کمدی؛ زیر کرسی وزارت ارشاد


با دیگران به اشتراک بگذارید

طنز؛ زیر کرسی وزارت ارشاد

وحید‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ میرزایی در روزنامه شهروند نگاشت:

ازهمان روزهای ابتدایی دولت یازدهم، زمانی حاضر نشد حتی برای ثانیه‌هایی دکمه بالایی پیراهنش را گشاید تا لااقل دو دقیقه گردنش هوا بخورد، نمایان کرد فردی قابل تحول و رو به جلو نیست. چیزی که ازهمان ابتدا قابل پیش‌بینی بود. بله این روزها «در هر کانال تلگرامی که باز بکنی، جناب آقای علی جنتی درمیان بینی.» این روز‌ها زمزمه‌های استعفای جناب آقای علی جنتی از وزارت فرهنگ و ارشاد به گوش می‌رسد. حالا ما به «آنچه گذشت» جناب آقای علی جنتی کاری نداریم.

در اینجا می‌خواهیم «به آنچه نگاه خواهید کرد» وزارت ارشاد توجه بکنیم و درصورت استعفای جنتی، کف مطالبات خود را از وزیر آینده اظهار کنیم.
اساسا این مطالبات ما از مسئولان کشور سال‌هاست درکف خود به سر می‌برد. مردمان یک مطالبه ساده و کوچولو هم داشته باشند، مجبورند این همه قدم بزنند آن کف. یه دومتر جابه‌جا نشده بیاد بالا این مطالبه لامصب. علی‌ای‌ حال در ستون زورخانه امروز، کف مطالبات‌مان را از وزیر ارشاد آینده اظهار می‌کنیم. بدیهی است این کف با آن مرگ که می‌گویند تا به تب خشنود ساخته شویم، تومنی صنار توفیر دارد.
– خانه کمدی: جناب آقای علی جنتی به محض قرارگرفتن زیر کرسی وزارت، خانه سینما را بازگشایی کرد. دست مریزاد، اما مگر فقط خانه سینما، خانه است. مال ما طنزنویس‌ها آلونک است!؟ ما زیر بوته عمل آمده‌ایم که یک خانه نقلی نداشته باشیم؟ ما خار داریم احیانا؟ والا ما هم دلمان می‌خواهد شب که از سر کار برگشتیم، یک دستمان اسفناج باشد یک دستمان نان و گوشت و پیاز و با بخش انتهایی بدنمان در را گشاییم.
‌هادی حیدری بیاید چیز میزها را از دست ما بگیرد، نقل بکنید «خسته نباشی آقاااااااا.» بعد نگاه بکنیم سوشیانس شجاعی‌فرد گشنیزها و جعفری‌ها را تمیز می‌کند برای ‌آش فردا.
آن اتاق هم احمدرضا کاظمی و مهرشاد مرتضوی با هم خاله‌بازی می‌کنند. بله، ما هم خانواده داریم. ما هم خانه می‌خواهیم. ما هم سقف می‌خواهیم. (بغضی راه گلویش را می‌بندد، حرفش ناتمام می‌ماند و از کادر خارج می‌شود اما به دلیل قد بلند و خارج از عرفش سرش به کادر گیر می‌کند)
– ماهواره: چند وزیر قبلا راجع به ماهواره اظهارنظرهایی کرده‌اند و فحوای کلامشان این بوده که تا زمانی صداوسیما به این سبک و سیاق برنامه بسازد،‌ آش همین است و بشقاب و ال‌ام‌بی و قیچی همان. به همین خاطرکف مطالبه ما از وزیر آینده این است که لااقل خودشان هم ماهواره نگاه نکند. به مکانش برنامه تلویزیون خودمانمان را نگاه بکند. این‌قدر خوب و فرح‌بخش است.
مضاف بر این‌که خیلی جدی مقابل عملیات راپل و چتربازی برای جمع‌کردن ال‌ان‌بی و بشقاب مردمان واکنش نمایان کند.
بزرگواران یکجور می‌آیند از زمین و آسمان آدم شک می‌کنند. جیمز باند در مستراح خانه مخفی شده، می‌خواهند دستگیرش کنند.
– اماکن فرهنگی: وزیر بعدی باید مثل قالیباف دست و دلباز باشد و برخلاف قالیباف دست و دلبازی‌اش شامل حال ما قلم به دستان جیره‌خوار باشد! نه این‌که موزه هنرهای معاصر را بدهند به بخش خصوصی و بخش خصوصی هم یکی‌یکی تابلو‌ها را بفرستد خارج و بعد هم تابلوها برود بغل دست دکل نفتی! نه مثل بنیاد رودکی را بدهند دست صنف نمایشگاه اتومبیل‌دارها تا روی صحنه تئاترش ماشین به تصویر کشند! باید دست ما را هم بند کنند!
دو سه تا از این خانه‌های تاریخی یا دو سه تا از تابلو‌های قبیحه موزه هنرهای معاصر ما طنزنویسان را بس!

با نظرات خود به ما در پيشرفت خدمات به شما عزيزان، يارى نماييد

گردآورنده: روشن ب.

جک و خنده بازار در بخش سرگرمی سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

ای که در کشتن ما هيچ مدارا نکنی
««« »»»
سود و سرمايه بسوزی و محابا نکنی

کمدی؛ زیر کرسی وزارت ارشاد

TT / 65 — TP / 12%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال