چگونه ایدرو سایتی را که هنوز تحویل نگرفته، طی یک معاهده مجلسی به رنو واگذار کرده است؟


با دیگران به اشتراک بگذارید

چطور ایدرو سایتی را که هنوز تحویل نگرفته، طی یک قرارداد رسمی به رنو واگذار کرده است؟

در حالی ۱۶ روز از قرارداد رنو و ایدرو می گذرد که به گوش رسیده، شرکت سایپا هنوز سایت “بن رو”را به عنوان رد دیون به ایدرو واگذار نکرده، بنابراین چگونه ایدرو سایتی را که هنوز مالک نشده، طی یک قرارداد مجلسی به رنو واگذار کرده است؟

اوایل مهرماه امسال شرکت رنو فرانسه قادر بود پس از ماه‌ها رایزنی قرارداد تازه ای را با کشورمان منعقد کند. در این قرارداد رنو قادر بود سهم ۶۰ درصدی قرارداد جدید را آن خود کند و از طرف دیگر ایدرو به عنوان نماینده صنعت ماشین کشور سایت “بن رو” را به عنوان آورده خود در اختیار رنو گذاشت. البته رنویی‌ها در مذاکرات گذشته خود نیز تمایل زیادی به تهیه کرد سایت بن رو داشتند اما گویا نتواستند با سایپا به توافق برسند و در نهایت این سایت به عنوان رد دیون به ایدرو واگذار شد و رنو قادر بود این سایت که از لحاظ امکانات شرایط خوبی دارد را از آن خود کند.

در این قرارداد آورده رنو ۴۰۰ میلیون یورو و آورده ایدرو، سایت «بن رو» خواهد بود. اما مورد قابل تأمل این است که ظاهراً هنوز شرکت سایپا این سایت را به عنوان رد دیون واگذار نکرده و ایدرو به فرض مالکیت در آینده اقدام به انعقاد تفاهمنامه با شریک فرانسوی خود کرده است. برخی فعالان صنعت خودرو معتقدند سایت بن رو یکی از مجهزترین سایت‌های شرکت سایپا است و بیش از رقم تعیین شده در قرارداد ارزش دارد.

البته تاکنون مقامات مسئول در شرکت سایپا و ایدرو توضیحاتی در این ارتباط اعلام نکرده‌اند اما شنیده ها حاکی است، روند واگذاری این سایت به ایدرو همچنان با انتقاداتی همراه بوده و این واگذاری هنوز صورت نگرفته است.

در برج شهریور امسال تولید انواع سواری در” بن‌رو” متوقف شده اما همچنان سایپا ۱۵۱ تولید می‌شود به نحوی در شهریورماه امسال هزار و ۶۷۵ سیستم وانت با رشد ۶۴٫۹ درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته در این سایت تولید شده است.

قرارداد رنو و ایدرو امروز به عمر ۱۶ روزه خود رسیده ولی این پرسش اکنون مطرح است که چگونه ایدرو سایتی را که هنوز تحویل نگرفته، طی یک قرارداد مجلسی به رنو واگذار کرده است؟ اگه سایپا حاضر به واگذاری بن رو به ایدرو نشود سرنوشت این قرارداد چه می شود؟

-ضمن تشكر از حسن انتخاب شما ،لطفا نظرات خود را در انتهاى صفحه براى ما بنويسيد-

نگارنده: شايسته د.

خودرو در بخش دانش و فناوری سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

من از ديار حبيبم نه از بلاد غريب
««« »»»
مهيمنا به رفيقان خود رسان بازم

چگونه ایدرو سایتی را که هنوز تحویل نگرفته، طی یک معاهده مجلسی به رنو واگذار کرده است؟

TT / 29 — TP / 7%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

تبلیغات