عفاف و حجاب نماد فرهنگ و اخلاق حسینی است


با دیگران به اشتراک بگذارید

عفاف و حجاب نماد فرهنگ و اخلاق حسینی است

مدیر مدرسه علمیه الزهرا(س) شهرستان نی ریز، عفاف و حجاب را نماد اخلاق و فرهنگ حسینی آگاهی داشت و گفت: حجاب یکی از احکام دینی است که برای حفظ پاکدامنی زن و حفظ جامعه از ناپاکیهای اخلاقی واجب است.

تصویر و عکس عفاف و حجاب نماد فرهنگ و اخلاق حسینی است

به گزارش خبرگزاری «حوزه»از فارس، زن توجه کنی، مدیر مدرسه علمیه الزهرا(س) نی ریز، امروز در نشست اخلاقی حسینی طلاب و اساتید این مدرسه، رفتار و سخنان امام حسین(ع) و خانواده و یاران ایشان در نهضت عاشورا را منبع ارزشمندی برای الگوگیری در همه زمینه های خودسازی و کرامت انسانی آگاهی داشت.

وی با اشاره به مسئله تکریم یاران در کربلا توسط امام حسین(ع) اظهار کرد: در جبهه باطل به انسانها به عنوان ابزاری برای رسیدن به خواسته ها و منافع خودشان توجه دارند، اما در جبهه حق، مؤمن ارزش و کرامت دارد.

مدیر مدرسه علمیه الزهرا(س) نی ریز ادامه داد: حضرت امام حسین(ع) در عاشورا به یاران خودش عزت بخشید آنها را باوفاترین یاران حق نامید، وقتی که هر یک از یاران ایشان به میدان می رفت و جراحتی می شد امام حسین(ع) بر بالین آنها حاضر می شدند و نگاه کن یاران و خانواده خودشان تفاوتی قائل نمی شدند.

وی، عفاف و حجاب را نماد اخلاق و فرهنگ حسینی آگاهی داشت و گفت: حجاب یکی از احکام دینی است که برای حفظ پاکدامنی زن و حفظ جامعه از ناپاکیهای اخلاقی واجب است و نهضت عاشورا هم برای احیاء ارزشهای دینی است. خاندان امام حسین(ع) حتی در جبهه جنگ هم الگوی حجاب و عفاف بودند.

وی در پایان گفت: امام حسین(ع) در شب عاشورا برای راز و نیاز با خداوند متعال وقت خواستند و نقل کردند که در واقعیت کربلا برای ما و برای همه بشریت دانشگاه است و باید معرفت خود را با شرکت در جلسات عزاداری بالا بریم.

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال