مدارس اَمین در خط مقدم ترویج و دفاع از دین هستند


با دیگران به اشتراک بگذارید

مدارس اَمین در خط مقدم ترویج و دفاع از دین هستند

معاون تبلیغ حوزه علمیه مازندران افتتاح مدارس امین فرصت عالی ای برای پرورش دانش آموزان مستعد در عرصه دینی آگاهی داشت و نقل کرد: مدارس امین به عنوان خط مقدم پاسداری از دین هستند.

تصویر و عکس مدارس   اَمین در خط مقدم ترویج و پاسداری از دین هستند

به گزارش خبرنگار خبرگزاری «حوزه» از مازندران، حجت الاسلام لطیف صادقی، معاون تبلیغ حوزه علمیه مازندران امروز در نشست توجیهی مبلغان نقش مدارس امین استان، ایجاد مدارس امین فرصت عالی ای برای پرورش دانش آموزانی مستعد در عرصه دینی آگاهی داشت و نقل کرد: مدارس امین به عنوان خط مقدم پاسداری از دین هستند.

وی اضافه کرد: در شرایطی که دشمنان همه توان خود را کمرنگ کردن هویت دینی نسل جوان و نوجوانان جامعه ما مورد استفاده قرار داده اند، مدارس امین ظرفیت بسیاری خوبی برای تقویت باورهای دینی دانش آموزان است.

معاون تبلیغ حوزه علمیه مازندران با اشاره به اینکه امروز سیاست های دشمن علیه دین و مبانی اسلامی ما عوض شده، ادامه داد: آنها امروز با مدد فناوری به جنگ با اصول و عقاید دینی ما آمده اند.

حجت الاسلام صادقی با تأکید براین که حفظ و حراست از ارزش های دینی و اسلامی تنها وظیفه روحانیت نیست، اظهار داشت: امروز آحاد جامعه اسلامی در برابر حفاظت از این میراث ارزشمند وظیفه و تکلیف دارند.

وی با اشاره به اینکه حضور مبلغان دینی در سطح مدارس رشد باورهای دینی و اعتقادی نسل دانش آموزان را به همراه خواهد داشت، نقل کرد: از ابتدای آغاز به کار این نقش در مناطق گوناگون استان شاهد بازخورد مثبت در میان دانش آموزان و خانواده های آنها هستیم.

معاون تبلیغ حوزه علمیه مازندران با اظهار اینکه تعداد مبلغان فعال در مدارس استان به هیچ عنوان پاسخگوی نیاز دانش آموزان نیست، تصریح کرد: باید میزان حضور مبلغان دینی در مدارس بیشتر شود تا شاهد موثری مطلوب فعالیت های تبلیغی باشیم.

حجت الاسلام صادقی با اظهار اینکه شیوه های تبلیغ علیه دین و مبانی اسلامی از سوی دشمن امروز کاملاً تغییر کشف کرده، نقل کرد: با توجه به پیشرفت فناوری و علوم روز شیوه های مقابله با این هجمه های فرهنگی نیز جدید و جدید باشد.

وی با اظهار اینکه امروز مبلغان دینی با شبهات گسترده ای در مباحث دینی و سیاسی مواجه هستند، تصریح کرد: آشنایی با شیوه های جدید پاسخگویی به این شبهات باید مورد توجه مبلغان قرار گیرد و همه این مسائل نیازمند برگزاری دوره های تعلیمی مستمر است.

لزوم تقویت بنیه دینی دانش آموزان

محمد شعبانی؛ معاون پرورشی اداره کل آموزش و پرورش مازندران نیز در این نشست با اشاره به ظرفیت های بالای حوزه علمیه برای همکاری با آموزش و پرورش، نقل کرد: باید از این ظرفیت و پتانسیل در جهت تقویت مبانی دینی در مدارس استفاده کنیم.

وی، ظرفیت موجود در حوزه های علمیه را فرصت عالی ای برای تربیت دینی دانش آموزان آگاهی داشت و خاطرنشان کرد: این بستر همکاری باید با قوت بیشتری بوجود آید تا شاهد ثمرات اهمیتی می داری در این خصوص باشیم.

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

تبلیغات