http://www.webiruni.ir/uploads/qt6c60h3v17rpqhcvz1olirx02snnio4.jpg http://www.webiruni.ir/uploads/qu2k3pw281p5ov5hwlsxd07x37w8nzgb.jpg

سریال تلوزیونی هایی که آبروی تلویزیون را در ماه محرم تهیه کردند (۸ عکس)

سریال تلوزیونی هایی که آبروی تلویزیون را در ماه محرم تهیه کردند (۸ عکس)

با دیگران به اشتراک بگذارید

سریال هایی که آبروی تلویزیون را در ماه محرم خریدند

«مختارنامه» از سری پروژه‌های الف مخصوص تلویزیون، قیام خونین مختار ثقفی را که به بهانه خونخواهی امام حسین(ع) و اصحاب عاشورا پاگرفته است، به تصویر می‌کشد. فیلمبرداری سریال ۲۰ میلیاردی « مختارنامه» از سال ۸۳ کلید خورد و تا سال ۸۸ در شهر‌هایی چون تهران، قزوین، تاکستان، آبادان و… ادامه داشت و…
تصویر و عکس شماره ۱ ⇩
تصویر و عکس سریال هایی که آبروی تلویزیون را در ماه محرم تهیه کردند
هنر اثرگذار ترین ابزار برای پیشبرد امر فرهنگی و ذهنیت سازی است، از همین رو توجه به هنر آئینی و گسترش آن در رسانه های فراگیری چون سینما و تلویزیون از درجه اهمیت فراوانی برخوردار است، فرهنگ عاشورا نمونه هایی کامیابی در عرصه ی تصویر داشته که فهرستی از آن در زیر می آید.
کلکسیون تلویزیونی «شب دهم»
تصویر و عکس شماره ۲ ⇩تصویر و عکس سریال هایی که آبروی تلویزیون را در ماه محرم تهیه کردند
بی‌شک، حسن فتحی یکی از خوب ترین و ماندگارترین آثار تلویزیونی برای ماه محرم را ساخته است. مجموعه‌ای که به‌نوعی سردمدار سریال‌های محرمی است.

«شب دهم» داستان سربه‌راه شدن است. حیدر خوشمرام جوان پرشروشور کوچه‌پس‌کوچه‌های پایین‌شهر، دلباخته شاهزاده قجری می‌شود. عشقی که برای وصالش باید شرط شاهزاده زن را جامه‌عمل پنهان بکند و در اوج حکومت ارتشی ۱۰ شب تعزیه به‌پا کند.

حسین کمک و کتایون ریاحی، دو عاشق سریال «شب دهم» در کنار ثریا قاسمی، رویا تیموریان، پرویز پورحسینی، پرویز فلاحی‌پور، اکرم محمدی و… ایفای نقش می‌کنند.

کلکسیون تلویزیونی «وفا»
تصویر و عکس شماره ۳ ⇩تصویر و عکس سریال هایی که آبروی تلویزیون را در ماه محرم تهیه کردند

سال ۸۵ بود که محمدحسین لطیفی، همزمان با دهه اول محرم آنتن شبکه سه سیما را با سریال «وفا» تسخیر کرد.

«وفا» روایتگر فرازونشیب‌های عشق فرزندی یهودی به فرزندی مسلمان، به‌نام وفا، ساخته‌وپرداخته ذهن علیرضا افخمی و سیدسعید رحمانی است.
داستان با داستان حضور جاسوسی از اسرائیل در کشورمان و اتهام به ژوبین (پسر یهودی)، آغاز می‌شود و با روایت داستان عشق وی به دختر مسلمان لبنانی ادامه پیدا می‌کند.

«وفا» جزو آثاری بود که پوریا پورسرخ را بیش‌ازپیش به مردمان شناساند. هانیه توسلی،پوریا پورسرخ، فرهاد قائمیان، فرهاد اصلانی از هنرپیشگان این کلکسیون تلویزیونی بودند.

کلکسیون تلویزیونی «مسافرت سبز»
تصویر و عکس شماره ۴ ⇩تصویر و عکس سریال هایی که آبروی تلویزیون را در ماه محرم تهیه کردند
محمدحسین لطیفی در حکم کارگردان و مجید اوجی به‌عنوان تهیه‌کننده، سال ۸۰ «مسافرت سبز»؛ عاشقانه‌ای متفاوت در حال‌وهوای محرم را به شبکه سوم سیما بردند.

دنیل وسبرگ؛ پسر ایرانی‌الاصل، پس از سال‌ها زندگی در آلمان با پی‌بردن به رازی، برای یافتن خانواده عمده خود راهی کشورمان می‌شود و همین داستان هایی را رقم می‌زند که «مسافرت سبز» آن را روایت می‌کند.

لطیفی برای ساخت این کلکسیون تلویزیونی از حضور بهترین‌هایی چون، امین تارخ، پارسا پیروزفر، لادن مستوفی، آزیتا حاجیان و…استفاده کرد.

کلکسیون تلویزیونی «معصومیت نابود شده»
تصویر و عکس شماره ۵ ⇩تصویر و عکس سریال هایی که آبروی تلویزیون را در ماه محرم تهیه کردند

داوود میرباقری براساس قصه‌ای از حسن میرباقری و محمد بیرانوند، «معصومیت از دست رفته» را نمایش داد و در بهار سال ۸۲ در شبکه سه به نمایش قرار داد .

«معصومیت نابود شده» روایتگر تاروپود زندگی شوذب؛ یار امام علی(ع) است که در دوراهی عشق به ماریا نصرانی؛ همسرش و حمیرا؛ دختر یهودی و فریبکار، گرفتار می‌شود و داستان آنچنان پیش می‌رود که شوذب دل به عشق حمیرا می‌بندد و راهی سیستم خلافت امویان می‌شود.

سارا خوئینی‌ها با درخشش در این کلکسیون تلویزیونی، قادر بود جایزه خوب ترین بازیگر زن در فستیوال تلویزیونی سال ۸۴ را از آن خود کند.

امین تارخ، فریبا کوثری ٬سارا خوئینی‌ها، امین زندگانی،حدیث فولادوند و داریوش فرهنگ از هنرپیشگان این کلکسیون تلویزیونی تاریخی بودند.

کلکسیون تلویزیونی «مختارنامه»
تصویر و عکس شماره ۶ ⇩تصویر و عکس سریال هایی که آبروی تلویزیون را در ماه محرم تهیه کردند

داوود میرباقری کارگردان و محمد بیرانوند و حسن میرباقری در جایگاه نگارنده، سه راس مثلث سریال «معصومیت نابود شده»، پس از موفقیت این کلکسیون تلویزیونی به بهانه ساخت سریال «مختارنامه» برای چندمین‌بار کنار هم قرار گرفتند.

«مختارنامه» از سری پروژه‌های الف مخصوص تلویزیون، قیام خونین مختار ثقفی را که به بهانه خونخواهی امام حسین(ع) و اصحاب عاشورا پاگرفته است را به تصویر می‌کشد.

فیلمبرداری سریال ۲۰ میلیاردی « مختارنامه» از سال ۸۳ کلید خورد و تا سال ۸۸ در شهر‌هایی چون تهران، قزوین، تاکستان، آبادان و… ادامه داشت و سرانجام در پاییز ۸۹ آنتن شبکه اول سیما را از آن خود کرد.

کلکسیون تلویزیونی «بانو»
تصویر و عکس شماره ۷ ⇩تصویر و عکس سریال هایی که آبروی تلویزیون را در ماه محرم تهیه کردند
کلکسیون تلویزیونی «بانو» به کارگردانی فرید سجادی‌حسینی در سال ۸۷ از شبکه سوم سیما انتشار داده شد .
بانو یا همان ملک خاتون که به دشنام و به‌خاطر بروز مشکلاتی از شهر خود مهاجرت کرده حالا پس از ۲۰ سال برای احقاق حقش به کاشانه خود برگشته است و در این میان زندگی‌اش با داستان‌هایی گره می‌خورد.

بانو، فریبا کوثری است و داریوش ارجمند، ساره بیات، کاوه خداشناس، شهاب کسراییان و زهرا سعیدی دیگر هنرپیشگان این کلکسیون تلویزیونی بودند.

کلکسیون تلویزیونی «پریدخت»
تصویر و عکس شماره ۸ ⇩تصویر و عکس سریال هایی که آبروی تلویزیون را در ماه محرم تهیه کردند

«پریدخت» سامان مقدم، قصه فرزندی است مانده بر سر دوراهی عشق نادر و نصرت، عشقی که تراژدی را برای هرسه آن‌ها رقم می‌زند.

«پریدخت» سال‌های ۱۳۱۴ تا ۱۳۳۴ را برای مخاطبانش روایت می‌کند و به‌واسطه روایت داستان در ماه محرم و گره‌خوردن مفاهیم عاشورایی با اثر، شب‌های محرم از شبکه دوم سیما انتشار داده شد.

لیلا حاتمی در این سریال در نقش پریدخت ظاهر شده و علی مصفا و کامبیز دیرباز، نقش‌های مقابل وی را ایفا می‌کنند. «پریدخت» دومین سریالی بود که لیلا حاتمی و علی مصفا مقابل یکدیگر بازی کرده و خاطره‌ خوش «کیف انگلیسی» را زنده کردند.

روزنامه صبا

–ضمن تشکر از حسن انتخاب شما، لطفا نظرات خود را در انتهاى صفحه براى ما بنويسيد–

گردآورنده : آرش ک.

درباره بازیگران و چهره ها در بخش فرهنگی و هنری سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

منظور خردمند من آن ماه که او را
««« »»»
با حسن ادب شيوه صاحب نظری بود

سریال تلوزیونی هایی که آبروی تلویزیون را در ماه محرم تهیه کردند (۸ عکس)

TT / 153 — TP / 18%

با دیگران به اشتراک بگذارید

منبع: سرزه
تبلیغات
تبلیغات
آخرین مطالب
بازگشت بازیگران جم به کشور
یک شرکت مخابراتی «تایم وارنر» را می‎‌خرد
جزئیات دریافت کارت آزمون‌های استخدامی اعلام می‌شود
جدیدترین خبرها از سریال «هنگام بیداری» به کارگردانی سیروس مقدم
استخدام آشپز ماهر خانم جهت کار منزل در اهواز
انیمیشن دیرین دیرین: پوکی استخوان
دانلود قسمت ۸ هشتم سریال سفر سبز با لینک مستقیم شبکه سه
آخرین وضعیت پرونده سعید طوسی/بازداشت 8 نفر در پرونده صندوق ذخیره فرهنگیان/تکذیب بازداشت یکی از قضات برجسته/تکذیب شایعه تبادل خاوری با هودفر/۶۴ سال حبس در پرونده روزچنگ‌ها/ صدور حکم مرتضوی به زودی
ادامه خودرو سواری بورس
چهره این دختر فقط در چند ثانیه به این شکل درآمد +تصاویر
مخالفت شورای نظارت علوم پزشکی شهید صدوقی یزد با سخنرانی حسن عباسی
استخدام رئیس حسابداری در یک شرکت معتبر بازرگانی
دلیل علمی عادات عجیب گربه ها و سگ ها را بخوانید (قسمت دوم)
دانلود آهنگ جدید کوروش مقیمی به نام جاده
انتقاد شدید علیفر از فردوسی پور
بازار کشمش در مشت دلالان
چه بلایی بر سر خانم ۳۵ ساله در ایستگاه مترو کرج – تهران آمد؟
علت عملکرد ضعیف دولت ها در بخش روستایی کشور چیست؟ / نتیجه نافرجامی قانون‌گذاران و جولان تکنورات ها؛ فرار مردم از روستاها
استخدام تاکسی تلفنی باران در شیراز
کلیپ: سیلی زدن یک افسر پاکستانی به خبرنگار زن
تبلیغات