شیوه مدیریت عالمانه آیت الله واعظ طبسی در دانشگاه ها تدریس شود


با دیگران به اشتراک بگذارید

شیوه مدیریت عالمانه آیت الله واعظ طبسی در دانشگاه ها تدریس شود

آیت الله علم الهدی با اشاره به مدیریت عالمانه و مبتنی بر تعالیم اسلام آیت الله واعظ طبسی، نقل کرد: توسعه و تغییری که در بخش های فرهنگی و اقتصادی آستان قدس رخ داد، قادر هست به عنوان واحد درسی در دانشگاه ها و مراکز تعلیمی تدریس شود.

تصویر و عکس شیوه مدیریت عالمانه آیت الله واعظ طبسی در دانشگاه ها تدریس شود

به گزارش خبرگزاری «حوزه» از مشهد، آیت الله سید احمد علم الهدی، در دیدار با قائم مقام تولیت و شورای معاونان و مشاوران آستان قدس رضوی نقل کرد: اقدامات شایسته و ابتکارات ارزشمندی که در آستان قدس رضوی در حال انجام است را می توان در امتداد همان توسعه ای آگاهی داشت که مرحوم آیت الله واعظ طبسی(ره) بنا نهادند.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی ادامه داد: مرحوم آیت الله واعظ طبسی از ذخائر اسلام و انقلاب بودند که از همان روزهای نخست انقلاب اسلامی، امام راحل(ره)، ایشان را تقدیم حضرت امام رضا(علیه السلام)کردند.

وی تصریح کرد: وضعیت و شرایطی که آستان قدس رضوی قبل از انقلاب و در وقت پهلوی داشت، بسیار اسفناک بود و عواید موقوفات در راه های غیرمتعارف و ناشایست هزینه می شد.

امام جمعه مشهد با اشاره به مدیریت عالمانه و مبتنی بر تعالیم اسلام در دوره تولیت آیت الله واعظ طبسی، اظهار داشت: توسعه و تغییری که در این کلکسیون در بخش های فرهنگی و اقتصادی رخ داد، قادر هست به عنوان واحد درسی در دانشگاه ها و مراکز تعلیمی تدریس شود.

آیت الله علم الهدی با اظهار این که قبل از انقلاب جریان فرهنگی تسلط دربار بر آستان قدس رضوی در بدنه اجرایی و مدیران این کلکسیون رسوخ کرده بود، نقل کرد: محو کردن آن جریان فرهنگی و ایجاد و بسط فرهنگ دینی و اسلامی کار بزرگی بود که بعد از انقلاب اسلامی انجام شد و ثمره مجاهدتها، تقوا و اخلاص مرحوم آیت الله واعظ طبسی است.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی خاطرنشان کرد: آستان قدس رضوی بایستی در خدمت شخصیت اخلاقی و منویات حضرت امام رضا(علیه السلام) باشد و در برنامه ریزی ها، سیاستگذاری ها و تعامل با مردمان، سیره و منش حضرت پیاده شود.

امام جمعه مشهد با اشاره به اقداماتی که در دوره مدیریت تولیت تازه در آستان قدس رضوی آغاز شده است، اضافه کرد: توسعه خدمات به زائران و مجاوران و تلاش برای رفع محرومیت و توجه به فقرا و مستمندان، اقدامات شایسته و قابل تقدیری است.

در ابتدای این دیدار، قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی به ارائه گزارشی از اقدامات صورت گرفته توجه کرد و نقل کرد: ایجاد معاونت امداد مستضعفان، آغاز عملیات اجرایی زائرشهر، برنامه ریزی برای ساخت مسکن برای محرومان و آغاز به کار نمایندگی های آستان قدس رضوی در استان ها برای توسعه خدمت به اقشار محروم از اهم اقداماتی تلقی میشود که تاکنون صورت گرفته است.

سید مرتضی بختیاری با اشاره به مفاد حکم آیت الله علی خامنه ای در انتصاب تولیت آستان قدس رضوی نقل کرد: همه همکاران و بدنه کارکنان این کلکسیون معنوی مصمم هستند تا برای اجرا و تحقق مطالبه ها و منویات آیت الله علی خامنه ای مجاهدانه تلاش نمایند.

انتهای پیام

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال