همه «مریض جمهور»های کشور آمریکا (۹ عکس)


با دیگران به اشتراک بگذارید

همه «مریض جمهور»های آمریکا

شایعات درباره سلامت هیلاری کلینتون بالا گرفته اما آیا روسای جمهوری سابق آمریکا همه در کمال صحت و سلامت بوده اند؟
هفته نامه همشهری جوان – محمدتقی حاجی موسی: وقتی هیلاری کلینتون موقع سوار شدن به ماشین تعادلش را از دست داد و نزدیک بود که زمین بخورد، دل تمام طرفداران دموکرات او هم هُری پایین ریخت که نکند نامزد شصت و هشت ساله آن ها نتواند به رقابت با ترامپ هفتاد ساله ادامه دهد یا اینکه باز دوباره گزک دست جمهوری خواهان بیفتد و بتوانند با آن دموکرات ها را بکوبند.
مورد نخست خیلی زود انکار شد و ساعاتی پس از بی حال شدن هیلاری در مهمانی یادبود کشته شدگان ۱۱ سپتامبر، کمپین او اعلام کرد که همه چیز رو به راه است و زن کلینتون تنها کمی دچار عفونت ریوی و ذات الریه غیرویروسی خفیف شده و برای ادامه رقابت ها معضلی ندارد اما مورد دوم به سرعت خودش را نمایان کرد.
گزک به دست ترامپ و هم حزبی ها و طرفدارانش افتاده بود و آن ها از هر فرصتی بهره میگرفتند تا خلال آرزوی تندرستی برای حریف، این نکته را به بقیه گوشزد کنند که کلینتون قدرتمندی جسمی برای ریاست جمهوری ندارد و اصلا این زن از قبل هم مریض بوده و حتی برخی ادعا کردند او چندین سال قبل در دیدار از نیروگاه هسته ای فوکوشیما تحت تاثیر مواد رادیواکتیو قرار گرفته و خلاصه همین روزهاست که فوت بشود و خلاص؛ ادعاهای اغراق شده ای که زود از یاد برده شدند .
اما فشارها به دموکرات ها و کمپین رای گیری ای کلینتون باعث شد تیم پزشکی هیلاری نامه ای را منتشر و در آن سوابق پزشکی وی را افشا کنند؛ سوابقی که در آن ادعا شده هیلاری کلینتون در ؤانویه امسال مورد یک عمل جراحی مخفی سینوزیت قرار گرفته چون دچار عفونت سینوسی بوده و حالا هم تنها کمی التهاب شش دارد که البته به دلیل آن هم سی تی اسکن شده و هم در حال مصرف چرک خشک کن است.
تصویر و عکس شماره ۱ ⇩
تصویر و عکس همه «مریض جمهور»های آمریکا
در این نامه آمده که کلسترول و بیماری فشارخون هیلاری در وضع نرمال است اما از سال ۲۰۱۲ به دلیل کم کاری تیرویید و یک لخته کوچک خون در مغزش از وقتی وزیر خارجه بوده، تحت درمان قرار دارد. در پایان هم تیم پزشکی نقل کرده اند زن کلینتون مشکل خاصی برای ادامه رقابت ها و نشستن بر کرسی ریاست جمهوری ندارد اما همه این نامه نویسی ها باعث نشد ترامپ دست بردارد و بی خیال این مضمون شود و کار به مکانی رسید که او حاضر شد در شوی تلویزیونی دکتر آز شرکت کند و آن جا به همه ثابت کند از لحاظ بدنی در چه فرم خوبی قرار دارد و البته دکتر آز هم این را تایید کرد.
این وسط افشای جراحی زیبایی و زیبایی روی صورت هیلاری به اجبار همسرش بیل کلینتون برای ادامه رقابت ها هم قوز بالای قوز شده و آن طور که در کتاب «بی همتا» نگاشته اد کلین ادعا شده، هیلاری در خانه خود در چاپاکوآ مورد بعضی جراحی های زیبایی تدریجی قرار گرفته که بوتاکس و کشیدن پوست بخشی از آن بوده و همه این ها باعث شده در روزهای اخیر هیلاری کلینتون در گوشه رینگ قرار بگیرد و هرچه با مسرت برای دوربین ها و مردمان دست تکان بدهد، خاصیتی نداشته باشد و جناب آقای دونالد ترامپ امیدوار باشد سوار بر همین موج وارد قصر سفید شود اما واقعیت این است که اگه هیلاری کلینتون واقعا بیماری باشد و با این حال بتواند برنده رقابت رای گیری ای شود، اولین رییس جمهور بیمار تاریخ آمریکا نخواهدبود.
درواقع در میان روسای پیشین مثال های متعددی وجود دارد از کسانی که از مریضیهای حادتری رنج می برده اند و البته به لطف نبود رسانه های فعال توانسته بودند این موارد را از دیگران پوشانند اما حالا پس از دهه ها دیگر همه آگاهی میدارند که برخی از روسای جمهور آمریکا هیچ گاه در کمال صحت و سلامت نبوده اند و به لطف پزشکان سر پا می مانده اند.
فرانکلین روزولت
همه می دانستند که روزولت مبتلا به فلج اطفال بوده اما رسانه ها به او ارج مینهادند و تنها دو یا سه تصویر از او روی ویلچر وجود دارد اما چیزی که کسی نمی دانست این بود که وقتی سال ۱۹۴۳ به تهران آمد تا با چرچیل و استالین ملاقات کند تا چه اندازه مریض بود.
موردی که باز هم آگاهی نمیداشتند این بود که وقتی برگشت، کاملا بیمار بود. پزشک قصر سفید ژنرال راس مک اینتایر از یک متخصص قلب یعنی ستوان هوارد بروئن درخواست تا از روزولت امتحان بگیرد. بروئن درباره شدت بیماری روزولت هشدار داد. او افت ضربان قلب، بیماری فشارخون بالا، برونشیت و التهاب ریوی مزمن را شناسایی کرد.
مک اینتایر بیانیه ای صادر کرد و در آن به همه اطمینان خاطر داد که برای فوت شدی در سن روزولت اوضاع جسمی کاملا خوب به چشم مییاید اما فرزند فرانکلین یعنی جیمز روزولت بعدها گفت که او هیچ وقت قادر نبوده قانع شود که پدرش تندرستی ضروری برای شرکت در دوره چهارم را هم داشته است؛ چیزی که به قیمت جانش بود.
در انجمن یالتا در سال ۱۹۴۵ پزشک چرچیل گفت که روزلت به نظر سالخورده و خمیده می آید و وقتی می نشیند با دهانی باز به مکانی خیره می شود و به ندرت در بحث ها مداخله می کند. روزولت مدت کمی پس از انجمن به دلیل خونریزی مغزی شدید فوت کرد.
تصویر و عکس شماره ۲ ⇩تصویر و عکس همه «مریض جمهور»های آمریکا
کراور کلیولند
کرارور کلیولند که دو دوره جداگانه میان سال های ۱۸۸۵ تا ۱۸۹۷ رییس جمهور آمریکا بود، یک روز صبح داشت دندان هایش را مسواک می زد که متوجه وجود یک جوش در سقف دهانش شد. او دندانپزشکش را صدا زد و او هم یک جراح سر و گردن را فراخواند. جراح گفت که جوش بخشی از بیماری سرطان است که دهان رییس را فرا گرفته است.
کلیولند میاندیشید اگه این خبر علنی شود یک بحران اقتصادی ایجاد خواهدشد. به همین خاطر در طول شب به طور مخفیانه و در پوشش یک مسافرت تفریحی در رودخانه هادسون یک پرستار، متخصص بیهوشی، دندانپزشکش و جراح سر و گردن را به قایق ریاست جمهوری آورد. در طول مسافرت آن ها سقف دهان را تا زیر چشم چپ تخلیه کردند و به مکانش یک پروتز کار گذاشتند. مردمان به تحول رییس جمهور شک کرده بودند اما تا ۱۵ سال پس از مرگ او هیچ کس همه ماجرا را نفهمید.
تصویر و عکس شماره ۳ ⇩تصویر و عکس همه «مریض جمهور»های آمریکا
جورج بوش پدر
سال ۱۹۹۲ جورج بوش پدر در جریان مسافرت به توکیو حسابی دچار مشکل شد؛ وقتی که او سر میز شام رییس وزیران کیچی میازاوا بود، دچار رنجش شد و روی وزیر خارجه کشور ژاپن بالا آورد. درست قبل از آنکه ناگهان روی زمین بیفتد. همسرش باربارا و دیگر ماموران امنیتی خیلی زود به او یاری رساندند تا حال رییس جمهور خوب شود و نقل کردند که همه این ها به دلیل آنفلوآنزا بوده و رییس جمهور هم یک انسان است و مریض می شود؛ این چیزی بود که مارلین فیتزواتر سخنگوی قصر سفید گفت.
تصویر و عکس شماره ۴ ⇩تصویر و عکس همه «مریض جمهور»های آمریکا
جان اف کندی
کندی هم یکی از روسای بیمار بود اما این واقعیت جدید سال ۲۰۰۳ در کتابی که رابرت دالک انتشار داد، نقل شد؛ حقیقتی که خود کندی و خانواده اش هم پس از ترورش از دیگران پوشانیده بودند. ورم روده، جراحت اثنی عشر، پوکی استخوان و بیماری آدیسون ناشی از کم کاری غدد فوق کلیوی که باعث می شد روزی دو بار استروئید به کار برد، بخشی از مریضیهای او بود.
از سال ۱۹۵۰ او به دلیل شکستن مهره هایش همیشه کمردرد داشت. از اواسط دهه ۵۰، مواد مخدر قوی مثل متادون و دمرول استفاده می کرد و برای خواب راحت نمک باربیتورات و آرامبخش به کار میبرد. همچنین شواهدی وجود دارد که نمایان میکند او احتمالا آمفتامین هم مصرف می کرده. قبل از کنفرانس های خبری او معمولا یک تزریق در ناحیه دردآور کمرش نیاز داشت اما به دلیل شغلش او این بیماری ها را میپوشانید.
تصویر و عکس شماره ۵ ⇩تصویر و عکس همه «مریض جمهور»های آمریکا
کالوین کولیج
سال ۱۹۲۴ درست وقتی کالوین کولیج برای دور دوم ریاست جمهوری انتخاب شد، پای فرزند کوچولواش کالوین جونیور وقتی داشت پابرهنه و بدون جوراب تنیس بازی می کرد، تاول زد. تاول خیلی زود چرک کرد و سه بروز بعد پسرک که ۱۶ سال داشت، فوت کرد.
در همان لحظه چرک خشک کن تجویز نمی شد. پس از این اتفاق، کولیج به فوت شدی که هیچ کاری نتوانست بکند سرشناس شد. او روزی ۱۱ ساعت استراحت میکرد و کارهایش در روز بسیار کاهش داده شده بود. کولیج بسیار بداخلاق و البته نسبت به امور کشور هم بی تفاوت شده بود همه این ها یعنی افسردگی گرفته بود.
تصویر و عکس شماره ۶ ⇩تصویر و عکس همه «مریض جمهور»های آمریکا
رونالد ریگان
در داستان ترور ریگان، وقتی که او به بیمارستان دانشگاه جورج واشنگتن برده شده بود، مردمان از نگاه کردن او و دست تکان دادنش خوشحال می شدند اما چیزی که مردمان آگاهی نمیداشتند، این بود که ریگان فقط یک ساعت در روز به هوش بود. اخبار شبانه هر شب در ویدئوهایی او را در شرایط روحی و جسمی بسیار خوبی نمایان میکرد. اما در حقیقت این لحظات با دقت تمام برگزیده شده بودند.
وقتی او به قصر سفید برگشت، آن طور که باب وودوارد در کتاب «ویل» نمایش داده، ریگان در دقایق بسیار کمی از روز قدرت کافی برای انجام کارهایش داشت و در فواصل وقتی کوتاه قادر میبود سر پا باشد. این اتفاق جدید در آغاز زمان ریاست ریگان افتاده بود و با توجه به گفته های وودوارد، همراهان او به وحشت میافتادند او زمان ریاستش را با فلج شدن به پایان برساند؛ مثل نزدیکان رییس جمهور ویلسون.
تصویر و عکس شماره ۷ ⇩تصویر و عکس همه «مریض جمهور»های آمریکا
دوایت آیزنهاور
دوایت آیزنهاور سال ۱۹۵۵ دچار هجوم قلبی شد. یک سال بعد یک جراحی در ناحیه شکم به انجام رساند و سال ۵۷ سکته داشت. مردمان پس از هجوم قلبی با او همدردی می کردند چون معلوم بود پس از آن، آیزنهاور آرام تر شده است اما سکته که ابتدا او را دچار آشفتگی در گفتار کرده بود، بعدا باعث شد او نتواند با دیگران مرتبط شود؛ کاری که برای رییس جمهور بسیار اهمیتی داشت.
تصویر و عکس شماره ۸ ⇩تصویر و عکس همه «مریض جمهور»های آمریکا
وودرو ویلسون
پاییز ۱۹۱۹، وودرو ویلسون در جیران یک مسافرت ریلی به سر تا سر کشور برای ایجاد محبت و همدلی دچار سکته شد و قدرتمندی حرکتش را از دست داد. مردمان می دانستند که او مریض است اما آگاهی نمیداشتند مریضی اش در چه حد است. تنها همسرش ادیث ویلسون، رییس دفترش جوزف تیموتی و پزشک شخصی اش کری گریسون اجازه داشتند او را نگاه بکنند.
مطالب و اخبار برای او آورده می شد و تصمیمات خارج میشد. الان بسیاری مییاندیشند که امسال قرار است اولین رییس جمهور زن را برگزند اما قبلا ادیث ویلسون این نقش را بازی کرده است. وقتی شوهر او کم کم خوب شد و توانست از اتاق بیرون بیاید، او گفت: «من آگاهی نمیدارم شما مردها چرا این همه نق می زنید، من که هیچ معضلی با اداره کشور وقتی وودی مریض بود نداشتم».
تصویر و عکس شماره ۹ ⇩تصویر و عکس همه «مریض جمهور»های آمریکا

**************

تهیه شده توسط : پدرام ض.

درباره بازیگران و چهره ها در بخش فرهنگی و هنری سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

نکته‌ها رفت و شکايت کس نکرد
««« »»»
جانب حرمت فرونگذاشتيم

همه «مریض جمهور»های کشور آمریکا (۹ عکس)

TT / 287 — TP / 15%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال