بخشش بی منت نانوا از رزق حلال به طلاب


با دیگران به اشتراک بگذارید

بخشش بی منت نانوا از رزق حلال به طلاب

خداوند منان در قرآن کریم به مؤمنین دستور داده است، از اموالی که به دست می‌آورید، انفاق کنید اما این بخشش و بزرگی وقتی زیباست که بی منت و با اخلاص کامل باشد که چنانچه چنین نباشد نکته قبول درگاه الهی واقع نمی‌گردد.

تصویر و عکس بخشش بی منت نانوا از رزق حلال به طلاب

آیه:

خداوند متعال در قرآن می فرماید:

یَأَیُّهَا ٱلَّذِینَ ءَامَنُوا أَنفِقُوا مِن طَیِّبَتِ مَا کَسَبْتُمْ بقره/۲۶۷

ای کسانی که ایمان آورده اید از قسمت های نظیف اموالی که (از طریق تجارت) به دست آورده اید، انفاق کنید!

آینه:

ماجرا؛ مرحوم علامه سید محسن امین گفته است: وقتی در نجف اشرف پولم به پایان رسانده شد و از جهت معاش بشدت در مضیقه افتادم، یکی از رفقا به من گفت: فوت شدی است بنام حاج احمد ایرانی که روبه روی درب قبله صحن شریف، دکان نانوائی دارد و به طلبه ها نسیه نان می دهد، من رفتم درب دکان او و نان گرفتم و او مطالبه پول کرد، نقل کردم: نسیه حساب کن، او چون این را شنید، از گوشه مغازه چوب خطی آورد به من داد و گفت: هر وقت نان درخواستی این چوب خط را همراه خود بیاور. او به هر طلبه ای یک عدد از این چوب ها داده بود و هر چه نان به او می داد، یک خطی به آن چوب می کشید، اتفاقاً یک روز چوب خط از جیبم که سوراخ شده بود، افتاد و گم شد. من میاندیشیدم به چه صورت نزد حاج احمد بروم، با هزار فکر و خیال و به وحشت افت و دغدغه از این که چنانچه گم شدن چوب خط را به او نقل بکنیم غصه خورده و دیگر به من نان نخواهد داد، با من دعوا و آزردگی خواهد کرد. بالاخره نزد او رفتم چون چوب خط را خواست، نقل کردم: گمشده است. آن مرد خدا دوست و خیر بدون کوچولوترین آزردگی از من سؤال کرد: به نظرت چندین خط روی آن کشیده شده بود؟ نقل کردم: آگاهی نمیدارم، گفت: تقریباً چقدر پیش بینی میکنی؟ من تعدادی را پیش بینی کردم، او چوب دیگری را به آن تعداد خط زده و به من داد و گفت: دقت کن اینبار گم نکنی، خداوند این مرد مؤمن و مهربان و خوش اخلاق را مأمور کرده برای رفاه حال طلبه ها.۱

مشو خـود بین که نیـکی بـا فقیران نخستین فرض بوده است اغنیاء را۲

با اقتباس و ویراست از کتاب مردان علم در میدان عملپروین اعتصامی

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال