سهم قابل توجه کشور چین در تولید ضایعات وارد شدن سالانه ۸ میلیون تن پلاستیک به دریاها


با دیگران به اشتراک بگذارید

سهم قابل توجه چین در تولید ضایعات ورود سالانه ۸ میلیون تن پلاستیک به دریاها

تصویر و عکس سهم قابل توجه چین در تولید ضایعات		ورود سالانه 8 میلیون تن پلاستیک به دریاها
سیناپرس: بر اساس پژوهش های انجام شده ، سالانه بیش از هشت میلیون تن زباله های پلاستیکی در دریاها و اقیانوس های دنیا ریخته می شود که این موضوع تاثیر نامطلوبی در زندگی گونه های گیاهی و جانداری دریاها دارد . در این میان سی درصد زباله های فوق توسط چین تولید می شود.

گروهی از پژوهشگران و اقیانوس معرفی کن آمریکائی با انجام یک پروژه تحقیقاتی به مطالعه تاثیرات زندگی کرد محیطی فعالیت بشر در دریاها توجه کردند . در گزارش نهائی این تیم پژوهشی که در مجله علوم Science magazine انتشار داده شد ، اعلام شده است که سالانه بیش از ۸ میلیون تن زباله های پلاستیکی توسط انسان به دریاها ریخته می شود که این موضوع قادر هست تاثیرات مخربی در محیط زندگی کرد گونه های گیاهی و جانداری موجود در دریاها و اقیانوس ها داشته باشد .

 بر اساس آمارهای ارائه شده توسط این پژوهشگران ، بشر به طور متوسط در طول سال ۲۷۵ میلیون تن زباله پلاستیکی تولید می کند که از این میزان ، ۳ درصد آن ها به دریاها و اقیانوس ها ریخته می شوند .

 بر اساس آمارهای ارائه شده توسط این پژوهشگران ، بشر به طور متوسط در طول سال ۲۷۵ میلیون تن زباله پلاستیکی تولید می کند که از این میزان ، ۳ درصد آن ها به دریاها و اقیانوس ها ریخته می شوند .

این میزان انبوه از زباله های پلاستیکی که در دریا ریخته می شود سبب شده است تا سواحل گوناگونی در سر تا سر دنیا با پدیده تجمع زباله های پلاستیکی رو به رو شوند .

بر اساس اعلام اجلاس علوم دریائی در مساچوست کشور آمریکا ، این روند تولید زباله ورهاسازی آن در دریاها در سال جاری رشد بیشتری داشته و احتمال دارد به میزان ۹ میلیون تن در سال برسد . توصیه کارشناسان برای رفع این مشکل ، سرمایه گذاری در حوزه بازیافت ضایعات پلاستیکی از سوی  کشور های مختلف دنیا و به مخصوص کشورهای توسعه یافته است که قادر هست با جمع آوری این ضایعات پلاستیکی از دریاها ، علاوه بر سوداوری ، محیط زندگی کرد دریائی را نیز از بحران نجات دهد .

از سوی دیگر پژوهشگران چینی با بررسی های خود به این نتیجه رسیده اند که کشور چین به تنهائی بیش از سی درصد زباله های پلاستیکی موجود در دریاها را تولید و در اقیانوس ول میکند . با این حساب باید نام این کشور را به عنوان نخستین مقصر ناپاکی محیط زندگی کرد دریائی و اقیانوسی در دنیا به تصویب رساند . بر اساس این آمار ، سایر کشورهای تولید کننده زباله های پلاستیکی در دریا عبارتند از : اندونزی ، فیلیپین ، ویتنام ، سری لانکا ، تایلند ، مصر ، مالزی ، نیجریه و بنگلادش .

این موضوع از این منظر شایان اهمیت است که فرهنگ سازی و اخذ سیاست های زندگی کرد محیطی از سوی دولت کشورهای نام برده قادر هست تاثیری به سزا در بهبود شرایط بحرانی فوق داشته باشد . در خاتمه باید عنوان کرد که در این فهرست ، مجموع کشورهای اتحادیه اروپا در رده هجدهم و کشور آمریکا در رده بیستم قرار دارند .

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال