سریعترین اتومبیل های دنیا در سال ۲۰۱۶ (۱۰ عکس)


با دیگران به اشتراک بگذارید

سریعترین خودروهای جهان در سال ۲۰۱۶

در این مقاله قصد داریم ۱۰تا از سریع‌ترین ماشین های جهان را برای شما شناسانیم که مدت وقت زیادی از معرفی آنان نمی‌گذرد و یا این که با سرعت بسیار بالای خود، همچنان مکان تقدیر و تشکرهای بسیار دارند.
وب‌سایت خودرو بانک: در جهان خودرو چند فاکتور هستند که به خودرو هویت می‌بخشند و باعث شهرت بالای آنان می‌شود، یکی با مصرف سوخت پایین خود سرشناس می‌شود، یکی با جثه بزرگش، یکی با قدرت موتور بالایش و یکی هم با سرعت بالای خود می‌‌تواند در جهان خودرو اسم و مجلسی برای خود دست و پا کند، حال در این مقاله قصد داریم ۱۰تا از سریع‌ترین ماشین های جهان را برای شما شناسانیم که مدت وقت زیادی از معرفی آنان نمی‌گذرد و یا این که با سرعت بسیار بالای خود، همچنان مکان تقدیر و تشکرهای بسیار دارند.
۱- بوگاتی شیرون با سرعت ۴۲۰ کیلومتر بر ساعت
بوگاتی شیرون، تازه ترین پرچم دار کمپانی خودروسازی بوگاتی که در سال جاری میلادی به طور مجلسی رونمایی شد، برای صاحب شدن چنین سرعتی از یک پیشرانه ۸ لیتری شانزده سیلندر Wشکل سود می‌برد که در حداکثر کارایی خود می‌تواند قدرتی ۱۵۰۰ اسب بخاری تولید کند.

تصویر و عکس شماره ۱ ⇩
تصویر و عکس با سرعت ترین ماشین های جهان در سال 2016

۲- کونیخ زگ رگرا با سرعت حدودا ۴۰۰ کیلومتر بر ساعت
قدرت تولیدی این خودرو در قدم اول از پیشرانه‌ای ۵ لیتری هشت سیلندر V شکل از خانواده موتورهای BiTurbo که توسط ۳ پیشرانه الکتریکی توانا حمایت می‌شود، تامین خواهد شد. پیشرانه محرک گفته شده در کنار سه موتور الکتریکی هم حداکثر قدرتی ۱۵۰۰ اسب بخاری و گشتاوری ۲۰۰۰ نیوتن متری تولید می‌کند که با انتقال نیروی نکته نظر توسط دستگاه کلاچ هیدرولیکی به خروجی، می‌توان شاهد شتابی صفر تا صد ۲.۸ ثانیه‌ای برای آن هم بود.
تصویر و عکس شماره ۲ ⇩تصویر و عکس با سرعت ترین ماشین های جهان در سال 2016
۳- زنوو TS1 با سرعت ۳۷۵ کیلومتر بر ساعت
با تایید شرکت زنوو، بر روی این خودرو از یک پیشرانه ۵.۹ لیتری هشت سیلندر بهره گرفته شده است که می‌تواند نیرویی معادل ۱۰۸۵ اسب بخار تولید کند، نیرویی که در خروجی تبدیل به حداکثر سرعت ۳۷۵ کیلومتر بر ساعت شده است.

تصویر و عکس شماره ۳ ⇩تصویر و عکس با سرعت ترین ماشین های جهان در سال 2016
۴- نوبل M600 با سرعت ۳۶۲ کیلومتر بر ساعت

در اولین ماشین نوبل، از پیشرانه هوندا برای تولید نیروی محرک بهره گرفته شده بود، اما قدرت نوبل M600 از سوی موتور ۴.۴ لیتری هشت سیلندر BiTurbo تامین می‌شود که نیروی ۶۵۰ اسب بخاری آن توسط دو جعبه دنده‌ متفاوت دستی و اتوماتیک به خروجی ارسال می‌شود.

تصویر و عکس شماره ۴ ⇩تصویر و عکس با سرعت ترین ماشین های جهان در سال 2016
۵- فراری F12tdf با سرعت ۳۴۰ کیلومتر بر ساعت

نسبت به مدل استاندارد F12، فراری تغییرات زیادی را بر روی قلب تپنده این خودرو، یعنی پیشرانه ۱۲ سیلندر ۶۲۶۲ سی سی V شکل آن به انجام رسانده و موجب افزایش قدرت تولیدی آن تا ۷۸۰ اسب بخار (۵۷۴ کیلووات) و گشتاور تولیدی آن هم تا ۷۰۵ نیوتن متر شده که به ترتیب افزایش قدرتی ۴۰ اسب بخاری و ۱۵ نیوتن متری را تجربه کرده‌اند.

تصویر و عکس شماره ۵ ⇩تصویر و عکس با سرعت ترین ماشین های جهان در سال 2016
۶- کیتینگ بیروس با سرعت حدودا ۴۱۸ کیلومتر بر ساعت

این خودرو که در نگاه اول به نظر می‌رسد همچنان یک ماشین کانسپت باشد، طبق گفته های شرکت سازنده‌اش قرار است در سال ۲۰۱۷ میلادی با یک پیشرانه حدودا ۲۰۰۰ اسب بخاری به بازار عرضه شود، هرچند تاکنون نسخه نهایی آن برای عرضه در سال ۲۰۱۷ میلادی معرفی مجلسی نشده است.

تصویر و عکس شماره ۶ ⇩تصویر و عکس با سرعت ترین ماشین های جهان در سال 2016
۷- SSC تواتارا با سرعت ۴۴۴ کیلومتر بر ساعت
مخلوطی از چند خودرو، شاید خوب ترین توصیف برای این ماشین کانسپت باشد. نسخه بروزرسانی شده این ماشین در سال ۲۰۱۳ میلادی شناسانده شد و تا به اینجای کار پیشرانه مشخصی برای آن انتخاب نشده است، ولی نقل شده به سرعتی ۴۴۴ کیلومتر بر ساعتی دست خواهد یافت.

تصویر و عکس شماره ۷ ⇩تصویر و عکس با سرعت ترین ماشین های جهان در سال 2016
۸- هنسی ونوم GT با سرعت ۴۳۴ کیلومتر بر ساعت
هنسی ونوم GT، یکی از سریع‌ترین ماشین های حال حاضر جهان است که در سینه خود از پیشرانه‌ای ۷ لیتری هشت سیلندر توربو دوقلو BiTurbo سود می‌برد که حالا با بروزرسانی‌های همه جانبه می‌تواند قدرتی ۱۴۵۱ اسب بخاری و گشتاوری ۱۷۴۵ نیوتن متری تولید کند تا در عمل تبدیل به شتاب صفر تا صد حدودا ۲.۵ ثانیه‌ای و حداکثر سرعتی ۴۳۴ کیلومتر بر ساعتی شود.

تصویر و عکس شماره ۸ ⇩تصویر و عکس با سرعت ترین ماشین های جهان در سال 2016
۹- بوگاتی ویرون سوپر اسپرت با سرعت ۴۳۱ کیلومتر بر ساعت
بخش قدرتی این خودرو از پیشرانه هشت لیتری ۱۶ سیلندر W شکل تشکیل شده که قدرت ۱۲۰۰ اسب‌بخاری و گشتاور ۱۵۰۰ نیوتن‌متری را در ۳۰۰۰ الی ۵۰۰۰ دور بر دقیقه به این موتور اعطا می‌کند، قدرت و گشتاور بی‌نظیری که موجب شتاب صفر تا صد ۲.۶ ثانیه و حداکثر سرعت ۴۳۱ کیلومتر بر ساعت می‌شود.

تصویر و عکس شماره ۹ ⇩تصویر و عکس با سرعت ترین ماشین های جهان در سال 2016
۱۰- لامبورگینی سنتنریو سریعی بیش از ۳۵۰ کیلومتر بر ساعت

در زیر کاپوت این هیولا، هیولایی دیگر ۱۲ سیلندر آرام گرفته که می‌تواند از حجمی ۶.۵ لیتری، به صورت تنفس طبیعی حداکثر ۷۷۰ اسب بخار قدرت را برداشت کند که در عمل موجب شتاب صفر تا صد ۲.۸ ثانیه‌ای شده است. نقل شده که شتاب صفر تا ۳۰۰ کیلومتری سنتناریو هم در ۲۳.۵ ثانیه پر شده و می‌تواند به حداکثر سرعتی۳۵۰ کیلومتر بر ساعتی دست یابد.

تصویر و عکس شماره ۱۰ ⇩تصویر و عکس با سرعت ترین ماشین های جهان در سال 2016

————————————-

متن از : شهناز ع.

خودرو در بخش دانش و فناوری سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

تا بود نسخه عطری دل سودازده را
««« »»»
از خط غاليه سای تو سوادی طلبيم

سریعترین اتومبیل های دنیا در سال ۲۰۱۶ (۱۰ عکس)

TT / 223 — TP / 26%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال