این مردان رییس جمهور بعدی کشورمان ایران نمی شوند! (۱۰ عکس)


با دیگران به اشتراک بگذارید

این آقایان رییس جمهور بعدی ایران نمی شوند!

انتخابات سال آینده ریاست‌جمهوری پیش افتاده، سنت خردادی،‌ به ماه اردیبهشت رسیده،‌ انگار همین هم باعث شده رقابت‌های رای گیری ای جلو بیفتد. از بهار امسال،‌ اظهار نظر درباره حضور و غیبت شخصیت‌های سیاسی در انتخابات سال آینده پربسامد بوده و با نزدیک شدن به انتخابات، تعداد این اظهار نظرها بیشتر هم می‌شود.
خبرگزاری ایسنا: انتخابات سال آینده ریاست‌جمهوری پیش افتاده، سنت خردادی،‌ به ماه اردیبهشت رسیده،‌ انگار همین هم باعث شده رقابت‌های رای گیری ای جلو بیفتد. از بهار امسال،‌ اظهار نظر درباره حضور و غیبت شخصیت‌های سیاسی در انتخابات سال آینده پربسامد بوده و با نزدیک شدن به انتخابات، تعداد این اظهار نظرها بیشتر هم می‌شود.
ظاهرا قرار است پاسخ به پرسش « چه کسانی کاندیدا خواهند شد» از راه « حذف گزینه‌ها» یافت شود.
تصویر و عکس شماره ۱ ⇩
تصویر و عکس این آقایان رییس جمهور بعدی کشورمان نمی شوند!
اولین فردی که در رابطه با انتخابات سال آینده اظهار نظر کرد،‌ محمد غرضی بود،‌ کاندیدای انتخابات ریاست‌جمهوری سال ۹۲،‌ در اسفند سال گذشته اعلام کرد که « من در دو انتخابات گذشته خود را در معرض رای مردمان گذاشتم و نیاندیشم با توجه به نظر مردمان دوباره در انتخابات شرکت کنم.
چنانچه کسانی از من فرا خوانند شاید حضور یابم اما دیگر به صورت شخصی خودم را در معرض رای مردمان نخواهم گذاشت.» آقای غرضی در رابطه با دلیل این تصمیم جدید هم گفت که تبلیغات برای انتخابات هزینه‌های زیادی دارد و او به عنوان یک بازنشسته نمی‌تواند این هزینه‌ها را توجه بکند.
تصویر و عکس شماره ۲ ⇩تصویر و عکس این آقایان رییس جمهور بعدی کشورمان نمی شوند!
ماه خرداد سال جاری،‌ «محمدرضا باهنر» هم که پس از کناره‌گیری از انتخابات مجلس دهم،‌ خیلی‌ها در رابطه با احتمال کاندیداتوری‌اش در انتخابات آینده اظهارنظر می‌کردند اعلام کرد که نیتی برای رییس جمهور شدن ندارد،‌ دبیرکل جامعه اسلامی مهندسین با اشاره ضمنی به اینکه عده‌ای به او پیشنهاد می‌کنند که برای انتخابات آینده کاندیدا شود،‌ نقل کرده است: «خواب‌های زیادی برای ما دیده‌اند که هیچ‌کدام تعبیر نمی‌شود؛ به واژه ای من برای انتخابات سال آینده نامزد نمی‌شوم، خلال اینکه من بازنشسته شده‌ام و دیگر نماینده مجلس شورای اسلامی هم نیستم.»
تصویر و عکس شماره ۳ ⇩تصویر و عکس این آقایان رییس جمهور بعدی کشورمان نمی شوند!
«محسن رضایی» هم قبلا اعلام کرده است که تمایلی به شرکت دوباره در انتخابات ریاست‌جمهوری ندارد. دبیر گردهمایی تشخیص مصلحت نظام که تیپ نظامی‌اش را هم دوباره به تن کرده ،‌ در پاسخ به احتمالاتی که در رابطه با حضور دوباره‌اش در انتخابات مطرح شده، نقل کرده است: « من به سپاه برگشتم، در حال حاضر بنده در اختیار رهبر معظم انقلاب اسلامی هستم که هر مأموریتی بدهند، اجرا می‌کنم. دیگر کاندید ریاست جمهوری نمی‌شوم.»
تصویر و عکس شماره ۴ ⇩تصویر و عکس این آقایان رییس جمهور بعدی کشورمان نمی شوند!
نفر بعدی که احتمال کاندیداتوری‌اش را رد کرده «علی لاریجانی» رییس فعلی مجلس است که خیلی‌ها او را در قد و قامت رقابت با حسن روحانی می‌دانند،‌ با این حال او در حاشیه مسافرت به کهکیلویه و بویراحمد در پاسخ به خبرنگارانی که از او در رابطه با احتمال حضورش در انتخابات آینده سؤال کرده بودند، ‌تصریح کرد که در انتخابات آینده کاندیدا نخواهد شد.
تصویر و عکس شماره ۵ ⇩تصویر و عکس این آقایان رییس جمهور بعدی کشورمان نمی شوند!
حجت‌الاسلام دعایی،‌ مدیر مسوول و نماینده ولی فقیه در کانون اطلاعات،‌ هم در سال جاری به عنوان گزینه محتمل برای ریاست‌جمهوری مطرح شده بود. او در ماه اردیبهشت سال جاری در مصاحبه‌ای تاکید کرد که هیچ انگیزه‌ای برای وارد شدن به رقابت‌های انتخابی ندارد. « به روح امام قسم می‌خورم که هیچ انگیزه‌ و آمادگی برای کاندیدا شدن از سوی هیچ جریانی را ندارم.»
تصویر و عکس شماره ۶ ⇩تصویر و عکس این آقایان رییس جمهور بعدی کشورمان نمی شوند!
در میان اعضای دولت فعلی هم گمانه‌زنی‌هایی برای یافتن کاندیداهای آینده انتخابات ریاست‌جمهوری مطرح می‌شود. یکی از مطرح‌ترین گزینه‌ها از پس از حصول توافق نگاه کن کشورمان و گروه ۵+۱ «محمدجواد ظریف» وزیر امور خارجه دوست داشتنی دولت بوده که البته بارها با قاطعیت حتی احتمال تلاش برای حضور در جایگاه ریاست‌جمهوری را هم رد و در مصاحبه‌ای با روزنامه شرق اعلام کرده است که قصدی برای ریاست‌جمهوری ندارد. «از خدا می‌خواهم به من در همین مسئولیت و جایگاهی که هستم یاری رساند تا بخشی از محبت‌های مردمان را پاسخ نقل بکنیم. فعلا تمام تلاش من و همکارانم در همین زمینه است «.
تصویر و عکس شماره ۷ ⇩تصویر و عکس این آقایان رییس جمهور بعدی کشورمان نمی شوند!
«قاضی‌زاده هاشمی» وزیر بهداشت دولت روحانی هم تا به حال بارها به عنوان گزینه‌ای برای انتخابات آینده ریاست‌جمهوری مطرح شده است؛ اما حتی او هم احتمال کاندیداتوری‌اش را رد کرده است. او در ماه خرداد سال جاری در مصاحبه‌ای در رابطه با آینده سیاسی‌اش نقل کرده است: « برای من همین وزارت هم زیاد است و خودم را لایق این کاری که انجام می‌دهم هم نمی‌دانم. من پزشک هستم و تخصصم نیز در زمینه چشم‌پزشکی است.
این کارم را هم خیلی خوب بلد هستم؛ بنابراین نیاندیشم به درد کارهای دیگری بخورم. علاوه به آن معتقد هستم که در کشور تنها روحانیان می‌توانند رییس جمهور کامیابی شوند، من خودم را از جنس سیاست نمی‌دانم و علاقه‌ای هم به قدرت ندارم. تصمیم دارم پس از این دوره چهار ساله وزارت سر کار تخصصی پزشکی که به آن علاقه دارم برگردم.»
تصویر و عکس شماره ۸ ⇩تصویر و عکس این آقایان رییس جمهور بعدی کشورمان نمی شوند!
سردار «قاسم سلیمانی» که مدت‌هاست مورد توجه بسیاری از رسانه‌ها قرار گرفته است، از ماه‌ها قبل توسط برخی به عنوان گزینه عالی برای رویارویی با روحانی در انتخابات آینده ریاست جمهوری مطرح می‌شد، ‌اما در نهایت با پخش نامه‌ای آب تمیزی را روی دست همه ریخت و تصریح کرد که ترجیح می‌دهد «سرباز» باقی بماند و وارد عرصه سیاست نشود.
او در نامه خود که خطاب به رهبری نگاشته شده آورده است:‌« حقیر سرباز صفر ولایت و نظام جمهوری اسلامی و ملت شجاع و عزیزتر از جانم بوده و ان‌شاء‌الله با استعانت از خدای سبحان تا آخر عمر در همین جایگاه “سربازی” خواهم بود. از همه برادران و خواهران عزیزم خواهشمندم با بی‌اعتنایی به بیانات فریبکارانه و تفرقه‌افکنانه دشمنان اجازه ندهند زمان ارزشمند خدمتگزاران این ملت صرف اهداف و مقاصد شوم دشمنان گردد.»
تصویر و عکس شماره ۹ ⇩تصویر و عکس این آقایان رییس جمهور بعدی کشورمان نمی شوند!
اما پر سر و صداترین کناره‌گیری از رقابت انتخابی آینده ‌در سال ۹۶،‌ کناره‌گیری محمود احمدی‌نژاد بوده است.

جنجالی‌ترین کناره‌گیری از انتخابات ریاست‌جمهوری آینده هم به نام محمود احمدی‌نژاد پیش آمده است، ‌او که از مدت‌ها قبل کفش آهنی به پا در استان‌های گوناگون می‌گشت و سخنرانی می‌کرد، پس از اینکه مستقیما از شرکت در انتخابات آینده نهی شد، نامه‌ای خطاب به رهبری منتشر و اعلام کرد که برنامه‌ای برای کاندیداتوری در انتخابت سال ۹۶ ندارد.

او در نامه خود نوشت:« همان‌گونه که مستحضر هستید در دیدار مورخ نهم ماه شهریور سال جاری، اینجانب برنامه‌های تبیین انقلاب در سر تا سر کشور را تشریح نمودم، پس از آن حضرت عالی پیشنهاد فرمودید که در این دوره مصلحت نیست بنده در انتخابات شرکت نمایم و اینجانب نیز تبعیت خود را اعلام نمودم.

خلال تشکر از بیانات اصلی حضرت عالی در نشست درس خارج فقه مورخ پنجم مهرماه جاری، به استحضار می‌رسانم که در عمل به منویات رهبر بزرگوار انقلاب، برنامه‌ای برای حضور در عرصه رقابت‌های رای گیری ای سال آینده ندارم.»

تصویر و عکس شماره ۱۰ ⇩تصویر و عکس این آقایان رییس جمهور بعدی کشورمان نمی شوند!
چنانچه این اظهار نظرها را نهایی تلقی کنیم و احتمالا از یاد برده شدن آن‌ها را نادیده بگیریم، تا این مکان تعدادی از گزینه‌های بالقوه کاندیداتوری از چرخه حذف شده‌اند، اما برای مشخص شدن اینکه بالاخره رقابت رای گیری ای دور بعد نگاه کن چه کسانی خواهد بود به نظر می‌رسد باید منتظر ماند تا نور به بخش‌های دیگر صحنه بتابد.

****************************

مطلب از : به‌آفرين ژ.

درباره بازیگران و چهره ها در بخش فرهنگی و هنری سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

وصال دولت بيدار ترسمت ندهند
««« »»»
که خفته‌ای تو در آغوش بخت خواب زده

این مردان رییس جمهور بعدی کشورمان ایران نمی شوند! (۱۰ عکس)

TT / 209 — TP / 18%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال