http://www.webiruni.ir/uploads/qt6c60h3v17rpqhcvz1olirx02snnio4.jpg http://www.webiruni.ir/uploads/qu2k3pw281p5ov5hwlsxd07x37w8nzgb.jpg

کمدی؛ ماندن یا نماندن، مسأله این بود!

کمدی؛ ماندن یا نماندن، مسأله این بود!

با دیگران به اشتراک بگذارید

طنز؛ ماندن یا نماندن، مسأله این بود!

شهرام شهید‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ی در روزنامه شهروند نگاشت:
این روزها مهم‌ترین مسأله کشور و پرکاربرد‌ترین هشتگ کشور، هشتگ #ماندن_یا_نماندن_جنتی است. ما هم بر آن شدیم تا موضوع به داغی موضوع تعرض آقای دونالد ترامپ به بانوان ایالات متحده نشده، مسأله را کمی چک کنیم و نگاه بکنیم واقعا چه خبر است. نقل کردم ترامپ، نگاه کردم باید آرزو کنم رای گیری ریاست‌جمهوری ایالات متحده زودتر به انجام رسانده شود. این‌طور که این تعداد بانوان آمریکایی دارند اعتراف می‌کنند که ترامپ مکانی و زمانی به آنها تعرض کرده، هیچ بعید نیست تعداد زنانی که ترامپ بهشان تعرض کرده از جمعیت بانوان ایالات متحده هم بزند بالا. این آقا رئیس‌جمهوری نشده، این است. بیخود نیست تا در رابطه با سیاست خارجی ایالات متحده ازش می‌پرسند، سه سوته جواب می‌دهد باید هجوم کرد! بگذریم:
دبیرکل اصولگرایان شمال شهر و جنوب کشور: به نظر ما نقش برکناری آقای علی جنتی درواقع یک استعفای تاکتیکی است. یعنی مثل این برانکو شده که ما می‌گیم رامین رضاییان تو حاشیه هم ببره تیمو ببره، اما باید بازی کنه بعد ایشان عالیشاه را تعویض می‌کنه که حال مای تماشاگرنما را بگیره. یکی نیست بگه تماشاچی قرار می داری سر‌به‌زیره و به کار شما نمیاد آقا برانکو. پاسداری بلد نیست. عوضش ما حمله‌مون خوبه. حالا هم دولت از همان تاکتیک پیروی کرده. یعنی ما در اصل خواستار استعفای دولت هستیم، آنها وزیر ارشاد را مجبور به استعفا می‌کنند. یاد خدابیامرز گل‌آقا به‌خیر. سوفاف آقاجان. از نقش سوفاف در کشور غافل نشوید.
گروه نوازندگان دوره‌گرد زیر پل عابر پیاده میدان انقلاب: ما فکر می‌کنیم آقای علی جنتی چون دیگر نه میلی به برگزاری کنسرت داشت، نه توانی برای برنامه‌ریزی کنسرت‌ها؛ تصمیم گرفت به قصد تحول محل زندگی و سکونت در مشهد استعفا بدهد.
گروه هنرمندان بی‌سرزمین‌تر از باد: ما معتقدیم چنانچه خودمان جمع بشویم و ذره‌ذره پول قرار بدهیم روی هم و حقوق آقای علی جنتی را البته در حد فیش‌های متعارف نه فیش‌های حقوقی مشکوک خودمان بدهیم و از ایشان بخواهیم بماند خانه یا چنانچه نمی‌ماند حداقل نرود پشت میز وزارتخانه‌اش بنشیند، اوضاع فرهنگ و ارشاد در این کشور احتمالا خوب تر خواهد شد. نمونه‌اش هم همین مورد چندین وقت اخیر. ایشان در جواب این‌که چرا اقدامی برای بازگشت استاد بهرام بیضایی به کشورمان نمی‌کنند، جواب داده‌اند اصلا نمی‌دانیم ایشان در این سن و ‌سال می‌تواند فیلم بسازد یا نه؛ یعنی ایشان به واسطه آزمون‌های عینی و عملی، در رابطه با سن و ‌سال و توانایی‌های بشر در هر سن به دانش تجربی‌ای نایل شده که می‌تواند با چشم بسته یک نفر را نگاه بکند و نقل بکنید چندین فوت شده حلاج است.
یک اصلاح‌طلب میانه‌رو متمایل به اصولگرایی اما لیبرال و ضد لیبرالیسم: به نظر من جناب جنتی به واسطه مدتی که در امر فرهنگ و هنر بودند و به‌ویژه نقش و تجربه‌شان در وضع نشر و موزیک خوب تر است بزنند تو کار موزیک‌ویدیو و ساخت دابسمش‌های آخر خنده. من یک پیشنهاد ارزنده هم دارم. داب اسمش توصیه ای برای اجرا توسط آقای علی جنتی:
توصیف صحنه: آقای علی جنتی تعدادی از ناشران کتاب و برگزارکنندگان کنسرت‌ها و تئاترها را در پارکی جمع کرده و مشغول تمرین صبحگاهی هستند. جنتی به آنها تمرین می‌دهد و ترانه‌ای از آرش را داب اسمش می‌کند:
با من سوت بزن… سوت بزن… با ریتم من!
بیانیه اجلاس صنفی تخیلی طنزنویسان کشور: ما شنیده‌ایم پس از رفتن آقای علی جنتی از ارشاد یکی از کاندیداهای اصلی برای جانشینی ایشان کواکبیان است. اما به وعده سرشناس بُزک فوت نشو بهار میاد، کواکبیان باش… حالا این‌که کواکبیان با چه نقش و ایده‌ای می‌آید را بی‌خیال شوید. همین که خالق جمله «در فصل گیلاس، آفریننده طعم گیلاس، به آفریننده عمده گیلاس پیوست» وزیر ارشاد بشود، ما طنزنویس‌ها را راضی خواهد کرد.

***************

تهیه کننده : روشنك و.

جک و خنده بازار در بخش سرگرمی سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

در تنگنای حيرتم از نخوت رقيب
««« »»»
يا رب مباد آن که گدا معتبر شود

کمدی؛ ماندن یا نماندن، مسأله این بود!

TT / 107 — TP / 18%

با دیگران به اشتراک بگذارید

منبع: سرزه
تبلیغات

http://www.webiruni.ir/uploads/sujpqbk9fhkwl90d6g26bb45u2cu50jn.jpg

http://www.webiruni.ir/uploads/qk53boo8lx96sfes7wspanpa8j40j5x8.jpg

آخرین مطالب
اسکای نیوز از شورش علیه داعش در موصل خبرداد
عکسی دیده نشده از کودکی خواننده پاپ
استخدام ۳ ردیف شغلی در شرکت داده پردازان دوران
«دمشق» از دریچه متفاوت (۱۶ عکس)
موج پیام تسلیت برای سگ بازیگر ایرانی! +عکس
حضور پررنگ تقلبی‌ها در بازار پوشاک
روزنامه استخدامی استان خراسان جنوبی و شهر بیرجند | یکشنبه ۲ آبان ۹۵
مخاطبان "قرار عاشقی" خانواده شهید خود را در "چهل چراغ" تماشا کنند
با خوردن این موز دوساعته می میرید
شماره‌ای که تعجب شهروندی را پس از ۳۷ سال برانگیخت
استخدام کارشناس ارشد فروش و بازاریابی در ۴ حوزه در تهران
عاداتی که سیستم ایمنی شما را ضعیف کرده و شما را آماده بیماری می کنند
عکس کمتر دیده شده از ترامپ و دخترش
پیام ترابرد کوتاه شد
روزنامه استخدامی استان خراسان شمالی و شهر بجنورد | یکشنبه ۲ آبان ۹۵
سینما به لحاظ گستردگی گونه های مختلف در حال کوچک شدن است/ کوچک شدن سینما باعث مهجوریت کارگردانان بزرگ شده است
ارتش سوریه: با نیروهای ترکیه مانند اشغالگران رفتار خواهیم کرد
کاهش نرخ سود تسهیلات صادراتی
استخدام مدیر اجرایی/داخلی در شرکت مهندسی سایبرتک
بارگذاری هرگونه صدا و تصویر بدون مجوز صدا و سیما ممنوع است