تفاهم نامه همکاری فضایی بین مرکز ملی فضایی و دانشگاه تهران منعقد شد


با دیگران به اشتراک بگذارید

تفاهم نامه همکاری فضایی بین مرکز ملی فضایی و دانشگاه تهران منعقد شد

خبرگزاری فارس: تفاهم‌نامه همکاری فضایی نگاه کن مرکز ملی فضایی و دانشگاه تهران منعقد شد

تفاهم‌نامه همکاری فضایی نگاه کن مرکز ملی فضایی و دانشگاه تهران با حضور رئیس مرکز ملی فضایی و معاون پژوهشی دانشگاه تهران منعقد شد.

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری فارس به نقل از مرکز روابط عمومی و خبر دهی معاونت علمی و تکنولوژی ریاست جمهوری، تفاهم‌نامه همکاری فضایی نگاه کن مرکز ملی فضایی و دانشگاه تهران با حضور منوچهر منطقی رئیس مرکز ملی فضایی کشورمان و محمد رحیمیان معاون پژوهشی دانشگاه تهران با هدف ایجاد و گسترش همکاری‌های تعلیمی و پژوهشی در حوزه سنجش از راه دور منعقد شد.

در نشست امضای تفاهم‌نا‌مه همکاری رئیس مرکز ملی فضایی کشورمان، گفت: با توجه به این که ماموریت مرکز ملی فضایی کشورمان هماهنگی و سیاست قرار دهی نگاه کن تمام نهادهای مربوط به فضا در کشور است، این تفاهم‌نامه نیز در همین راستا و برای مشارکت بیشتر دانشگاه تهران در حوزه فضایی تدوین شده است.

وی اضافه کرد: تقریبا همه دانشگاه‌ها در حوزه فضایی ورود کرده‌اند و فقط دانشگاه تهران است که با موجود بودن پتانسیل بالا از نظر امکانات و نیروی انسانی هنوز چندان وارد فعالیت‌های فضایی نشده است که امیدواریم با انعقاد این تفاهم‌نامه مشارکت دانشگاه تهران در این حوزه افزایش کشف کند.

به نقل کرده منطقی، مرکز ملی فضایی در این تفاهم‌نامه به دنبال این است که یک پروژه اساسی و بزرگ در حوزه فضایی را نگاه کن نهادهای مرتبط فضایی و دانشگاه تهران اجرا کند که این پروژه بزرگ، تشکیل کانون پژوهشی مشترک است که کاربردهای زیادی در حوزه فضایی خواهد داشت.

 رئیس مرکز ملی فضایی کشورمان تصریح کرد: در صورت تشکیل کانون پژوهشی مشترک فضایی نگاه کن مرکز ملی فضایی و دانشگاه تهران، این دانشگاه تبدیل به مرجعی برای فعالیت‌های فضایی می‌شود؛ زیرا این دانشگاه بسیار جامع بوده و می‌تواند بسیاری از علوم و فناوری‌های حوزه فضایی کشور را پوشش دهد.

منطقی با اشاره به این که برخلاف تصورات موجود، کاربری‌های فضایی تنها به کاربری‌های تخصصی محدود نمی‌شود، گفت: کاربری‌های عمومی فضایی را نباید نادیده گرفت و باید از امکانات فضایی در حوزه های عمومی مانند اورژانس، محیط زندگی کرد، پلیس، خدمات فنی و پژوهشی نیز بهره گیریم و کاربردهای حوزه فضایی را گسترده‌تر کنیم.

وی اضافه کرد: از دیگر ماموریت‌های کانون پژوهشی، اقدامات ترویجی، پژوهشی و تعلیمی است که در نوشته تفاهم‌نامه در این زمینه نیز توضیحاتی ارائه شده است.

* بهره گیری از ظرفیت‌های علمی دانشگاه تهران در حوزه فضایی

محمد رحیمیان، معاون پژوهشی دانشگاه تهران نیز در ادامه این نشست، گفت: مهم‌ترین هدف این تفاهم‌نامه بهره گیری از پتانسیل این دانشگاه برای گسترش موضوعات حوزه فضا در کشور است تا از پتانسیل‌های علمی موجود این دانشگاه خوب تر بهره گرفته شود.

وی اضافه کرد: تاسیس کانون پژوهشی مشترک نگاه کن مرکز ملی فضایی و دانشگاه تهران یک اقدام خوب و بزرگ است و امیدواریم این کانون منشا خدمات مفیدی برای کشور شود.

به نقل کرده رحیمیان، این تفاهم‌نامه می‌تواند اقدامات فضایی دانشگاه را سیستماتیک کرده و همه بخش‌های مرتبط با این حوزه را درگیر فعالیت‌های فضایی کند.

——————————–

مطلب از : بهرام ت.

دانشگاه در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

تا در ره پيری به چه آيين روی ای دل
««« »»»
باری به غلط صرف شد ايام شبابت

تفاهم نامه همکاری فضایی بین مرکز ملی فضایی و دانشگاه تهران منعقد شد

TT / 68 — TP / 14%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال