همکاری بیمه‌ها پیش‌شرط توسعه توانبخشی


تجربه نشان داده است در هر کشوری که بیمه‌های درمانی، پای کار بوده‌اند و از خدمات توانبخشی حمایت کرده‌اند، این خدمات هم در نظام سلامت آن جامعه توسعه یافته است. درخصوص جامعه معلولان نیز همین قضیه حکمفرماست، طوری که اگر بیمه‌ها برای تهیه وسایل کمک توانبخشی، معلولان را حمایت کنند، مشکلات توانبخشی معلولان ایرانی نیز بسیار کمرنگ تر خواهد شد.

اگرچه هم‌اکنون، برخی نهادهای دولتی و مردم نهاد برای تهیه تجهیزات کمک توانبخشی به معلولان ایرانی کمک می‌کنند، اما واقعیت این است که مجموع این خدمات نتوانسته نیازهای توانبخشی معلولان را مرتفع کند.

برای توسعه خدمات توانبخشی ویژه معلولان، به چتر حمایتی گسترده‌تری نیاز داریم که فرد معلول را از بدو تولد تا لحظه مرگ، تحت پوشش قرار دهد. این چتر حمایتی باید مورد حمایت بیمه‌ها و متولیان نظام سلامت باشد و همه نیازهای توانبخشی معلولان را تامین کند، نه این که فقط گوشه‌ای از کار را در نظر بگیرد. این چتر حمایتی باید برای افرادی که بعدها به دلیل سانحه دچار معلولیت می‌شوند نیز کارآمد باشد تا به این ترتیب، نیروهای فعال جامعه را به دلیل در دسترس نبودن وسایل کمک توانبخشی از دست ندهیم.

دکتر منصور رایگانی

رئیس انجمن طب فیزیکی و توانبخشی ایران

[ منبع این خبر سایت جام جم آنلاین می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال