میزان ضرر شرکت سامسونگ بخاطر موبایل نوت ۷ معلوم شد: ۵میلیارد دلار


با دیگران به اشتراک بگذارید

مقدار ضرر سامسونگ بخاطر گوشی نوت ۷ مشخص شد: ۵میلیارد دلار


تصویر و عکس مقدار ضرر شرکت سامسونگ بخاطر گوشی نوت 7 مشخص شد: 5میلیارد دلار

شرکت سامسونگ بخاطر انفجار گوشی های نوت ۷ مجبور به جمع آوری آنها شده و نقل میشود حدود ۵میلیارد دلار زیان دیده است.

ضرر ۵ میلیارد دلاری شرکت سامسونگ بخاطر گوشی نوت ۷

دندان لق را باید کشید و این کاری بود که سرانجام کمپانی کره ای بر سر نوت ۷ آورد.
بعد از اولین انفجارات نوت ۷ و اولین دعوت شرکت سامسونگ برای تعویض گوشی های معیوب ضرر ۲.۳ میلیارد دلاری رسماً تأیید شد و حالا با دعوت دوم نیز ضرر ۳ میلیارد دلاری نصیب کپی کاران کره ای شده است که درمجموع ۵.۳ میلیارد دلار ضرر را در بر می گیرد.

این رقم منهای پایین آمدن ارزش سهام کمپانی به حدود ۱۷ تا ۱۹ میلیارد دلار است که بدترین خاطره را در تاریخ گوشی های هوشمند تصویب کرده است.
راهکار آنی شرکت سامسونگ افزایش به فروش رسان گلکسی اس ۷ و اس ۷ اج است که در کنار رونمایی زودتر از موقع گلکسی اس ۸ قادر هست التیام بخش باشد.

«پارک جونگ-هون» از مدیریت دارایی های HDC به رویترز گفت اگرچه اس ۷ قادر هست شکاف نوت ۷ را از بین برد اما اصلی این است که با ورود اس ۸ چقدر از مردمان به شرکت سامسونگ اعتماد کنند؟ و تغییرات جدید را به عنوان محصول توسعه یافته تر قبول کنند؟

سپتامبر و به دنبال اولین انفجارها شرکت سامسونگ دعوت زد و ۲.۵ میلیون گوشی را جمع آوری کرده تا با باتری جدید آنها را تعویض کند اما انفجارات جدید نشان از مشکل عمیق تری داشت که باعث شد تا کمپانی کره ای دستور توقف تولید را برای همیشه صادر کند.
پیش تر برای فصل جولای-سپتامبر رقم ۷.۸ تریلیون وون (واحد پول کره) سود حدس زده شده بود که این رقم ۵.۲ تریلیون (۴.۶ میلیارد دلار) اعلام شد.

البته تأثیر مشکل نوت ۷ روی به فروش رسان سایر گوشی های شرکت سامسونگ هنوز مشخص نشده است و «کیم سونگ-سو» از کانون LS Asset Management دراین باره به رویترز گفت خوب ترین گوشی شرکت سامسونگ ضربه بزرگی به مارک کره ای وارد کرده و باید منتظر شد و دید سایر گوشی های ساخت شرکت سامسونگ چقدر از این ضربه تأثیر خواهند پذیرفت!

هفته گذشته ۷.۶ درصد از ارزش سهام شرکت سامسونگ در کره دوباره ارزش خود را از دست داد و تنها دیروز بود که دوباره ۱.۶ درصد رشد کرد اما بحران همچنان برای سهامداران ادامه دارد.
کانون Nomura Securities اعلام کرد شرکت سامسونگ از بابت نوت ۷ بیش از ۹.۵ میلیارد دلار ضرر می دهد و همچنین ۵.۱ میلیارد دلار سود نیز از این ماه تا پایان ۲۰۱۷ را از دست خواهد داد.

شرکت سامسونگ در جدیدترین تلاش برای جمع آوری نوت ۷ توصیه ۱۰۰ دلار تخفیف در ازای تعویض با گوشی جدید به انتخاب خود کاربر داده است اما نقل میشود هنوز بسیاری از کاربران نوت ۷ خود را روشن کرده و بهره میگیرند!
گقتنی است تا پایان سال۲۰۱۵ شرکت سامسونگ ۲۲.۵ درصد از بازار گوشی های هوشمند در دنیا را در اختیار داشته که این رقم برای اپل ۱۵.۹ درصد و برای مجموع هوآوی، لنوو و شائومی ۱۷ درصد اعلام شده است.

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال