مروری بر ۱۰ ویژگی دلچسب نسل جدید BMW سری ۵ (۱۰ عکس)


با دیگران به اشتراک بگذارید

آشنایی با ۱۰ ویژگی جالب نسل جدید BMW سری ۵

۴۴ سال از تولید نسل های گوناگون بی ام و می گذرد و این شرکت بدون هیچ گونه وقفه ای در حال تولید و شناسایی نسل های جدید این محصول محبوب خود به عنوان یک سدان سایز متوسط لوکس که در سگمنت E دسته بندی شده است. حال نسل هفتم این مدل محبوب که با کد پایه ای G30 خوانده می شود و به عنوان مدل ۲۰۱۷ از ماه فوریه (بهمن ماه) فروش آن آغاز خواهد شد به صورت مجلسی توسط شرکت بی ام و رونمایی شده است. در ادامه به شرح ۱۰ مورد مهم که باید از این بچه تازه نفس بی ام و آگاهی بدارید، توجه خواهیم کرد.

۱. شباهت بسیار زیادی به برادر بزرگ تر خود یعنی سری ۷ دارد

تصویر و عکس شماره ۱ ⇩

تصویر و عکس   آشنایی با 10 ویژگی جالب نسل جدید BMW سری 5

به صورت پایه ای این برادران بی ام و از شاسی به نسبت یکسانی بهره میبرند و بی ام و چه در بحث فنی و چه در بحث ظاهری این دو برادر را بیش از هر زمان دیگر به هم دیگر نزدیک کرده است. این مسئله تنها در رابطه با شرکت بی ام و نیست و مرسدس و جگوار هم از دیزاین ظاهری و فنی یکسانی در مدل های گوناگون خود بهره میبرند، در واقع با نگاهی به مرسدس بنز های C/E/S می توان به این مورد پی برد.

خط شانه ای پایین تر به نسبت برادر بزرگ تر، جلوپنجره کوچولوتر، سپر جلو به نسبت متفاوت و نقش درب صندوق عقب و چراغ های عقبی از اصلیترین تفاوت های سری ۵ جدید با سری ۷ است. البته اوضاع در داخل اتاق بدتر هم می شود و شباهت به قدری زیاد است که انگار بی ام و یک سیب را از وسط نصف کرده و آن ها را با نام سری۵ و سری ۷ به شما به فروش میرساند!

۲. شاسی جدید کاهش وزن ۱۰۰ کیلوگرمی را در پی داشته است

تصویر و عکس شماره ۲ ⇩تصویر و عکس   آشنایی با 10 ویژگی جالب نسل جدید BMW سری 5

شاسی جدید بی ام و که به صورت اختصاری با نام CLAR خوانده می شود، اولین بار آن را در سری۷ مجهز به بخش های فیبرکربنی دیدیم، در این نسل از سری ۵ از این شاسی استفاده شده است. گرچه قطعات فیبرکربنی قیمت بسیار بالایی برای استفاده در سری ۵ دارند و به همین دلیل بی ام و برای کاهش وزن هرچه بیشتر بهره گیری از آلومینیوم و منیزیم را در دستور کار خود گذاشته.

کاپوت ها و دربها به صورت کامل از آلومینیوم ساخته شده اند. ضریب درگ این خودرو به خاطر بهره گیری از جلو پنجره فعال، که در وقتهایی که نیاز به سرد کاری موتور نیست بسته می شوند به عدد خیره کننده ۰.۲۲ رسیده است و آن را بالاتر از مرسدس بنز E کلاس جدید و تسلا مدل S به عنوان دارندگان خوب ترین عدد ضریب درگ در نگاه کن خودروهای تولید انبوه میگذارد.

۳. سری ۵ اولین ماشینی است که مجهز به رابطه وایرلسی با اپل CarPlay است

تصویر و عکس شماره ۳ ⇩تصویر و عکس   آشنایی با 10 ویژگی جالب نسل جدید BMW سری 5

با مدد این رابطه قادر هستید از طریق تلفن هوشمند خود، بدون اتصال هیچ گونه سیمی به دستگاه iDrive متصل شوید و نرم افزار اصلی بی ام و را با CarPlay اپل جابه جا کنید و بر روی صفحه اکران کنسول، از آپ های اختصاصی انتخاب شده بهره ببرید.

۴. نحوه کار با دستگاه عامل اختصاصی بی ام و به سطح تازه ای رسیده است

تصویر و عکس شماره ۴ ⇩تصویر و عکس   آشنایی با 10 ویژگی جالب نسل جدید BMW سری 5

سری ۵ به صورت پایه ای از صفحه اکران ۸.۷ اینچی در بالای مرکز کنسول خود بهره می برد (صفحه اکران ۱۰.۲ اینچی به صورت آپشن زاید عرضه می گردد) که هم به صورت تاچ می توان از آن بهره گرفت و هم با مدد صدا و حرکات اختصاصی دست موارد مورد نیاز شما را به انجام میرسانند.

حتی موس پد دایره ای شکل که در کنار شما قرار گرفته قادر هست گزینه دیگری برای کار با دستگاه اطلاعات و سرگرمی اختصاصی بی ام و باشد. در این بخش بی ام و به همه این ها بسنده نکرده و یک هدآپ دسیپلی با سایز بسیار بزرگ که در حدود ۷۰ درصد از نسل قبلی بزرگ تر است را در اختیار شما میگذارد.

۵. قوای محرکه متعددی را می توان برای سری ۵ برگزید

تصویر و عکس شماره ۵ ⇩تصویر و عکس   آشنایی با 10 ویژگی جالب نسل جدید BMW سری 5

از موتور ۲ لیتری ۴ سیلندر گرفته تا موتور ۳ لیتری ۶ سیلندر و موتور ۴.۴ لیتری V-8، همه و همه به عنوان پیشرانه این خودرو نقش بازی می کنند. حتی در حال حاضر امکان تهیه کرد مدل هیبرید تحت نام ۵۳۰e Plug-in در دسترس است. موتور ۲ لیتری در مدل پایه ای یعنی ۵۲۰i در حدود ۱۸۸ اسب بخار قدرت تولید می کند و در مدل ۵۳۰i که جایگزین ۵۲۸i نسل قبلی شده، قدرت به ۲۴۸ اسب بخار رسیده است. مدل ۳۳۵ اسب بخاری با نام ۵۴۰i و ۴۵۵ اسب بخاری ۵۵۰i که شتاب صفرتا۱۰۰ ۴ ثانیه ای را به رانندگی کننده خودرو می بخشد، سری ۵ جدید را بر روی کاغذ به با سرعتترینهای این کلاس مبدل می سازد. همه این مدل ها مجهز به جعبه دنده ۸ سرعته تمام خودکار ساخت شرکت ZF هستند. مدل هیبرید توانایی به حرکت درآوردن خودرو در حالت تمام برقی به میزان ۴۵ کیلومتر را در بر می دارد.

۶. هندلینگ استثنایی به لطف چرخ های فعال عقب

تصویر و عکس شماره ۶ ⇩تصویر و عکس   آشنایی با 10 ویژگی جالب نسل جدید BMW سری 5

بی ام و در تمامی این سال ها به لطف هندلینگ و تواناییهای رانندگیش شهره است و از خوب ترین ها در این زمینه شناخته می شود. حال نسل جدید آن طور که بی ام و نقل کرده، این مورد را به حد بسیار زیادی به نسبت نسل قبلی زیاد کرده است تا خریداران نسل قبلی را ترغیب کند که ماشین هایشان را ارتقا دهند. بی ام و یک آپشن جدید تحت نام چرخ های فعال عقب، که به خودرو اجازه چرخش چرخ های عقبی را می دهد را در نظر گرفته. این آپشن تنها در مدل های چهارچرخ متحرک در دسترس است. با این گزینه قادر هستید میزان گردش خودرو را زیاد کنید و همینطور در سرعت های پایین فرمان دهی دقیق تری داشته باشد و در سرعت های بالا بالانس و پایداری بهتری را از خودرو طلب کنید.

۷. آنتی رول بار فعال دیگر فناوری جدید استفاده شده در نسل جدید است

تصویر و عکس شماره ۷ ⇩تصویر و عکس   آشنایی با 10 ویژگی جالب نسل جدید BMW سری 5

بی ام و اسم این دستگاه را داینامیک درایو نام قرار دهی کرده که جایگزین مدل هیدرولیکی و سنگین وزن شده است. بی ام و قادر بوده تنها با ۱۲ ولت این دستگاه را به جریان بندازد، در حالی که همین دستگاه در آئودی ۴۸ ولت طلب می کند. در حالت های گوناگون رانندگی از eco pro گرفته تا sport+، دستگاه تعلیق قابل انتطباق تحول وضعیت می دهد. دستگاه تعلیق در جلو از نوع جناغی دوبل و در عقب ۵ اتصاله مولتی لینک انتخاب شده که در هر دو بخش نسبت به نسل قبلی متحول شده است.

۸. سری ۵ را می توان یک خودرو با قابلیت رانندگی خودکار نام قرار دهی کرد

تصویر و عکس شماره ۸ ⇩تصویر و عکس   آشنایی با 10 ویژگی جالب نسل جدید BMW سری 5

همانند محصولات تسلا، مرسدس بنز E کلاس و ولوو S90. سری ۵ با تواناییهای رانندگی خودکار اختصاصی بی ام و عرضه می شود. در واقع خودرو این قابلیت را دارد تا رانندگی در لاین مشخص شده بدون حضور دستان رانندگی کننده و همینطور ترمزگیری خودکار تا حداکثر سرعت ۱۳۰ مایل بر ساعت (حدود ۲۰۰ KM/H) برعهده بگیرد. حتی تحول لاین هم در این دستگاه توسعه یافته قرار گرفته که قادر هستید از آن استفاده بکنید. این خودرو مجهز به سنسورهایی است که به شما اعلام می کند که قادر هستید دست های خود را به صورت کامل از فرمان جدا کنید یا خیر، در زمان رانندگی در ترافیک های شدید، سنسورها به شما اجازه می دهند تا دستانتان را به صورت کامل از فرمان جدا کنید. دیگر حربه بی ام و در این بخش پارک خودکار که به آسانی قادر هستید خودرو را ترک کنید و خود خودرو خودش را در جا تعریف شده پارک خواهد کرد.

۹. چراغ های جدید بی ام و با دیزاین خیره کننده

تصویر و عکس شماره ۹ ⇩تصویر و عکس   آشنایی با 10 ویژگی جالب نسل جدید BMW سری 5

چراغ های LED ویژه روز بی ام و با شکل ۶ ضلعی مخلوط منحصر به فردی را به جلو پنجره دو تکه باستانی بی ام و شکل داده اند، البته آپشن LED های تطبیق پذیر هم قادر هست به چاشنی کار افزاید. بی ام و با بهره گیری از این مخلوط مرگ بهره گیری از چراغ های زنون و هالوژنی را اعلام می دارد. تنها چراغ های جلو نیست که متحول شده اند و اگه کمی به جزییات ظاهری خودرو به نسبت نسل قبلی دقت دارید، متوجه هنر بی ام و خواهید شد.

۱۰. برای اولین بار مدل M5 مجهز به دستگاه چهارچرخ متحرک خواهد شد

تصویر و عکس شماره ۱۰ ⇩تصویر و عکس   آشنایی با 10 ویژگی جالب نسل جدید BMW سری 5

از آن مکانی که بی ام و مدل چهارچرخ متحرک را برای تمامی مدل ها عرضه می کند. M5 هم قطعا به این آپشن مجهز خواهد شد. موتور ۴.۴ لیتری V-8 نسل پیش M5 به احتمال بسیار مرز ۶۰۰ اسب بخار قدرت را رد خواهد کرد و با توجه به چهارچرخ متحرک بودن آن شتاب ۳.۵ ثانیه ای از صفر تا صد دور از انتظار نخواهد بود. شروع گران نسل جدید سری ۵ از ۴۳.۴۵۹ دلار ایالات متحده در بازارهای جهانی آغاز خواهد شد.

–ضمن تشکر از حسن انتخاب شما، لطفا نظرات خود را در انتهاى صفحه براى ما بنويسيد–

گردآورنده : مارال .ک

خودرو در بخش دانش و فناوری سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

چه مبارک سحری بود و چه فرخنده شبی
««« »»»
آن شب قدر که اين تازه براتم دادند

مروری بر ۱۰ ویژگی دلچسب نسل جدید BMW سری ۵ (۱۰ عکس)

TT / 206 — TP / 13%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال