http://www.webiruni.ir/uploads/qt6c60h3v17rpqhcvz1olirx02snnio4.jpg http://www.webiruni.ir/uploads/qu2k3pw281p5ov5hwlsxd07x37w8nzgb.jpg

کرسی های آزاداندیشی عرصه را بر افکار التقاطی تنگ خواهد کرد

کرسی های آزاداندیشی عرصه را بر افکار التقاطی تنگ خواهد کرد

با دیگران به اشتراک بگذارید

کرسی های آزاداندیشی عرصه را بر افکار التقاطی تنگ خواهد کرد

بحث آزادی اندیشه و تفکر نکته تاکید اسلام بوده و یکی از ارکان نظام‌های دموکرات نیز بشمار می‌آید که در صورت تحقق می‌تواند این بهانه را از معاندان نظام که با این حربه که آزادی فکر و اندیشه وجود ندارد، درصدد مظلوم نمایی هستند، بگیرد.

تصویر و عکس کرسی های آزاداندیشی عرصه را بر افکار التقاطی تنگ خواهد کرد

حجت الاسلام بهزاد بسطامی در مکالمه با خبرنگار خبرگزاری «حوزه» در ایلام، با بیان اینکه برگزاری کرسی های آزاد فکر کنی از ضرورت های مجامع علمی است بیان کرد: رهبر انقلاب اسلامی همواره به این موضوع تاکید داشته و آن را مطالبه کردند که فضای آزاد فکر کنی در مراکز علمی رونق یابد.

معاون پژوهش حوزه علمیه ایلام افزود: نامعقول است که ما انتظار داشته باشیم یک طیف وسیع از اهل فکر در جامعه، فکرشان شبیه هم باشد و در واقع اختلاف فکری و تفاوت نگرش نداشته باشند حین آن که کرسی های آزاداندیشی عرصه را بر افکار التقاطی تنگ خواهد کرد.

وی با اشاره به اینکه ما در جامعه شاهد تعدد افکار و نگرش ها هستیم، افزود: چنانچه بستری تعریف شده برای بروز تفکرات گوناگون موجود نموجود باشد، خواه ناخواه این تفاوت نگرش ها، غیر رسمی، پنهانی و یا زیر زمینی خود را نمایان کرده و نمود مییابند.

حجت الاسلام بسطامی با بیان اینکه نمی شود جلوی فکر و اندیشه را گرفت، تصریح کرد: یکی از اصلیترین علل برگزاری کرسی های آزاداندیشی این است که بستری فراهم شود تا صاحبان اندیشه به آسانی بتوانند با علت و منطق از تفکر خود پاسداری کنند و بدون شک چنانچه مخالف آن تفکر موجود موجود باشد، با ابزار منطق و علت قادر هست به مواجه توجه بکند و در این تقابل افکار آنچه حق بوده و از استدلال و منطق قوی تری برخوردار است، قادر هست مجلسیت یافته و خود را عرضه کند.

معاون پژوهش حوزه علمیه استان ایلام با اشاره به اینکه بیان اندیشه و در معرض انتقاد گذاشتن آن یکی از ضرورت های برگزاری کرسی های آزاداندیشی است، عنوان کرد: در این فرآیند امکان می دارد که اندیشه ای نیاز به چکش کاری داشته باشد و زمانی که فضایی باشد که نکته انتقاد و ارزیابی آزادانه قرار گیرد، به نفع خود صاحب اندیشه است تا آن را در معرض قضاوت گذاشته و طبخ کرده تر کند.

حجت الاسلام بسطامی یادآور شد: ایجاد این رویه از طرف دیگر به نفع جامعه است، چرا که از اندیشه های خوب استفاده میکند و این مهم از دیگر ثمرات کرسی های آزاد فکر کنی است که جامعه از برخی از افکار و اندیشه هایی که خود را عرضه کنند بهره مند می شود.

وی در تشریح دیگر خواص مناظرات و کرسی های آزاداندیشی، افزود: بحث آزادی اندیشه و تفکر نکته تاکید اسلام بوده و یکی از ارکان نظام های دموکرات نیز بشمار می آید که در صورت تحقق قادر هست این بهانه را از معاندان نظام که با این حربه که آزادی فکر و اندیشه وجود ندارد، درصدد مظلوم نمایی هستند، بگیرد.

معاون پژوهش حوزه علمیه استان ایلام، اصلی ترین و بزرگ ترین سود کرسی های آزاد فکر کنی را به فضای علمی کشور مرتبط کرد و گفت: اجرای این نقش هم مجالی برای صاحبان علم و اندیشه است و هم اینکه اندیشه ها در معرض انتقاد قرار می گیرند و از بروز برخی افکار و اندیشه های زیرزمینی پیش گیری می کند که صدمات آن بسیار زیاد خواهد بود.

انتهای پیام

منبع: سرزه
تبلیغات

http://www.webiruni.ir/uploads/sujpqbk9fhkwl90d6g26bb45u2cu50jn.jpg

http://www.webiruni.ir/uploads/qk53boo8lx96sfes7wspanpa8j40j5x8.jpg

آخرین مطالب
حضور جنجالی بازیگر مستهجن اریکا گری در ایران برای جراحی! عکس
برد پرگل صنعت نفت آبادان و تساوی صبا
دانلود آهنگ جدید ابراهیم هاشمی حس
استخدام کارمند جهت کار اداری و فروش در بازرگانی سیلک رود
درمان سرطان پروستات با گیاهان دارویی
باران و باد شدید برای ۴ استان
عکس های دیدنی و حیرت انگیز اعماق اقیانوس (3)
پیروزی پرسپولیس با گلزنی رامین رضاییان
راهنمای انواع شیر؛ کدام شیر بهتر است؟
عوارض مصرف ماری جوانا بر بدن
سعودی‌ها‌ روزانه چقدر کار می‌کنند؟
عجیب: 3 عروسکی که باعث طلاق این زن شد / عکس
اختلال در شبکه پلی استیشن و بسیاری سایت‌های دیگری در اثرات حملات DDoS
دانلود آهنگ جدید علیرضا جورسرا یکی از ما
استخدام متصدی مرکز تماس در اصفهان
تحریک حس رقابت فرزندان توسط والدین، خوب یا بد؟
بیرانوند به بازی نفت آبادان می‌رسد
عکس نوشته های متولدین آبان ماه
گزارش فروش سخت افزار های مربوط به بازی های ویدیویی در ماه سپتامبر منتشر شد
ایجاد حاشیه امن ژنرال‌های کابینه با تغییرات مصلحتی دولت!/ بهره‌برداری تبلیغی و انتخاباتی دولت «تدبیر و امید» از فرهنگ