حکایت پندآموز بوی کینه


با دیگران به اشتراک بگذارید

داستان پندآموز بوی کینه

تصویر و عکس قصه پندآموز بوی کینه

همیشه خوب نیست انسان ها از یکدیگر کینه داشته باشند.معلّم یک کودکستان به بچه هاى کلاس نقل کرد که میخواهد با آنها بازى کند. او به آنها نقل کرد که فردا هر کدام یک کیسه پلاستیکى بردارند و درون آن، به تعداد آدمهایى که از آنها بدشان میآید، سیب زمینى بریزند و با خود به کودکستان بیاورند.فردا فرزندها با کیسههاى پلاستیکى به کودکستان آمدند .

 

در کیسه بعضیها ٢، بعضیها ٣، بعضیها تا ۵ سیب زمینى بود. معلّم به فرزندها نقل کرد تا یک هفته هر کجا که میروند کیسه پلاستیکى را با خود ببرند . روزها به همین ترتیب گذشت و کم کم فرزندها شروع کردن به شکایت از بوى ناخوش سیب زمینی هاى گندیده. به علاوه، آنهایى که سیب زمینى بیشترى در کیسه خود داشتند از حمل این بار سنگین خسته شده بودند.

 

بعد از گذشت یک هفته، بازى بالاخره به پایان رسانده شد و فرزندها آسان شدند. معلّم از فرزندها سؤال کرد: «از اینکه سیب زمینیها را با خود یک هفته جابجا می کردید چه احساسى داشتید؟ » بچهها از اینکه مجبور بودند سیب زمینی هاى بدبو و سنگین را همه جا با خود ببرند شکایت داشتند.

 

آنگاه معلّم منظور اصلى خود از این بازى را این چنین توضیح داد: «این درست شبیه زمانی است که شما کینه آدمهایى که دوستشان ندارید را در دل خود نگاه میدارید و همه جا با خود میبرید. بوى بد کینه و نفرت، قلب شما را فاسد میکند و شما آن را همه جا همراه خود جابجا می کنید.

 

حالا که شما بوى بد سیب زمینی ها را فقط براى یک هفته قادر نبودید تحمل کنید پس چگونه میخواهید بوى بد نفرت را براى تمام عمر در دل خود تحمل کنید؟ » پس همیشه سعی کنیم کینه کسی رو به دل نگیریم بلکه به خوبیهای شخص بیشتر فکر بکنیم تا کینه ای از اون به دل بگیریم .

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال