زندگینامه و بیوگرافی زندگی خصوصی هرمینیا آیبارا + تصویر و عکس


با دیگران به اشتراک بگذارید

بیوگرافی زندگی شخصی هرمینیا آیبارا + عکس

هرمینیا آیبارا که در کوبا متولد گردید در سن ۱۳ سالگی آروزی شغلی به عنوان استاد رفتار سازمانی داشت. وی هم اکنون استاد دانشگاه کورا در زمینه ی رهبری

 هرمینیا آیبارا

• برنده ی جایزه ی رهبری ۵۰ متفکر سال ۲۰۱۳

• در لیست جایزه ی رهبری ۵۰ متفکر سال ۲۰۱۱

• رتبه ی سال ۲۰۱۱: ۲۸

• رتبه ی سال ۲۰۱۳: ۹

هرمینیا آیبارا که در کوبا متولد گردید در سن ۱۳ سالگی آروزی شغلی به عنوان استاد رفتار سازمانی داشت. وی هم اکنون استاد دانشگاه کورا در زمینه ی رهبری و آموزش و استاد رفتار سازمانی دانشگاه اینسید میباشد.

تصویر و عکس زندگی نامه زندگی شخصی هرمینیا آیبارا + تصویر و عکس
زندگی نامه زندگی شخصی هرمینیا آیبارا + تصویر و عکس

او در حوزه ی توسعه رهبری و به خصوصی کار راه ها ی شغلی بانوان و مراحل آن مطالعه می کند. او در کتاب خود در سال ۲۰۰۳ با عنوان “ماهیت کاری” (۱۶۱)پیشنهادهای تاثیر می داری را برای پیشبرد کار راه های شغلی مطرح میکند. او معتقد است مسیر یک کار راه های موفق هرگز خطی نیست و باید به سمت لیسمت های مدیریتی و رضایت شغلی بیانجامد. به جای منتظر نشستن برای کشف کردن یک کار راه ها ی کامل ما نیاز داریم که دست به کار شویم و آزمون و خطا کنیم

اخیراً، وی به گذار رهبری نگاهی داشته و کامیاب ترین مدیران را تشخیص داده است. تحقیق ایبارا بر این که چرا مردمان درجا میزنند، در دسامبر ۲۰۰۲ هاروارد بیزینیس ریویو(۱۶۲) انتشار داده شد (“به چه صورت در حرفه ای نادرست درجا میزنیم”) که به بحث در رابطه با این توجه می کند که ما شخصیتهای بسیاری در وجود خود داریم. او مینگارد: “این شخصیتها بخشی از سابقه ی ما و به همان نسبت به واسطه ی شرایط کنون بیمان و امیدها و ترسهایمان از آینده تمییز داده می شوند، آن شخصیتی که دوست داریم به آن تبدیل ساخته شویم یا که از مبدل شدن به آن در هراسیم، اساساً همان ریسک انتخابی است که برای تغییر حرفه با آن روبه رو می شویم. به طور کلی همه ی ما تنها وقتی حاضر به تغییر هستیم که جایگزینهای اغوا کننده ای داشته باشیم.

” ایبارا نقل می کنید: “برای این که گذشته را به طور کامل کنار قرار بدهیم ضروری است که دید جدیدی نسبت به خودمان یابیم و در نهایت وقتی خودمان را دوباره می سازیم، باید مراقب اطرافیانمان باشیم. کسانی که بیشتر ما را می شناسند احتمالا همان هایی هستند که به جای مدد رسانی در کارمان سنگ اندازی می کنند.” به عقیده ی او در ابتدای راه خوب تر است از رفتن به سراغ مشاوران و کاریابان اجتناب شود: مشاوران معمولا شما را به چشم کسی می نگاه کنند که در به در به دنبال کار هستید و کاریابان شما را بر سر کارهایی قرار خواهند داد که طبق رزومه ای کاریتان و به طور متداول برای آنها عالی هستید، آنها شما را به گذشته برمی گردانند. چنانچه در جستجوی چیز جدیدی هستید، باید از حریم امن خود فراتر بروید.

آزمایید، پروژه بگیرید، آخر هفته ها ایده های کاری جدید را آزمایید، با اجلاس ها مشارکت دارید، دوره های تعلیمی طی بکنید. یا هر چیزی که شما را از حریم امن و فعالیتهای روتین و معمولیتان بیرون بکشاند. چنانچه احساس می کنید که درجا می زنید، کارهای زیادی هست که قادر هستید به انجام رسانید که به معنای ترک زودرس شغلتان نباشد

چنین فرایندی قادر هست سه سال یا بیشتر به طول بینجامد. ایبارا هشدار میدهد که: “امکان می دارد مدتی زمان ببرد تا چنین قدمهای کوچولوای واقعاً به مکانی برسد، خوش اقبالی هم در این میان نقشی دارد، اما فقط برای کسانی پیش مییاید که اجازه وقوع آن را می دهند. این خیلی اهمیتی می دارد اما چنانچه شما در روزمرگی روتین خود بمانید، این پیش نخواهد آمد. بنابراین من پیش بینی می کنم که عامل کلیدی این است که تغییر کوچولوای در برنامه خود پدید آورید به این ترتیب وقت برای کارهای فوق برنامه خواهید داشت.”

بیشتر زیید بیشتر عوض شوید

از نظر ایبارا امروزه، تغییر از اهمیت بیشتری برخوردار شده است و تغییر شغل بیشتر رواج دارد. ما زندگی طولانی تری داریم و تغییرات بسیار بیشتر از قبل است. در چهل سالگی حداقل به دنبال سی سال دیگر کار تاثیر می داریم و بسیاری از مردمان فراتر هم می روند. بنابراین چنانچه کارتان که تا سی سال دیگر هم باید به آن اشتغال داشته باشید، برایتان درگیری برانگیز نیست یا اشتیاقی به این کار ندارید، بسیار بیمناک است.

امروزه توقعات افراد از کار تغییر کرده است. از نظر ایبارا: کار فقط منبع درآمد نیست، ما دنبال معنا هستیم، دوست داریم شغلمان مفرح و درگیری برانگیز باشد، میخواهیم زندگی و کارمان در تعادل باشند و توقعاتی که از مشاغل و حرفه هایمان داریم نسبتأ زیاد است.

چنانچه مییاندیشید که این خواسته ها اولین بار توسط کارگران کشورهای صنعتی به وجود آمده است، حق با شماست: بیشتر تحقیقاتی که روی بحران شغلی انجام شده در آمریکا و اروپا بوده است. ایبارا نقل می کنید: تا مکانی که من قادر هستم نقل بکنیم، معمولا برای این که دچار چنین بحرانهایی (شغلی) در میانسالی شوید، پیش از همه، نباید نگرانی از بابت تغذیه ی خانواده تان داشته باشید؛ این نوع از بحرانها به مفهومی تنها قادر می باشند در سطحی از رفاه صورت گیرد و در واقع، کاملا غربی است. این در حالی است که در جوامع دیگر که شاید بیشتر اجتماعی هستند، هدف نهاییشان احتمالا ارتقای هرچه بیشتر خود نیست بلکه ساختن خانواده است. با تمام این احوال، حتی در جوامع غربی که افراد خودمحور هستند نیز از بابت توجه کرد رهن و حمایت مالی خانواده هایشان دغدغه هایی دارند و طبیعتا دورنمای تغییر، مشوش کننده است. ایبارا نقل می کنید: آنها نیز مرتبا سناریوی میخواهم، اما من قادر نمی باشم را مصرف می کنند، این سناریو کاملا مغایر با این روش است که، قدمهای کوچولوای بردارید تا شاید از طریق آن بتوانید امکانات جهان قرار می داری را ارزیابی کنید و از این طریق به سوی راهکارهای خوب تر هدایت شوید.

در نهایت، پژوهش ایبارا نمایان می کند که مردمان برای تغییر شغل خود ناموفق عمل می کنند، زیرا از راه غلطی وارد می شوند. او مینگارد: “افراد دوست دارند اندیشند که کلید موفقیت در تغییر شغل، آگاهی داشتن این موضوع است که ما پس از این چه میخواهیم به انجام رسانیم و از این دانش برای هدایت کارهایمان بهره گیریم، اما مطالعه روی مردمی که درگیر بحران تغییر هستند مرا به نتیجه ی فوق العاده ای رساند: در واقع تغییر به روش فرق می داری پیش مییاید. اول کاری انجام می شود، بعد دانش آن پدید می آید.” در نهایت این که، چنانچه خود را در چیزی غرق کنید که به آن علاقه دارید، خود و مسیرتان را خواهید یافت.

*انتها*

نگارش از : فريبا آ.

درباره بازیگران و چهره ها در بخش فرهنگی و هنری سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

دلا طمع مبر از لطف بی‌نهايت دوست
««« »»»
چو لاف عشق زدی سر بباز چابک و چست

زندگینامه و بیوگرافی زندگی خصوصی هرمینیا آیبارا + تصویر و عکس

TT / 191 — TP / 17%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال