نگاه امروز به تمدن اسلامی از برکات خون شهداست/ فلسطینی ها به دست داعیه داران تمدن، بی خانمان شدند


با دیگران به اشتراک بگذارید

نگاه امروز به تمدن اسلامی از برکات خون شهداست/ فلسطینی ها به دست داعیه داران تمدن، بی خانمان شدند

تولیت آستان قدس رضوی با تاکید بر اینکه فلسطینی ها به دست داعیه داران تمدن، بی خانمان شدند، نقل کرد: روحانیان و دانشگاهیان پشتوانه ای به نام خون شهدا دارند که می بایست تمدنی که زیر بنای آن توحید است را بوجود آورند.

تصویر و عکس نگاه امروز به تمدن اسلامی از برکات خون شهداست/ فلسطینی ها به دست داعیه داران تمدن، بی خانمان شدند

به گزارش خبرنگار خبرگزاری «حوزه» از مشهد، حجت الاسلام و المسلمین سیدابراهیم رئیسی، امروز در یادواره شهدای طلبه و روحانی خراسان شمالی نگاه امروز جامعه بشری به تمدنی بر اساس آموزه های نبوی را از برکت خون شهیدان آگاهی داشت و ابراز کرد: روحانیان و دانشگاهیان پشتوانه ای به نام خون شهدا دارند که می بایست تمدنی که زیر بنای آن توحید است را بوجود آورند.

عضو هیئت رئیسه مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه فلسفه بعثت نبی مکرم اسلام(ص) کرامت انسان و بشریت است، ابراز داشت: کرامت به عنوان یک امر ذاتی برای انسان ها بوده و خداوند در خلقت و آفرینش تفاوتی را برای کرامت ذاتی انسان ها ندارد.

تولیت آستان قدس رضوی به اهمیت علم و واقعیت آن در بندگی خداوند متعال اشاره و خاطر نشان کرد: زیربنای زندگی امام شهیدان این است که عالم محضر خدا می باشد.

وی در ادامه با اشاره به این مطلب که آموزه امام حسین(ع) به جامعه بشری عزت است، توضیح داد: این امر یعنی اینکه انسان در عزت و کرامت به مکانی برسد که در مقابل تمام شیاطین بیرونی قد علم کند و در کشور وجودش چیزی جز خدا حاکم نباشد و در واقع انسان توحیدی باشد.

عضو شورای مناسب حوزه علمیه خراسان این یادواره را نوعی پیوند اصلی از وحدت حوزه و دانشگاه عنوان کرد و نقل کرد: حوزویان در زمان پاسداری مقدس در خط مقدم و جلودار بوده و دیگران را به این عرصه فرا میخواندند که این سیادت و رهبری ایجاب کرده تا بیشترین قشری که شهید تقدیم کرده، روحانیت باشد.

عضو هیئت رئیسه مجلس خبرگان رهبری در ادامه با اشاره به واقعه عاشورا بیان کرد: تصور بر این بود که عاشورا پایان شهادت باشد، اما عاشورا تاریخ تولد عاشورائیان و آغاز حرکت آزادی آفرین و عزت بخش برای دنیا اسلام است که انسان چطور زندگی کردن و چطور فوت شدن را از امام حسین(ع) یاد میگیرد.

حجت الاسلام و المسلمین رئیسی با بیان اینکه عاشورا باید مبدا تحولات جامعه بشری مانند عدالت خواهی و حق خواهی شود و نظام اسلامی ما در امتداد عاشورا است، بیان کرد: همان طور که انقلاب ما امتداد نهضت عاشورا است، انقلاب مردمان یمن امتداد این نهضت و اقدامات آل سعود هم امتداد جنایت بنی امیه است.

وی با بیان اینکه ۷۰ سال مردمان فلسطین به دست کسانی که داعیه تمدن را دارند، بی خانمان شدند، نقل کرد: صهیونیست ها ظلم و ظلمهای زیادی علیه فلسطینیان روا داشته و از سویی با تشکیل گروه های تروریستی همچون گروهک تروریستی داعش و حمایت از آن ها، اهداف شوم خود را در منطقه دنبال می کنند.

انتهای پیام

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

تبلیغات