ماه هر ۸۱هزار سال جراحی چهره به عمل می آورد!


با دیگران به اشتراک بگذارید

ماه هر ۸۱هزار سال جراحی صورت انجام می دهد!


تصویر و عکس ماه هر 81هزار سال جراحی صورت به انجام میرساند!

براساس تحقیقات تازه ناسا, ماه هر ۸۱ هزار سال جراحی صورت به انجام میرساند!

جراحی صورت ماه

تحقیقات تازه ناسا نمایان کرده که ماه آنچنان در معرض بمباران سنگهای فضایی است که سطح آن هر ۸۱ هزار سال تحت یک فیس لیفت کامل (جراحی صورت) قرار می گیرد.
این ریختن که بر دو سانتی متر سطح غبار ماه تاثیر قرار میدهد، ۱۰۰ برابر بیشتر از تصورات پیشین رخ می دهد.

این تحقیق همچنین تخمین زده که سیارک ها و دنباله دارهایی که با سطح ماه برخورد می کنند، سالانه بطور میانگین ۱۸۰ دهانه تازه با قطر حداقل ۱۰ متر بوجود مییاورند.
این کشف کرده ها که در مجله نیچر انتشار داده شده، از تصاویر پیش و بعد به تصویب رسانده شده توسط مدارگرد معرفی ماه ناسا بدست آمده که از سال ۲۰۰۹ به نقشه برداری از این قمر طبیعی زمین مشغول است.

تیمی از محققان با مقایسه تصاویر یک ناحیه در فواصل وقتی منظم قادر بودند تعداد دهانه های برخوردی تازه را شمارش کرده و آن را با تمام سطح ماه مقایسه کنند.
این دانشمندان همچنین هزاران آشفتگی ظریف تر را در سطح دیدند که آن ها را خراش های ناشی از برخوردهای کوچولو تر ثانویه توصیف کرده اند که طی هزاران سال، لایه بالایی سطح ماه را بدون ایجاد دهانه به هم ریخته اند.

زمین نیز پیوسته در معرض سیارک ها و دنباله دارها قرار دارد اما با یک جو ضخیم محافظت شده است. روزانه بیش از صدها تن غبار و ذرات به اندازه دانه شن به سطح زمین می ریزند. حتی سنگ های فضایی با مساحت ۲۵ متر نیز در لایه های بالایی جو زمین سوخته و تجزیه می شوند.
اما جو بسیار نازک ماه تنها از حدود ۱۰۰ مولکول گاز و عنصر در سانتی متر مکعب برخوردار است. در مقایسه، جو زمین در سطح دریا از حدود ۱۰۰ میلیارد میلیارد مولکول در سانتی متر مکعب برخوردار است.

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال