

در بقیه نقاط جهان هم خبر خاصی نیست. سلطان تایلند به رحمت خدا رفته و به همین خاطر در این کشور یک‌سال عزای عمومی اعلام شده است و بازی تدارکاتی کشورمان و تایلند هم که آبان ماه قرار بود به انجام رسانده شود لغو شده. همچنین در یک خبر انکار نشده پلیس راه تایلند اعلام کرده به دلیل آزردگی مردمان جاده‌های شمالی تایلند تا یک‌سال یک طرفه است. دو نکته اذیت جنسی توسط جناب آقای دونالد ترامپ در سال‌های گذشته خبر داده شده و ترامپ هم انکار کرده. من نمی‌دانم این مرد چرا همه چیز را تکذیب می‌کند. خب تو رو همینجوری دوست دارن مردمان. تو اگر شبیه اوباما و کلینتون بشی که دیگه ترامپ نیستی! این‌قدر انکار نکن برادر. بذار این رأی‌هات همین‌قدر باقی بمونه.

*************************************

متن از : سارا ب.

جک و خنده بازار در بخش سرگرمی سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

لب و دندانت را حقوق نمک
««« »»»
هست بر جان و سينه‌های کباب

کمدی؛ گزینه های نوبل ادبیات و وزارت ارشاد

TT / 60 — TP / 12%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال