با نادر سلیمانی و بیزنس جذابش! (۳ عکس)


با دیگران به اشتراک بگذارید

با نادر سلیمانی و بیزنس جذابش!

نادر سلیمانی مغازه ای پر از هلی کوپتر و هواپیماهای کنترلی دارد و ۱۲ سال است که در این حیطه کار میکند
هفته نانه همشهری سرنخ – گلساسادات بحری: سرگرمی + کار، این نامی است که می شود برای شغل نادر سلیمانی بازیگر کمدی سینما و تلویزیون گذاشت. او از سرگرمی متفاوت و گیراای که برایش وقت گذاشته است، پول در می آورد. او با صمیمیت و صفای همیشگی، در این مطلب بدون بخل ورزیدن تمام رازهای کسب و کارش را می ریزد روی دایره، اگه دنبال کار و شغل فرق می داری مثل فعالیت در زمینه هلی کوپتر و هواپیمای کنترلی می گردید، این مطلب را بخوانید.
تصویر و عکس شماره ۱ ⇩
تصویر و عکس با نادر سلیمانی و بیزنس گیرااش!

شروع یک سرگرمی شغلی

سال ها پیش وقتی نادر سلیمانی در سریال ها و فیلم های متفاوت حسابی گل کرده بود، سرگرمی تازه ای به نام پرواز با هلی کوپتر و هواپیماهای کنترلی را برگزید، البته این سرگرمی در همان لحظه چندان در کشورمان شایع نبود. آن زمان، کمتر کسی قادر میبود پیش بینی بکند که می شود از این سرگرمی تازه وارد، کار و کاسبی کامیابی به راه انداخت.

«من هم مثل بیشتر پسربچه ها، از وقتی خودم را شناختم، متوجه شدم که عاشق پرواز هستم اما خب قادر نبودم خلبان شوم و برای همین وقتی با جهان عجیب هلی کوپتر و هواپیماهای مهار آشنایی پیدا کردم عاشقش شدم. در نگاه اول شاید این کار برایم یک سرگرمی بود اما رفته رفته آموختم تنها به عنوان یک بازی به آن نبینم. تلاش کردم تا بتوانم از طریق این سرگرمی درآمد داشته باشم.»

وقتی از آقای سلیمانی می خواهم درباره شغلش توضیح بدهد، نقل میکنید: «اگه می خواهید آگاهی بدارید دقیقا کجا آمده اید و من اینجا چه فعالیت میکنم، باید نقل بکنیم اینجا یک مغازه فروش هلی کوپتر و هواپیماهای کنترلی است اما نه یک مغازه متداولی اسباب بازی فروشی، در این مغازه علاوه بر فروش این لوازم، علم بهره گیری از آن هم به فروش رسانده میشود و این تفاوت اصلی ما با کسانی است که بدون داشتن علم سراغ این کسب و کار می آیند.»

علم این شغل؟

«اگه علم این شغل را داشته باشید، قادر هستید از راه های مختلف کسب درآمد کنید که فقط یکی از این راه ها، فروش لوازم کنترلی و علم بهره گیری از آن است در حالی که شما اگه کاربلد باشید قادر هستید کم کم نحوه ساخت این هواپیماها و هلی کوپترها را بیاموزید، یک کارگاه کوچولو برای خودتان افتتاح کنید و محصول خودتان را به فروش برسانید. یا اینکه از راه تعمیرات این لوازم پول در بیاورید.

بعدها هم وقتی حرفه ای تر شدید و به درجه مربی رسیدید قادر هستید مسابقه های گوناگونی برای علاقه مندان به این شغل و سرگرمی به انجام رسانید و پول خوبی به جیب بزنید. اگه علاقه ای در کار باشد و شما هم آدم پر تلاشی باشید باید نقل بکنیم قادر هستید روی این شغل حساب کنید بدون اینکه خستگی به سراغ تان بیاید و یا افسرده شوید.»

زبان تان را خوب کنید

کار آقای سلیمانی بدجوری آدم را وسوسه می کند تا فوت و فن این کار را بیاموزد. آقا نادر آنقدر از حرفه اش با آب و تاب صحبت میکند که هر شنونده ای وسوسه می شود از صفر تا صد کار در جهان هواپیماها و هلی کوپترهای کنترلی را آگاهی بدارد. حالا برای ورود به این شغل هیجان انگیز قدم اول این است: «برای وارد شدن به این حوزه کاری، باید زبان انگلیسی آگاهی بدارید و اگه به زبان تسلط ندارید و یا حوصله یاد گرفتنش را ندارید، ارائه میدهم سراغ شغل دیگری بروید چرا که تمام لوازم بر اساس زبان انگلیسی دیزاین شده اند و اگه شما معانی آنها را متوجه نشوید، بد جوری شکست می خورید.»

یک شبه پولدار نمی شوید

پس از تقویت زبان در اول کار باید یک همراه آگاه داشته باشید، مثل آقای سلیمانی که هنوز هم پس از گذشت سال ها از شروع کارش نقل میکنید که هادی برومند هنوز هم برایش نقش یک مربی منظم و آگاه را ایفا می کند: «اگه بخواهید علاوه بر مغازه فروش این لوازم، در زمینه های دیگری هم که نقل کردم به موفقیت برسید، برای شروع کار، شما باید خودتان را خوب بشناسید، حتا باید آدم چابکی باشید و قدرت بر آن شوی بالایی داشته باشد.

پس از آنکه این موارد را در خودتان تقویت کردید باید زیر نظر یک مربی پرواز کنید، آن هم در زمین بازی ویژه به این ورزش یا سرگرمی. متاسفانه این نوع زمین ها در تهران به صورت تخصصی وجود ندارند و شم باید این زمین را برای خودتان تهیه کنید.
این شغل از آن شغل هایی نیست که یک شبه شما را پولدار کند، اگه می خواهید آدم کامیابی باشید باید اطلاعات مربوط به این کار را به دست بیاورید و به این علت باید از یک مربی کمک بگیرید، پس از اینکه زیر نظر مربی، تعلیمهای ضروری را نگاه کردید قادر هستید از این راه کسب درآمد کنید. از اینجا به بعد راه پول در آوردن از این شغل را خودتان میبرگزید.»
تصویر و عکس شماره ۲ ⇩تصویر و عکس با نادر سلیمانی و بیزنس گیرااش!

هزار راه پول در آوردن

وقتی که شما وارد جهان کسب و کار هواپیماهای کنترلی شدید و اطلاعات ضروری توسط مربی های کاربلد به شما جابجا شد، مدرک می گیرید که این مدرک تا حدودی نقش مجوز را در این کار ایفا می کند.

اگه مدرک نداشته باشید نه قادر هستید مغازه ای داشته باشید، نه زمینی، نه کارگاهی و نه قادر هستید مسابقه ای به انجام رسانید: «شما در این حرفه یا خوب تر نقل بکنیم در این هنر از هر راهی که بروید به یک کسب و کار خوب می رسید، به شرطی که دوره های تعلیمی زیر نظر مربی را به خوبی به اتمام رسانده باشید و دست آخر مدرک خلبانی بین المللی با مجوز ویژه پرواز را بگیرید.

این مدرک، اولین مدرکی است که به هر خلبانی در تمام کشورها داده شده و به شما این امکان را می دهد که یک مربی خوب برای افرادی که می خواهند این کار را شروع کنند باشید. با این مدرک، قادر هستید یک مغازه فروش سرگرمی های کنترلی افتتاح کنید و یا در کارگاه تولید این نوع وسیله های جذاب فعالیت کنید. اگه از پس هیچ کدام از این کارها بر نمی آیید قادر هستید در سر هم کردن این هواپیماها و هلی کوپترها به مشتریان یاری رسانید و دستمزد خوبی بگیرید.»

برای موفقیت، جدید باشید

نادر سلیمانی از آن دست آدم هایی است که در این کار مرتب اطلاعاتش را جدید می کند و اصلیترین راه برای رسیدن به موفقیت در این شغل را همین جدید بودن آگاهی میدارد: «در این کار شما نباید به اطلاعاتی که از پیش به دست آوردید بسنده کنید. اطلاعات مربوط به این نوع لوازم در دنیا، به سرعت جدید می شوند. به همین علت آدم های حرفه ای این کار باید دائم کتاب بخوانند، پرسش کنند و همیشه در جستجوی اطلاعات جدید باشند. مطالبی که آنها را یک قدم جلوتر از دیگران نگه دارد.

علاوه بر اینها، برای موفقیت در این کار باید خیلی دقیق باشید. در بحث های علمی مشارکت کنید، مثل یک هنرمند بگردید و هر روز چیز تازه ای یابید که قادر هست به شما و دیگران یاری رساند. در آخر بد نیست آگاهی بدارید که این کسب و کاری است که قادر هست جوان ها را ترغیب کند تا وارد یک حیطه امن شوند که در آن ثانیه به ثانیه بدون تکرار، خلق کنند، فعالیت کنند و صفا بکنند.»

نادر سلیمانی و هادی برومند می گویند هر شخصی با هر سن و سالی قادر هست وارد این کار شود

با این کار، در زندگی موفق شوید

هادی برومند – مربی و شریک نادر سلیمانی – در مغازه سرگرمی های پارسی به نکاتی اشاره می کند که در کنار کسب درآمد از این حرفه، اهمیت زیادی دارد.

با سواد شدن! شاید با خودتان اندیشید که بین با سواد شدن و انجام این شغل چه رابطه ای وجود دارد اما اگه این پرسش را دارید، باید نقل بکنیم که این کار از آن گروه شغل هایی است که با داشتنش قادر هستید درآمد و جایگاه اجتماعی خوبی یابید و از طرفی با سواد بار بیاید. علاوه بر اینکه با انجام این شغل، قدرت تمرکز خوبی یافته و استرس را از خودتان میرانید.

از راه خوب پول در بیاورید. این جا یک شغل خوب و پولدار و خلاق در انتظار شماست، فقط باید به افراد به خصوص جوان ها فرصت داد تا آن را بشناسند و فوت و فن هایش را بیاموزند. پس از آن قادر هستند از راه خوب و درست پول در بیاورند. یاد گرفتن این حرفه و ورود به آن ویژه سن خاصی نیست.
تصویر و عکس شماره ۳ ⇩تصویر و عکس با نادر سلیمانی و بیزنس گیرااش!

مشارکت بیاموزید

چون این کار معمولا به صورت گروهی انجام می شود به افراد به خصوص جوان ها این امکان داده می شود تا نحوه روابط عمومی درست را بیاموزند و ارتباط خوبی با دیگر آدم ها برقرار کنند چرا که این شغل نیاز به مشارکت و مشورت با دیگران دارد. برای همین نقل میکنیم جوانان اگه وارد شوند حتما موفق خواهند شد چرا که مییاموزند روابط عمومی خوبی با دیگران داشته باشند و علاوه بر آن مییاموزند از راه درست با دیگران شراکت داشته باشند.

در این صورت حتی اگه این کار را ول کنند و سراغ کار دیگری بروند هم موفق خواهند بود. در این صورت نه تنها در زندگی شغلی، بلکه در زندگی شخصی هم به موفقیت خواهید رسید.

—————————————————-

مسئول متن : شهرام ل.

درباره بازیگران و چهره ها در بخش فرهنگی و هنری سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

لاف عشق و گله از يار زهی لاف دروغ
««« »»»
عشقبازان چنين مستحق هجرانند

با نادر سلیمانی و بیزنس جذابش! (۳ عکس)

TT / 243 — TP / 15%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال