فجایع کربلا را عالمان “دین باز” به وجود آوردند


با دیگران به اشتراک بگذارید

فجایع کربلا را عالمان “دین باز” به وجود آوردند

محقق و پژوهشگر حوزوی با اظهار این که فجایع کربلا را عالمان “دین باز “به وجود آوردند نقل کرد: کسانی که با دین هستند یا “دین بان “هستند یا می‌خواهند با “دین بازی” به دنیا برسند که بزرگ‌ترین تهدید طلبه است.

تصویر و عکس فجایع کربلا را عالمان

به گزارش خبرنگار خبرگزاری«حوزه»، حجت الاسلام محسن ابراهیمی یکشنبه شب در اولین شب مهمانی عزاداری دهه دوم محرم هیئت شهدای مدرسه علمیه حقانی با اشاره به روایتی از امام حسین(ع) نقل کرد: امام حسین(ع) در کربلا فرمودند « به راستی که مردمان بنده دنیا هستند و دین لقلقه زبان آنهاست، تا جایى که دین وسیله زندگى آنهاست، دین دارند و چون در معرض آزمایش قرار گیرند، دینداران کاهش داده میشوند.»

وی با اظهار این که امام حسین(ع) یکی از ریشه ها و دلیلهای واقعه کربلا را دین بازی عنوان می کند، عنوان کرد: دستگاه دنیا بر پایه بازی بنا شده است و هر کسی به طوری وارد این بازی می شود؛ عده ای هستند که غفلت نمی کنند و از رودخانه دنیا خوب ترین بهره برداری را می کنند.

محقق و پژوهشگر حوزوی اضافه کرد : چنانچه انسان در زندگی غفلت کند رودخانه دنیا او را به سوی بازی می برد.

وی اظهار کرد: ما طلبه ها با دین و معنویت وارد حوزه می شویم و سرمایه ما معنویت است و چنانچه بخواهیم در مسیر جهانی هر اهل جهانی وارد شویم دنیا ما را با همین معنویت به بازی می گیرد.

حجت الاسلام ابراهیمی تصریح کرد: کسانی که در بازی دنیا دنبال بازی شهوت، ثروت و مقام می روند، تکلیف خود را آگاهی میدارند و ظاهرشان مشخص است، ولی دین مطابق با دنیا نیست و کسی که بخواهد دین بازی کند مجبور می شود، دین را دست کاری کند و قیافه ای بگیرد که خودش نیست و اینجاست که مسیر و نتیجه طلبگی را حساس می کند.

وی با اظهار این که فجایع کربلا را عالمان "دین باز" به وجود آوردند نقل کرد: کسانی که با دین هستند یا "دین بان "می شوند یا می خواهند با دین بازی به دنیا برسند که بزرگ ترین تهدید طلبه است.

انتهای پیام/۳۱۳/۳۰

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال