به شهدای روحانی مدافع حرم افتخار می کنیم/ روحانیت در دفاع از حریم اهل بیت(ع) همواره پیشتاز است (۲ عکس)


با دیگران به اشتراک بگذارید

به شهدای روحانی مدافع حرم افتخار می کنیم/ روحانیت در دفاع از حریم اهل بیت(ع) همواره پیشتاز است

رئیس گردهمایی عمومی جامعه مدرسین گفت: حوزه علمیه قم به طلاب و فضلای عزیزی که همچون یاران أباعبدالله(ع) به رهبر انقلاب لبیک نقل کرده و برای حفظ حرم حضرت زینب(س) و حضرت رقیه(س) به پاسداری مشغول بوده و به شهادت رسیده اند، افتخار می کند.

تصویر و عکس شماره ۱ ⇩
تصویر و عکس به شهدای روحانی مدافع حرم افتخار می کنیم/ روحانیت در پاسداری از حریم اهل بیت(ع) همواره پیشتاز است

حجت الاسلام والمسلمین احمد فرخ فال امروز در حاشیه تشییع روحانی مدافع حرم، حجت الاسلام سعید بیاضی زاده در مکالمه با خبرگزاری «حوزه»، به مقام و جایگاه شهدا اشاره کرد و گفت: خداوند متعال درباره فضیلت مجاهدین و ارزش مجاهدت و شهادت آیات متعددی را بر نبی مکرم اسلام(ص) نازل کرده است که یک نمونه از آن آیه «فضّل الله المجاهدین علی القاعدین اجرا عظیما» می باشد.

وی بیان داشت: از نظر شیعه و حتی در دنیا اسلام، ارزش و اهمیت مجاهدت و شهادت به قدری بالاست که این مقام به شخصیت های دیگر کمتر داده شده است.

مدیر حوزه علمیه استان قم ابراز داشت: مجاهدت فی سبیل الله چه در ۸ سال پاسداری مقدس و چه امروز در مقام پاسداری از حرم اهل بیت(ع)، از وظایف سترگ و سنگینی است که بر عهده شیعه و شیعیان می باشد.

*آمار شهدای روحانی انقلاب اسلامی و پاسداری مقدس آبرومند است

رئیس گردهمایی عمومی جامعه مدرسین یادآور شد: آمار شرکت کنندگان و شهدای روحانی انقلاب اسلامی و پاسداری مقدس نسبت به جمعیت روحانیت و مردمان، بسیار آبرومند بوده و شهدایی همچون مطهری، بهشتی، مفتح، سعیدی، نواب صفوی، غفاری، میثمی، ردانی پور و … از جمله شهدای شاخص می باشند.

این استاد حوزه خاطرنشان ساخت: این رشادت ها و مجاهدت های شهدای روحانی سبب شده تا روحانیت با یک چهره آبرومند در تاریخ تشیع در مسئولیت های بزرگی که بر عهده داشته، بتواند ایفای نقش نماید.تصویر و عکس شماره ۲ ⇩تصویر و عکس به شهدای روحانی مدافع حرم افتخار می کنیم/ روحانیت در پاسداری از حریم اهل بیت(ع) همواره پیشتاز است

حجت الاسلام والمسلمین فرخ فال تصریح کرد: امروز در جریان پاسداری از حرم اهل بیت(ع) در کشور عراق و کشور سوریه نیز همین موضوع پیش آمده و روحانیت و حوزه های علمیه قادر نبودند نسبت به این قضایا بی تفاوت باشند.

وی بیان داشت: امروز چنانچه جان برکفان سپاه قدس و روحانیت حاضر در صحنه برای حفظ حریم اهل بیت(ع) در خراج از مرزهای ایران مبارزه و پاسداری نکنند، قطعا دشمن به داخل کشور نفوذ خواهد کرد.

*راه مقابله با تکفیری ها، جنگ در خارج از مرزهاست

مدیر حوزه علمیه استان قم با تأکید بر این که دشمن نباید مرزها، مردمان، نظام و انقلاب ما را نکته تهدید گذارد، بیان داشت: راه ممانعت از نفوذ دشمنان و تکفیری ها به داخل کشور آن است که در خارج از مرزها آنان را زمین گیر کرده و با آنان مقابله نماییم.

رئیس گردهمایی عمومی جامعه مدرسین ابراز داشت: امنیت امروز ایران مدیون رشادت ها و مجاهدت های عزیزانی است که در پاسداری از حرم اهل بیت(ع) در خارج از مرزها مشغول به جانفشانی بوده و قرار ندادند که دشمن در داخل کشور مانور منفی داشته باشد.

این استاد حوزه خاطرنشان ساخت: تدبیری که رهبر انقلاب برای حفظ حریم اهل بیت(ع) فکر کرده اند، سبب شده تا این امنیت در کشور مستقر شود و ما دسته جات بزرگ عزاداری را در تاسوعا و عاشورای حسینی بدون هیچ معضلی در مکان مکان ایران و حتی مرزهای کشور داشته باشیم.

حجت الاسلام والمسلمین فرخ فال تصریح کرد: حوزه علمیه قم در پاسداری از حریم اهل بیت(ع) بی تفاوت نبوده و به تمام عزیزانی که در این عرصه مشغول به پاسداری هستند، لبیک نقل کرده است.

وی بیان داشت: در این راستا، چندین روز پیش شاهد شهادت دو تن از فضلای حوزه علمیه قم بوده ایم که سطح یک خود را در مدرسه علمیه فاطمی قم پشت سر گذاشته و امروز نیز شاهد حضور یکی دیگر از شهدای روحانی مدافع حرم، حجت الاسلام والمسلمین سعید بیاضی زاده می باشیم.

*به شهدای روحانی مدافع حرم افتخار می کنیم

مدیر حوزه علمیه استان قم بیان داشت: حوزه علمیه قم به طلاب و فضلای عزیزی که همچون یاران أباعبدالله(ع) به رهبر انقلاب لبیک نقل کرده و برای حفظ حرم حضرت زینب(س) و حضرت رقیه(س) به پاسداری مشغول بوده و به شهادت رسیده اند، افتخار می کند و امیدواریم حوزه های علمیه و روحانیت شیعه همچون گذشته در کنار رزمندگان مدافع حرم حاضر بوده و موجبات دلگرمی آنان را فراهم سازند.

رئیس گردهمایی عمومی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با بیان این مطلب که ما به شهدایی همچون نیازی ها، بیاضی زاده ها و … افتخار می کنیم، ابراز داشت: قطعا این شهدا بنابر آیه قرآن کریم در زمره شهدای احیاء بوده و از خداوند متعال خواستار نابودی تکفیری ها، سلفی ها و استکبار که به وجود آورنده این نطفه های نامشروع هستند، می باشیم.

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال