وقتی مردی به شما میگوید عاشقتم،در اصل به چه ایده میکند؟ (۲ عکس)


با دیگران به اشتراک بگذارید

وقتی مردی به شما میگوید دوستت دارم،در اصل به چه فکر میکند؟

عکس شماره ۱ ⇩

عکس زمانی فوت شدی به شما نقل می کنید دوستت دارم،در اصل به چه می اندیشد؟

دوست داشتن کسی یعنی احساساتتان را به او وصل کنید

واژه‌ی «عشق» شکل‌ها و مفهوم‌های گوناگونی به خود می‌گیرد. از نگاشتن عاشقتم‌های عادی در پیام‌هایی که به دوستانتان می‌دهید تا عشقی که به اعضای خانواده‌تان دارید، عشقی که خوب ترین دوستتان دارید و یک عشق بسیار بسیار عمیق‌تر و صمیمانه‌تر به امکان می دارد به یک نفر از جنس مخالفمان داشته باشیم. نوع عشقی که از هیچ راهی به جز دیدن در چشمان طرف مقابل و نقل کردن «دوستت دارم» نمی‌توانید ابرازش کنید.

زمانی فوت شدی به نقطه‌ای می‌رسد که احساسش را برای فرزند موردعلاقه‌اش ابراز می‌کند، معانی ضمنی فرق می داری با آن همراه خواهد بود. لغات به تنهایی فقط لغات هستند، چیزی که به آنها معنا و مفهوم می‌دهد، تعهدی است که آن مرد پس از نقل کردن آن لغات می‌پذیرد.

نشاط و خوشبختی تو خوشبختی من است

دوست داشتن کسی یعنی احساساتتان را به او وصل کنید. یعنی در شادی‌اش سهیم باشید و برای این که بتواند با درد و غصه‌هایش کنار بیاید از قدرت خودتان به او بدهید. همانطور که رابرت ای. هایلاین می‌گوید، «عشق وضعیتی است که در آن خوشبختی طر‌ف‌ مقابل برایتان لازم و لازم می‌شود.»

فکر می‌کنم کامل و ایدآلی، هرچند می‌دانم که نیستی

مطمئناً هیچکس کامل نیست. زمانی فوت شدی خانمی را واقعاً دوست داشته باشد، همه چیز درمورد آن زن برای او زیبا می‌شود. و نه فقط خوشگلی ظاهری، حتی طریقه قدم زدن و صحبت کردن او برایش گیرا می‌شود. این مرد می‌داند که این زن هم نقص‌هایی دارد ولی برایش اهمیتی نمی دارد چون عشق یعنی بدی‌های آن فرد را هم در کنار خوبی‌هایش بپذیرید.

حرف‌هایم را با عمل به تو ثابت می‌کنم

همانطور که «دوستت دارم» فقط لغت هستند، قول‌ها و وعده‌ها هم چنانچه عملی نشوند چیزی جز کلماتی نیستند به زبانتان آمده‌اند. مرد عاقل می‌داند کسی که به وعده‌های خود عمل نمی‌کند شایسته احترام نیست، کسی شایسته احترام است که به قول‌های خود وفا کند.

من به تو احترام می‌گذارم

هیچوقت نمی‌توانید عاشق کسی شوید که احترامی برای او قائل نیستید. زمانی کسی را واقعاً دوست دارید، احترام شما به او بیشتر و عمیق‌تر خواهد شد. شما به افکار، احساسات و نظرات او احترام می‌گذارید. در تصمیم‌گیری‌هایی که روی هر دو شما اثر دارد حتماً اینها را در نظر می‌گیرید. و اصلی تر این که، هیچوقت طوری که اعتماد بینتان را خدشه‌دار کند رفتار نمی‌کنید.

من به تو اعتماد دارم

یک وجه بسیار مهم دیگر عشق اعتماد است. نقل‌قولی وجود دارد که می‌گوید، «عشق یعنی به طرفتان قدرت برطرف کردن خودتان را بدهید ولی اعتماد داشته باشید که او اینکار را نمی‌کند.» اعتمادی که همراه با عشق می‌آید فقط به این معنی نیست که مطمئن باشید او به شما خیانت نمی‌کند. اعتماد به این است که او هم همان تعهدات را نسبت به شما دارد.اعتمادی که باعث می‌شود بتوانید در روزهای سختی به او تکیه کنید و برعکس. اعتمادی که می‌گوید او با شما صادق است و شما هم همینطور.

عکس شماره ۲ ⇩عکس زمانی فوت شدی به شما نقل می کنید دوستت دارم،در اصل به چه می اندیشد؟

عشق فقط یک لغت نیست، فقط یک اسم نیست، یک فعل است

از هیچ تلاشی بخاطر تو فروگذار نمی‌کنم

عشق فقط یک لغت نیست، فقط یک اسم نیست، یک فعل است. برای این که واقعاً موجود موجود باشد باید عملی شود. نیاز به تلاش دارد. نیاز به پشتکار دارد. در نسل ما عشق ما را یاد آتش‌بازی می‌اندازد. عکس و تصویری بسیار زیبا و گیرا ولی غیرقابل پیش‌بینی و بسیار کوتاه در ذهنمان ایجاد می‌کند. چیزی که فقط خاطره‌اش در ذهن‌هایمان می‌ماند.

نسل قدیمی‌تر آتش روشن می‌کردند. آتش آنها با یک شعله بسیار کوچولو شروع می‌شد و کم‌کم زبانه می‌کشید و بزرگ و بزرگ‌تر می‌شد. انسان عاقل تلاشی که برای بزرگ کردن و نگه داشتن آن شعله لازم است را درک می‌کند.

هر اتفاقی هم که بیفتد، من کنارت هستم

عاشق کسی بودن و به او تعهد داشتن به این معنی نیست که فقط در خوشی‌ها کنار او باشید. این یک کار پاره‌وقت نیست. یا هستید یا نیستید. این یعنی هم روزهای آفتابی کنارش باشید و هم در روزهای بارانی چتر روی سرش شوید. زمانی بیمار است از او مراقبت کنید، زمانی نیاز دارد مددش کنید و معضلات زندگی را با هم و در کنار هم قبل ببرید.

تعهد اصلاً ساده نیست. تعهد یعنی روی تمام گفته‌هایتان بایستید، حتی چنانچه مدت زیادی از نقل کردن آنها گذشته باشد.

می‌توانم آینده‌ام را با تو تصور کنم

زمانی فوت شدی عاشق خانمی می‌شود، زندگی‌اش دیگر فقط برای خودش نیست. من و تو دیگر تبدیل به ما می‌شود و زمانی شروع به اندیشیدن درمورد آینده‌اش می‌کند، او را کنار خود می‌بیند. عاشق یک زن شدن یعنی بتوانید زندگی‌تان را با تمان لذت‌هایش با او متصور شوید.

نمی‌دانم واقعاً زندگی بدون تو به چه صورت خواهد بود

امکان می دارد زمانی یک پیام محبت آمیز از طرف او دریافت می‌کنید این فکر به سراغتان بیاید یا زمانی دست در دست هم خیابان‌ها را طی می‌کنید. امکان می دارد یکدفعه به ذهنتان خطور کند که واقعاً زندگی‌تان قبل از این که این زن وارد آن شود به چه صورت بوده است. البت خیلی خوب است که هرازگاهی نگاهی به گذشته داشته باشیم و از تجربیاتمان درس بگیریم ولی با حضور این فرد در زندگی‌تان به یکباره تمام توجهتان فقط و فقط معطوف به آینده‌تان با او خواهد شد.

گذشته‌ات هیچ اهمیتی برای من ندارد، فقط می‌خواهم آینده‌ات من باشم

بلوغ به ما می‌آموزد که همه ما گذشته‌ای داشته‌ایم که بخش‌هایی از آن امکان می دارد بهتر از گذشته دیگران بوده باشد. مورد اینجاست که بااینکه ما همیشه گذشته‌مان را به دنبال خود می‌کشیم، قرار نیست آن گذشته تعریف‌کننده ما باشد. و زمانی کسی را دوست داریم، مطمئناً گذشته او هم تعریف‌کننده او نخواهد بود. ما شروع به ساختن جهان خودمان با این فرد می‌کنیم. خاطرات خودمان، سنت‌های خودمان، زندگی خودمان با همدیگر.

متوجه می‌شویم که کسی که او بوده است، کسی نیست که الان هست. البته اشکالی ندارد که هر ازگاهی نگاهی به پشت سر بکنیم ولی چنانچه قرار باشد برای مدتی طولانی روی آن متمرکز شوید، مطمئناً به هم خواهید ریخت.

عشق به هیچ سختی‌ و معضلی فکر نمی‌کند، تا بالاتر از توان و قدرت خود تلاش می‌کند و هیچ بهانه‌ای برای غیرممکن‌ها نمی‌آورد چون همه چیز را برای خود قانونی و ممکن می‌داند. — توماس کمپیس

______________________

گردآوری از: پرويز ظ.

دانستنی های زناشویی در بخش ازدواج و زناشویی سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

دوستان عيب نظربازی حافظ مکنيد
««« »»»
که من او را ز محبان شما می‌بينم

وقتی مردی به شما میگوید عاشقتم،در اصل به چه ایده میکند؟ (۲ عکس)

TT / 134 — TP / 13%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال