رنگ موهای شیمیایی و پیامد آن برای جنین!


با دیگران به اشتراک بگذارید

رنگ موهای شیمیایی و عوارض آن برای جنین!

زیان به مادر و جنین

تورم پاها, خارش سطح پوست بدن مخصوصاً شکم, ترک خوردگی‌ها و… در زمان حاملگی تقریباً اجتناب ناپذیرند. اما برخی از کارها را می‌توان در این زمان به انجام نرساند و یا به تعویق انداخت تا خطرات کمتری ایجاد شوند.اگر موهایتان خاکستری شده‌اند و دوست ندارید پیرو افسرده به چشم بیایید، می‌توانید پروژه رنگ کردن موها را به سه ماهه دوم حاملگی موکول کنید چرا که کمتر به جنین زیان می‌رسد.به هنگام رنگ کردن نیز سراغ مواردی بروید که مواد شیمیایی کم‌خطری را به سطح پوست کف سرتان می‌رسانند.

نظر متخصصان در این رابطه چه چیزی است؟
برخی از رنگ‌های نیمه دائمی بسیار سالم‌تر و مطمئن‌تر از رنگ‌های دائمی برای خانم‌های باردار هستند.
طبق نظریه‌های پیشین این رنگ‌ها بدون شک به جنین زیان می‌رسانند چرا که مواد سرطان‌زا دارند و روی رشد طفل اثر می‌گذارند اما این روزها برخی از کارخانه‌ها کامیاب به تولید محصولاتی کم خطر شده‌اند که می‌توانند صدمات این مواد را به حداقل منتقل بکنند.

متخصصان می‌گویند بهتر است خانم‌هایی که خود مجبور به رنگ کردن موها می‌دانند، از رنگ‌های گیاهی بهره گیرند و در کنار آن نکات مطمئنی را بسیار رعایت کنند.رنگ موهای قدیم‌تر مواد شیمیایی تندتر و خطرناک‌تری داشتند و رابطه منطقی‌ نگاه کن آنها و ایجاد شدن نوعی سرطان در زمان حاملگی موجود بود.

تمام مواد شیمیایی سمی موجود در رنگ موها، از مواد سرطان‌زا هستند و باعث آسیب‌دیدگی ساقه مو می‌شوند. برای یک زن باردار این صدمات چندین برابر بیشتر می‌شوند چرا که به جنین نیز زیان می‌رسانند.به طور کلی یک مادر باردار نباید در هوایی نفس بکشد که کار این مواد انتشار شده‌اند. پروکسید هیدروژن و آمونیاک در ۳ ماه نخست حاملگی بسیار خطرناک هستند.

برخی از مواد شیمیایی باعث بروز برخی نارسایی‌های ژنتیکی در جنین می‌شوند. مطابق تحقیقات به عمل آمده در سال ۱۹۹۸ این رنگ موها احتمال بروز نارسایی قلبی را تا حدود ۳ درصد در جنین افزایش می‌دهند.حتی مقدار بسیار کمی از مواد شیمیایی موجود در رنگ‌ها می‌تواند به جنین برسد. اما با وجود تمام این توصیه‌ها برای منع مصرف رنگ مو در این زمان باز هم عده‌ای تمایل به مصرف آنها دارند و به دنبال راههای کم خطرتر هستند.
 
چرا نباید در زمان حاملگی از رنگ‌ موها بهره گیرید؟
آنها سرشار از مواد شیمیایی گوناگون هستند. که اغلب آنها از سرطان‌زاهای فعالی هستند. نفس کشیدن در هوای آنها نیز مفید است.
– باعث بروز آرتریتیس رماتیسمی می‌شوند.
– تحمل درد آرتریتیس رماتیسمی برای همه دردآور است اما باید آگاهی بدارید که این رنگ‌های شیمیایی، احتمال ابتلا و بروز آنها را افزایش می‌دهند.

– رنگ‌ موهای تیره‌تر بسیار خطرناک‌تر هستند.
– باعث افزایش احتمال بروز سرطان در جنین می‌شوند.
– باعث افزایش احتمال بروز سرطان در مادر می‌شوند. سرطان‌هایی از قبیل سرطان مثاله و سرطان سیستم لنفاوی

نکات اصلی
اگر علیرغم این توصیه‌ها باز هم تمایل به مصرف رنگ‌های مو در زمان حاملگی دارید، بهتر این نکات را مورد توجه گذارید:
به مواد تشکیل دهنده‌شان بیشتر دقت دارید
شاید شما نیز تا به حال شنیده‌‌اید که مواد رنگ کننده گیاهی سالمتر و بی‌خطرترند، اما حتی در رابطه با آنها نیز باید جوانب احتیاط را رعایت کنید. پیش از تهیه کرد حتما دقت نمایید. که آیا واقعا گیاهی و طبیعی هستند.
برخی از مواد گیاهی حاوی ترکیبات شیمیایی مشابه هستند مثل فینل دیامین P دی‌هیدراکسی بنزن و آمینوفنول که اغلب در تمام رنگ‌های دائمی و نیمه دائمی کشف کرد می‌شوند.

حنای خالص و ناب خوب ترین انتخاب است
حنای خالص جزو رنگ‌های گیاهی نیمه دائمی است و سالیان سال است که در فرهنگ‌های گوناگون به کار می‌رود. با آن که در سال‌های گذشته بسیار مورد توجه خانم‌ها بود اما در طی چندین سال اخیر، توجه کمتری به آنها می‌شود چرا که اغلب مردمان رنگ نارنجی حنا را دوست ندارند.
برخی از انواع حناها که این روزها تولید می‌شوند و تنوع رنگی دارند نیز حاوی مواد و ترکیبات شیمیایی و خطرناک هستند. در طول زمان حاملگی از مصرف حنا روی سطح پوست‌تان پیش گیری کنید و اگر اگر تصمیم گرفته‌اید موهایتان را با حنا رنگ کنید از حنای صد در صد طبیعی و خالص بهره گیرید.

به نکات مطمئنی دقت دارید
– این که در زمان حاملگی حس خوبی داشته باشید و از خودتان راضی باشید؛ بسیار خوب است. رنگ کردن موها به اغلب خانم‌ها حس خوبی می‌دهد. اگر اگر نمی‌توانید به مدت ۹ ماه خود را از این حس خوب محروم کنید، بهتر است رعایت نکات مطمئنی در این زمینه را اصلا نادیده نگیرید تا خطرات ناشی از آنها به حداقل برسد.
 
– پیش از کاربرد رنگ‌ها به دستورالعمل‌‌شان دقت دارید.
– از رنگ‌های با کیفیت بهره گیرید و به دنبال مارک های کم هزینه قیمت نباشید.
– حتما در ضمن رنگ کردن دستکش به دست داشته باشید.
– رنگ را روی ساقه‌‌های مو بمالید نه کف سر تا رنگ وارد جریان خون‌تان نشود.
– از رنگ مو برای رنگ کردن مژه‌ها و ابروها بهره نگیرید چرا که امکان می دارد باعث بروز عفونت و تورم شود.
– قرار ندهید رنگ مو برای مدت زمان طولانی روی موهایتان بماند و در فضای باز موهایتان را رنگ کنید مکانی که هوا به خوبی جریان دارد.

– کف سر خود را پس از رنگ کردن خیلی خوب و دقیق بشوئید.
– در ضمن رنگ کردن موها نه چیزی بخورید و نه چیزی بنوشید چرا که خطر وارد شدن مواد شیمیایی در بدن جنین افزایش می‌یابد.
– اما با وجود تمام این توصیه‌ها باز هم ضروری است به دلیل داشته باشید که تا حد امکان در سه ماه نخست حاملگی از رنگ مو بهره نگیرید.

زندگی انلاین

—————————————————-

مطلب از : فرزاد خ.

دانستنی های زناشویی در بخش ازدواج و زناشویی سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

گفت مگر ز لعل من بوسه نداری آرزو
««« »»»
مردم از اين هوس ولی قدرت و اختيار کو

رنگ موهای شیمیایی و پیامد آن برای جنین!

TT / 116 — TP / 12%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال