کمدی؛ بیایید قدر فرونشست زمین را بدانیم


با دیگران به اشتراک بگذارید

طنز؛ بیایید قدر فرونشست زمین را بدانیم

آیدین سیارسریع در روزنامه شهروند نگاشت:

یکی از هزاران فوبیایی که من دارم این است که یهو وسط کار و زندگی زمین دهن گشاید و انتقام زمین‌خواری دیگران را با خوردن من بگیرد. تا امروز ‌هالیوود و جهان غرب را به دلیل این فوبیا لعنت می‌کردم؛ اما زمانی نگاه کردم در دو، سه ماه اخیر چندین مورد فرونشست زمین در تهران پیش آمده، بیشتر ‌هالیوود و جهان غرب را لعنت کردم چرا که طبق اسناد غیرقابل انکاری که در اختیار ماست غرب برنامه دارد تا با برداشت غیرمجاز از آب‌های زیرزمینی و گودبرداری‌های غیراصولی در کشور به دست عوامل کلیدی خود (موسوم به مردمان) و با همکاری عوامل دیگر (موسوم به مسئولان) کشور را دچار ریختن کند. با وجود این اسناد باز بعضی‌ها می‌گویند که شهرداری مقصر است. لعنت به تو‌ ای غرب، شهرداری چه تقصیری دارد؟ معاون شهردار پس از نشست زمین در خیابان پیامبر با سرعت با مشاهده حادثه پیش آمده افسوس خورد و گفت: «همان‌طور که بارها گفته‌ام راه‌حل این معضل این است که شبکه آب تهران را با اولویت به‌عنوان یک نقش ملی باز سازی کنیم».

خب طفلک بارها نقل کرده؛ دیگه چیکار باید کنه؟ زبانش مو درآورد از بس اینها را گفت. مردمان کی می‌خواهند شبکه آب تهران را باز سازی کنند؟ واقعا مردمان چرا این‌قدر خیره سر شده‌اند جدیدا؟ سیستم اجرایی می‌گوید قیمتی ای داریم و دخل و خرج مردمان نمی‌خواند. مردمان بلانسبت مثل تمساح می‌مانند و نگاه می‌کنند. نهادهای نظارتی می‌گوید باید با فساد مقابله شود باز مردمان در طول و ارض فساد می‌کنند. نهادهای نظارتی تکرار می‌کنند: میگم باید با فساد مقابله شود! دِهَع! مردمان در کمال پررویی توی چشم مسئولان نگاه می‌کنند و می‌گویند وظیفه شماست که مقابله کنید. در رابطه با فرونشست زمین هم ما همین دردسر را داریم. مردمان با عملکردشان باعث فرونشست زمین می‌شوند. همین جوان‌ها را بینید. اینها دیگر به صورت عادی نمی‌نشینند، این موبایل را که می‌گیرند خوشکل فرو می‌نشینند! خب این به زمین فشار می‌آورد.
جشن‌ها و پایکوبی‌هایی که انجام می‌شود هم نقش می دارد. پایشان را به زمین می‌کوبند تا خاک ریختن کند و غرب نقل بکنید در کشور سوءمدیریت است. بعد می‌گویند چرا با کنسرت مخالفی! دیگر دلیل از این علمی‌تر؟ یک‌سری هم هوچی‌گری می‌کنند و می‌گویند ما امنیت نداریم و می‌ترسیم زمین ما را بخورد. خب موش تو را بخورد این‌قدر حساسی. یه کم می‌خواهی بروی پایین‌تر از سطح زمین. انگار مترو سواری می‌شوی یا با بالابر می‌روی منفی دو. چیزی ازت کم می‌شود؟ به دلیل مملکتت، شرفت، ناموست دو متر نمی‌خواهی بروی زیر زمین؟ زمین‌شناسان آرزو دارند بروند نگاه بکنند توی گوشه و اتم زمین چه می‌گذرد.
آن وقت ما این را مجانی برایت فراهم کرده‌ایم باز غر می‌زنی؟ اصلا اینها هیچی. خیلی‌ها تو همین تهران آرزوی یه زیرزمین دارند که دست زن و فرزند رو بگیرند ببرند اونجا. آن وقت ما بدون هیچ توقعی زیرزمین ایجاد می‌کنیم، باز هم ناراضی هستید؟ اصلا ساکن نشوید، لوازم را که می‌توانید قرار بدهید. من واقعا نمی‌فهمم مردمان از کی این‌قدر قدرنشناس شده‌اند. وقت احمدی‌نژاد کجا این‌طور بود؟!

—- با تشکر از انتخاب شما—-

تهیه کننده : سرافراز ث.

جک و خنده بازار در بخش سرگرمی سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

بباختم دل ديوانه و ندانستم
««« »»»
که آدمی بچه‌ای شيوه پری داند

کمدی؛ بیایید قدر فرونشست زمین را بدانیم

TT / 60 — TP / 12%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال