ساماندهی کارگروه علوم تربیتی برای بازنگری در برنامه های کارشناسی ارشد


با دیگران به اشتراک بگذارید

ساماندهی کارگروه علوم تربیتی برای بازنگری در برنامه های کارشناسی ارشد

رئیس کارگروه علوم تربیتی شورای تغییر و ارتقای علوم انسانی با اشاره به ایجاد سامانه تازه بازنگری در برنامه های کارشناسی ارشد، از رؤسای دانشکده های علوم تربیتی درخواست به منظور بهره گیری از تهیه کند جمعی، برنامه های تدوین و بازنگری شده را در اختیار این کارگروه گذارند.

تصویر و عکس ساماندهی کارگروه علوم تربیتی برای بازنگری در برنامه های کارشناسی ارشد

به گزارش روز یکشنبه ایرنا، محسن ایمانی درخصوص فعالیت ها و مصوبات اخیر این کارگروه با اشاره به ارائه برنامه کارشناسی رشته علوم تربیتی به وزارت علوم اضافه کرد: برنامه دوره کارشناسی که با مشارکت حدود ۸۰ استاد دانشگاه و در موارد متعددی نکته بازنگری قرار گرفته و این بازنگری نیز به درازا کشیده بود، سرانجام با چهار زمینه مدیریت تعلیمی، کودکان و نیازهای مخصوص، قبل دبستانی و دبستانی و فناوری تعلیمی به وزارت علوم منعکس شد.
وی درخصوص اینکه آیا برنامه تازه در سال تحصیلی جاری اعمال شده و الزامی در این نکته موجود بوده؟ نقل کرد: ابلاغ وزارت علوم به معنای الزام است، اما چنانچه این ابلاغ وقتی صورت گرفته باشد که دانشگاه ها برنامه سال تحصیلی خود را بسته باشند، طبیعتاً امکان اجرای آن موجود نبوده است، اما تصور من این است که زمان ابلاغ وقتی بوده که دانشگاه ها این امکان را داشته اند.
رئیس کارگروه علوم تربیتی شورای تغییر و ارتقای علوم انسانی با اشاره به رفتن فعالیت های کارگروه در سال جاری به سوی بازنگری در سرفصل های کارشناسی ارشد، نقل کرد: کمیته های فرعی را برای برنامه ریزی و بازنگری رشته های موجود کارشناسی ارشد سامان داده و مسئولین کمیته ها برای تعیین اعضا مشخص شده است.
وی اضافه کرد: مبنا را بر این گذاشته ایم که کسانی در کمیته ها حضور یابند که در بر می داری تجربه تدریس در مقطع کارشناسی ارشد، در بر می داری رتبه دانشیاری به بالا و صاحب مقالات و تجربه ای باشند که دلالت بر سطح علمی بالای آنان داشته باشد و در مجموع قادر باش از نظرات سنجیده شان در ابعاد گوناگون بهره برد.
ایمانی با بیان اینکه تلاش داریم در دوره تازه فعالیت حتی الامکان دانشگاه های بیشتری در تدوین و بازنگری برنامه ها سهیم باشند، بیان کرد: چنانچه دانشگاه ها در حال اجرای برنامه هایی در مقطع کارشناسی ارشد هستند که خود در چندین سال اخیر تدوین و یا بازنگری کرده اند، این برنامه ها را در اختیار ما نیز گذارند.
به گزارش روابط عمومی شورای مناسب انقلاب فرهنگی، رئیس کارگروه علوم تربیتی شورای تغییر و ارتقای علوم انسانی اضافه کرد: این ایجاب خواهد کرد که بازنگری های کارگروه بر مبنای آخرین دیزاینهای صورت گرفته انجام شود و نه برنامه هایی که رحلت کرده بوده و در حال حاضر اساساً اجرا نمی شود.
وی حین فراخوان از مدیران گروه ها و رؤسای دانشکده های علوم تربیتی در سر تا سر کشور برای مشارکت در این موضوع و پیشبرد کار با تهیه کند جمعی، عنوان کرد: چنانچه ما برنامه های تازه دانشگاه ها را در اختیار داشته باشیم چه بسا آن چه را کمیته ها دنبال می کنند قبل از این توسط همکاران در دانشگاه ها مطرح و اعمال شده باشد و ما قادر هستیم با بهره از این نقطه نظرات و طراحی ها، کار را با سرعت تر جلو ببریم.


-با نظرات خود به ما در پيشرفت خدمات به شما، کمک کنيد-

تهیه کننده: سينا ف.

دانشگاه در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

آن که تاج سر من خاک کف پايش بود
««« »»»
از خدا می‌طلبم تا به سرم بازآيد

ساماندهی کارگروه علوم تربیتی برای بازنگری در برنامه های کارشناسی ارشد

TT / 81 — TP / 16%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال