بصیرت افزایی از وظایف مهم طلاب در جامعه امروز است


با دیگران به اشتراک بگذارید

بصیرت افزایی از وظایف مهم طلاب در جامعه امروز است

امام جمعه گیلانغرب نقل کرد: امروز طلاب باید خود را به سلاح ایمان و بصیرت مجهز ساخته و در برابر دشمنان تا دندان مسلح که برای اعتقادات و ایمان مسلمانان برنامه ریزی کرده اند ایستادگی کرده و به روشنگری و بصیرت اضافه کنی توجه بکنند.

تصویر و عکس بصیرت اضافه کنی از وظایف مهم طلاب در جامعه امروز است

به گزارش خبرنگار خبرگزاری «حوزه» در کرمانشاه، حجت الاسلام محمد طاها مهری، ظهر امروز در جمع طلاب و اساتید مدرسه علمیه مطلع الفجر شهرستان گیلانغرب با بیان این که بازنگری یا همان مراقبه یکی از اصلی ترین عوامل رشد طلاب در مسیر اخلاقی و علمی می باشد، بیان داشت: چنانچه نماز اول زمان و انجام واجبات توسط طلاب و روحانیون تهیه شد قطعأ تمامی کارهایشان نیز درست و بر طبق دستورات اسلام جلو خواهد رفت.

امام جمعه شهرستان گیلانغرب خاطر نشان کرد: توجه و جدیت طلاب به نماز اول زمان سبب می شود که رابطه و انس فراوانی با خدای متعال برقرار کرده و تعلقات دنیوی در برابرشان ناچیز و حقیر شود و این سبب رشد و پیشرفت طلاب خواهد شد.

وی با اشاره به آیاتی از قرآن کریم بیان داشت: "یا أَیُّها الَّذِینَ آمَنُوا لِمَ تَقُولُونَ ما لـا تَفعَلُونَ " چرا چیزی می گویید که به آن عمل نمی کنید، گناه بزرگی است عمل نکردن به چیزی که می گویید.

حجت الاسلام مهری تصریح کرد: یکی از عوامل بی اثر بودن موعظه ونصیحت این است که خود موعظه کننده به حرف خویش عمل نکند، لذا طلاب و روحانیون موعظه و نصیحت هایی که در منابر به گوش مردمان منتقل میکنند در وحله اول خود به طور دقیق و با جدیت به آنها عمل کنند.

این استاد حوزه در پایان نقل کرد: طلاب خود را به سلاح ایمان و بصیرت مجهز ساخته و در برابر دشمنان تا دندان مسلح که برای اعتقادات و ایمان مسلمانان برنامه ریزی کرده اند ایستادگی کرده و به روشنگری و بصیرت اضافه کنی توجه بکنند.

****با نظرات خود به ما در پيشرفت خدمات به شما عزيزان، يارى نماييد****

نگارش از: ژيان ا.

حوزه در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

آن که پامال جفا کرد چو خاک راهم
««« »»»
خاک می‌بوسم و عذر قدمش می‌خواهم

بصیرت افزایی از وظایف مهم طلاب در جامعه امروز است

TT / 36 — TP / 12%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال