مسافرت به مریخ موجب از بین رفتن مغز آدمیزاد می شود!


با دیگران به اشتراک بگذارید

سفر به مریخ باعث نابودی مغز انسان می شود!


تصویر و عکس مسافرت به مریخ باعث نابودی مغز انسان می شود!

براساس تحقیقات محققان مسافرت به مریخ قادر هست منجر به زیانهای مغزی و ذهنی شود.

خطر مسافرت به مریخ برای مغز انسان

نتایج مطالعات اخیر محققان نمایان میکند که مسافرت به مریخ زیانهای جبران ناپذیر مغزی و ذهنی برای فضانوردان را به همراه خواهد داشت.

فضا محل بسیار خطرناکی است و قرارگرفتن در معرض تابش های مرگبار مریخی قطعا باعث آسیب جدی مغزی شده و در نهایت زوال مغز و از دست دادن حافظه نصیب فضانوردان می شود.
محققان دانشگاه کالیفرنیا معتقدند که با توجه به برنامه کاری پیوسته و فشرده مسافران مریخ، احتمال این که فضانوردان تحت تاثیر تابش های مرگبار کیهانی و فشار کاری مضاعف از انجام وظایف خود طفره روند، بسیار زیاد است. در صورت نبود مهار این شرایط کل پروژه مسافرت به مریخ با درگیری اساسی مواجه می شود.

محققان با شبیه سازی میزان ذرات کیهانی در طول سه سال ماموریت انسان در مریخ دریافتند که ذرات حامله موجود در مریخ انرژی مشابه با ذرات کیهانی دارند و به راحتی از لایه محافظ فضاپیما عبور خواهند کرد.
در این امتحان مشخص شد که بخش جلو مغز که مسئول بر آن شوی، اجرا و حافظه بلند مدت است، بیشترین آسیب را بعد از ۶ ماه از شروع مسافرت نگاه خواهد کرد.

محققان با شبیه سازی شرایط تقریبی مریخ و انجام امتحان بر روی جانداران آزمایشگاهی دریافتند که شدت تابش در مریخ تا حدی زیاد است که باعث آسیب به شبکه نورون های مسئول انتقال اطلاعات شده و دستگاه مهار بدن را مختل کرده و در نهایت قدرت آموزش و هوش را کاهش و میزان عصبانیت را زیاد میکند.

دانشمندان سازمان فضایی ناسا نیز در حال انجام امتحان طولانی مدت بر روی اسکات کلی، فضانورد ایستگاه فضایی نگاه کن المللی در مدت ۳۴۰ روز هستند. هرچند که شرایط ایستگاه فضایی با مریخ قابل مقایسه نیست اما انتظار می رود نتایج این امتحان منجر به تولید مواد جاذب ذرات کیهانی و یا حتی داروهای محافظت از مغز شود.

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

تبلیغات