حاشیه های میهمانی خداحافظی با پیکر عباس کیارستمی + تصاویر (۲ عکس)


با دیگران به اشتراک بگذارید

حاشیه های مراسم وداع با پیکر عباس کیارستمی + تصاویر

مراسم بدرقه پیکر عباس کیارستمی

خداحافظی با پیکر «عباس کیارستمی» کارگردان فقید سینمای کشورمان، ساعت ۸ و ۳۰ دقیقه صبح روز یکشنبه با حضور گسترده مردمان و علاقه مندان به هنر سینما از مقابل مؤسسه پرورش فکری کودکان و نوجوانان در خیابان حجاب آغاز شد.

این آئین با تلاوت آیاتی چندین از کلام الله مجید، ذکر صلوات ، قرائت فاتحه و همچنین تشویق مکرر مرحوم کیارستمی از سوی حاضران آغاز شد.

جمعیت زیادی از صبح امروز با حضور در این آئین به خیابان حجاب آمده اند و هر لحظه نیز بر تعداد شرکت کنندگان اضافه میشود.

شرکت کنندگان در آئین تشییع و خداحافظی با پیکر عباس کیارستمی، تصاویر و پوسترهای این کارگردان برجسته ایرانی را در دست دارند.

عکس شماره ۱ ⇩
عکس حاشیه های مراسم خداحافظی با پیکر عباس کیارستمی + تصاویر

بدرقه پیکر عباس کیارستمی

هنوز عقربه های ساعت ساعت ۸:۳۰ را نمایان نکرده بودند که پیکر عباس کیارستمی از راه رسید. هنرمندانی که زودتر به محل مراسم رسیده بودند روی صندلی های چیده شده مکان گرفتند و دوستداران سینمای کیارستمی کم کم به جمع ملحق شدند تا حیاط مؤسسه پرورش فکری از جمعیت انباشته شود.

ترجیح لواسان به مراسم مؤسسه

احمد کیارستمی هم از راه رسید و پشت سن مشخص شده در کنار جناب آقای اصغر فرهادی و پرویز پرستویی مکان گرفت تا مراسم را ایستاده نظاره گر باشد.

خیلی ها آمده بودند. از بهمن فرمان آرا و مسعود کیمیایی گرفته تا حسین رضایی که از وقت بازی در فیلم «زیر درختان زیتون» تا به حال کسی از او خبر نداشت. حتی برخی سیاسیون چون حسین فریدون و مصطفی کواکبیان.

البته برخی چون حامد بهداد، فرامرز قریبیان و بابک حمیدیان از جمله هنرمندانی بودند که حضور بر سر مراسم کیارستمی در لواسان را به شرکت در مراسم به انجام رسانده شده در مؤسسه پرورش فکری ترجیح دادند.

مسعود کیمیایی تمرکز نداشت

هنرمندان مشخص شده برای سخنرانی در مهمانی ای که در محل مؤسسه پرورش فکری برگزار شد، یک به یک پشت میکروفن قرار گرفتند. برخی چون جناب آقای اصغر فرهادی و حجت الله ایوبی با نوشته ای از پیش نگاشته شده و کاملا آماده پشت تریبون قرار گرفتند و عده ای هم چون ابراهیم فروزش و مسعود کیمیایی تمرکز چندانی نداشتند و خیلی زود عرصه را به دیگری واگذار کردند.

جاای برای تبلیغ رسانه ها

بازار تبلیغ برخی رسانه ها با پخش پوستر برای مراسم هم گرم بود و در هر سو پوستری با عکس و تصویر عباس کیارستمی که لگوی رسانه یا شرکتی روی آن درج شده بود به چشم می خورد.

واکنش های چندگانه حاضران

مراسم طبق برنامه ریزی جلو میرفت اما حاضران که در واکنش یکدست نبودند گاه با تشویق و گاه شعارهایی چون «تسلیت» سخنران ها را همراهی می کردند اما بیشترین تشویق مراسم را جناب آقای اصغر فرهادی با اظهار اصطلاح سفره لیسان به خود اختصاص داد.

مراسم به همت داوطلبانی که کاور خانه سینما به تن داشتند مهار می شد اما گاه مهار علاقمندان سینما دشوار می شد.

عکس شماره ۲ ⇩عکس حاشیه های مراسم خداحافظی با پیکر عباس کیارستمی + تصاویر

حاشیه های تشییع پیکر عباس کیارستمی

لواسان نه چندان سوت و کور

پرویز پرستویی از حاضران درخواست تا با عباس کیارستمی در همین مراسم مؤسسه بدرقه کرده و به خاطر محدودیت فضا کسی در مراسم لواسان شرکت نکند اما بسیاری از اهالی لواسان و برخی تهرانی ها برای همراهی آقای کارگردان به لواسان رفتند و از آنجا که حضور در این فضا برنامه ریزی نشده و خودجوش بود گاه سرودی دسته جمعی خوانده می شد و گاه هم کسی شعری می خواند.

هرچند به چشم میامد افراد کمتری برای شرکت در مراسم خاکسپاری عباس کیارستمی در شهر لواسان حضور کشف کنند اما شهر از بنرهای تسلیت و پوسترهای حاوی عکس این فیلمساز پر بود و به چشم میامد شهر برای پذیرایی از عباس کیارستمی کاملا آماده است. هرچند برخی بنرها مانند بنری که روی آن این جمله چاپ شده بود:«کارگردانی که فیلم هایش نگاه نشد» ناشی از نبود شناخت عباس کیارستمی بودند اما نصب هر بنر نشان از محبت مردمان و برخی مسوولان به هنرمند جدید درگذشته بود.

آرامش در سکانس دلخواه

عباس کیارستمی میان خاک آرام گرفت. در قطعه ای که در دو سوی آن می شود لوکیشن های نکته علاقه کیارستمی از فضاهای جاده ای را کشف کرد. شبیه به بسیاری از سکانس های فیلمش در «طعم گیلاس و «زیر درخت زیتون» جاده ای میان کوه پیچ خورده و بالا می رود.

ساعت ها می گذرند و جمعیت خیال رفتن ندارد. همه در سکوت خیره به هم مانده اند اما ماندن بی خاصیت است باید رفت و خاطره عباس کیارستمی را در ذهن ها ماندگار کرد.

حاشیه های مراسم خداحافظی با پیکر عباس کیارستمی + تصاویر

— با نظرات خود به ما در پيشرفت خدمات به شما، يارى دهيد —

نگارش از : آراسته ر.

درباره بازیگران و چهره ها در بخش فرهنگی و هنری سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

عاشقی را که چنين باده شبگير دهند
««« »»»
کافر عشق بود گر نشود باده پرست

حاشیه های میهمانی خداحافظی با پیکر عباس کیارستمی + تصاویر (۲ عکس)

TT / 79 — TP / 10%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات